طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

بنر چیست ؟

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بنر به معنی پرچم یا تکه ای پارچه حاوی تصاویر گرافیکی و متون نوشتاری می باشد . بنر یک پرچم است که یک پیغام، لگو، سمبل را به مخاطبان خودمنتقل می کند . بنرها معمولا توسط گرافیست هایی که از آشنایی کافی با کامپیوتر برخوردار و دارای روحیه ای خلاق باشند ، طراحی می شوند .

کاربرد بنر ؟

موارد استفاده از بنر ها بسیار گسترده و متنوع می باشد . از طرح های تبلیغاتی شرکتی گرفته تا پیام های تبریک به مناسبت های مختلف به عضوی از خانواده یا بستگان .

هر چه ترکیب رنگ ها ، متون نوشتاری و تصاویر گرافیکی حاوی تعادل بصری بوده و مطابق با روانشناسی صنعتی زاحی شوند ، توجه مخاطبان مورد نظر را بیشتر به خود جلب خواهند کرد.

با این حال استفاده از بنر به عنوان یک ابزار تبلیغاتی محیطی مرسوم تر می باشد . یک سازمان می تواند بنر هایی با مضامین مناسبت های مذهبی ، رویداد های اجتماعی ، آشنایی و اطلاع رسانی کسب و کار خود و... طراحی و چاپ نماید .

بنر تبلیغاتی

یک بنر را کجا باید نصب نمود ؟

محل نصب بنر یک از مهم ترین سوالاتی است که ذهن افراد ، حتی متخصصان بازاریابی و برند سازی را به خود مشغول می کند . به طور خلاصه و آسان می توان گفت که نصب بنر برای مکان های پر بازدید مانند نمایشگاه ها ، همایش ها ، مکان های پر رفت و آمد ، محل فعالیت شرکت یا سازمان و... توصیه می شود . نکته حایز اهمیت این است که بنر می بایست در معرض دید همگان قرار گیرد .

محل نصب بنر

چرا استفاده از بنر به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مناسب است ؟

ابعاد بزرگ بنر ، قابلیت سفارش دهی اندازه ، امکان تاکید و نشان دادن متون نوشتاری بیشتر و تاثیر گذار ، مقرون به صرفه بودن این ابزار نسبت به ابزار های تبلیغاتی دیگر ،  قرار گرفتن در معرض دید ، تبلیغ غیر مستقیم و حتی خوشایند ، آن را از سایر ابزار ها متمایز می سازد . همچنین برای کسب و کار های نوپا و شناساندن شرکت یا سازمان هایی که در تعامل مستقیم با قشر وسیعی از جامعه سر و کار دارند توصیه می گردد. طراح بنر برای شرکت ها می بایست با اصول بازاریابی ، بازرگانی و فروش شرکت مربوطه آشنایی کافی را داشته باشد . لازم به ذکر است که بنر های تبلیغاتی در دو نوع سالونت و اکوسالونت چاپ می شوند . که اکوسالونت دارای کیفیت بالاتری می باشد . استفاده از دستگاه های چاپ قوی و به روز از الزامات چاپ بنر می باشد ، چرا که با افزایش تعداد پیکسل های چاپی ، تصاویری با کیفیت چاپ خواهند شد ، البته به شرط طراحی دقیق تصاویر توسط گرافیست ها .

استفاده از بنر برای تبلیغات