طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

چاپ و طراحی منو

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

دو رکن اساسی که در خرید اجناس و خدمات توسط مشتریان حائز اهمیت است, کیفیت و قیمت می باشد. مشتریان بر اساس سبک فکری، سطح درآمد، موقعیت اجتماعی و مکانی که در آن قرار دارند, دست به انتخاب می زنند. تجربیات نشان می دهد اغلب مشتریان ایرانی در هنگام خرید با هر سلیقه ای بررسی قیمت اجناس را در اولویت قرار می دهند و بر همین اساس است که هنگام ورود به سوپر مارکت ها، فروشگاه ها، پاساژ ها، رستوران ها و هر جایی که مشتریان خرید می کنند, برچسب های قیمت مشاهده و مورد توجه صاحبان کسب و کار و مشتریان است.

طراحی منوی رستوران

چاپ منوی رستوران

بدون ارائه لیست قیمت رستوران ها از ادامه فعالیت باز خواهند ماند. بدون چاپ منو های رستورانی، مشتریان قیمت ها و نوع غذا را براساس تصورات فکری خود ارزیابی خواهند کرد. برخی قیمت ها را بالاتر، برخی پایین تر و یا کیفیت خدمت دهی را بالاتر و پایین تر از وضع موجود ارزیابی می نمایند. بنابر این رستوران ها به منظور جلوگیری از سوء تفاهم های موجود، با توجه به تجربیات، نوع فعالیت و مکان کسب و کار خود منو های خود را به اشکال مختلفی طراحی و چاپ می کنند. برخی منوی خود را بر روی درب ورودی و به شکل پوستر، برخی دیگر به شکل بنر و یا چاپ به صورت کتابچه چاپ می نمایند.

انواع منوی رستوران

اهمیت طراحی در چاپ منوی رستوران

گرافیک، عکس های با کیفیت، متون جذاب و استفاده از اصول روانشناسی در چاپ منو می تواند مشتریان زیادی را به امتحان کردن غذاها و نوشیدنی ها، حتی برای یک بار ترغیب کند.  تجربه، تخصص، مدرن بودن طراحی و میزان آگاهی و تعامل سفارش دهنده با طراح امری اساسی در طراحی منو می باشد.

انواع چاپ منو رستوران

منوی رستوران را می توان به اشکال مختلفی طراحی و چاپ نمود. چاپ منو به صورت دیجیتال، کاورهای منو، کتابهای منو، تابلوهای داخل کافه و رستوران، منوهای چوبی با حک، منوهای سفارشی تالارهای پذیرایی، دفترچه ای و با جلد های چرمی یا پلاستیکی، چاپ به صورت تراکت، چاپ بنری، چاپ پوستری، چاپ بوروشوری (دو لا، سه لا و چهار لا) و چاپ در کتابچه های تبلیغاتی روش جدیدی که اکنون مرسوم است. ارائه منوی رستوران در هر روش می تواند ابزار خوبی برای تبلیغات موثر باشد.

منوی رستوران

اهمیت چاپ منوی رستوران

منوی رستوران و کافی شاپ شامل غذا ها، دسر ها و یا نوشیدنی ها نشانگر حجم کار و سبک کاری می باشد. منو ها را می توان در رستوران جهت سفارش غذا و نوشیدنی به دست مشتریان داد و یا در محیط های دیگر پخش کرد. هدف از چاپ منوی رستوران را در یک می توان در ایجاد حس خوب در مشتری، ابراز صداقت ، صراحت و اطمینان رستوران از بالا بودن کیفیت خدمت دهی بیان کرد.

چاپ منوی رستوران