طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

تابلوی فلکسی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

مواد فلكسی به متریالی گفته می شود كه نــور را از خود عبور می دهد و معمولاً تابلوهای فلکسی دارای این قبیل صفحات هستند که قابلیت تعویض دارد و در برابر انواع وضعیت جوی و به ویژه نورخورشید مقاوت بیشتری نسبت به انواع دیگر تابلوها دارد و به همین دلیل مرقون به صرفه نیز می باشد. همچنین به دلیل نورانی بودن آن ضمن این که زیبایی بسیار قابل توجهی به آن بخشیده است در شب و روز بدون نیاز به نورافکن و یا نور خارجی قابل رویت می باشد.

تابلوی فلکسی

 

تابلو فلکسی از چه موادی تشکیل شده و چه شرایطی دارد؟

الیاف آکرولیک به کار رفته در این قبیل تابلوها ضمن  توانایی عبور نور از استحکام  بسیار خوبی برخوردار است, که باعث افزایش عمر مفید تابلو حتی تا بیش از 5 سال می گردد ضمن این که طرح تابلو های فلکسی فیس را می توان به راحتی به روز نمود.

 

کاربرد تابلوهای فلکسی

از تابلوهای فلکسی میتوان برای عناوین فروشگاه ها ، بیلبورد های تبلیغاتی و تابلوهای نمایشی در اماکن عمومی و هتل ها و راهروی ادارات و شرکت ها استفاده نمود.

  ابعاد این قبیل تابلوها بسته به نوع استفاده ونیاز متغیر است. طرح این تابلوها عموما چاپی بوده و با استفاده از فتوشاپ هر نمونه طرح و یا متن درخواستی قابلیت تبدیل به تابلوی فلکسی را دارا می باشد.

فریم این تابلوها عموما فلزی و یا پروفیلی می باشد و برای روشنایی آن ازلامپ فلوروسنت استفاده می گردد.


روشنایی این تابلوها به چه صورت است؟

روشن شدن تابلوها وبیلبوردهای فلکسی بک لایت زیبایی بسیار خوشآیندی دارد. نظر به گرانی انرژی برق معمولا  روشنایی این گونه تابلوها نیز با مشکل مواجه می شود و ممکن است هزینه برق استفاده کنندگان از آن را دچار محدودیت نماید. به همین دلیل در نسل جدید این تابلوها از LED به عنوان منبع نوربامصرف بسیارکم انرژی برق ونورشاداب تر استفاده می شود که جایگزین مناسبی برای نوع فلورسنت آن است.