طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

مشخصات بروشور سه لتی آچار

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بروشور چیست؟
مجموعه اطلاعات خاص و کاربردی در مورد یک نوع محصول , فواید , نحوه مصرف, قیمت, رنگ های مختلف و ... معمولا در یک بروشور جمع آوری میشود که میتواند برای مصرف کننده مفید واقع شود.
بروشورها دارای نکات و اطلاعاتی هستند که در هنگام انتخاب محصول برای مشتری یا در حین مصرف مفید واقع میشود. اندازه و سایز بروشورها متفاوتند و اندازه استانداردی برا آن ها وجود ندارد, یکی از انواع محبوب بروشورها, بروشور سه لتی آچار است.

علت محبوبیت بروشورهای سه لتی آچار چیست؟

بروشور سه لتی آچار

به علت اینکه بروشورهای سه لتی در پاکت های نامه جا میشوند میتوانند بعنوان یک ابزار اساسی در فروش و معرفی محصولات یک شرکت موثر باشند.
طراحی بروشور سه لت یکی از رایج ترین شکل های طراحی است, مهمترین خصوصیت این نوع بروشور این است که فضای زیادی برای ارائه اطلاعات در آن وجود دارد و بعنوان یکی از راه های آگهی های تبلیغاتی موثر مورد استفاده قرار میگیرد.


نکات اساسی درتهیه و نمای ظاهری بروشور
اطلاعات داخل برشور باید ساده, واضح و به ترتیب اهمیت بیان و منظم شوند, طوری که اگر مخاطب نهایی خودتان باشید برایتان قابل فهم باشد.
تصاویر و عکس ها باید با متن محصولات هماهنگی داشته باشند.
لت های بروشور باید از لحاظ طرح , صفحات جلد و اطلاعاتی که ارائه میدهند با هم همخوانی داشته باشند.
کاغذ انتخاب شده باید با طرح بروشور تناسب داشته و به آسانی تا بخورد.


تازدن بروشور

انواع روش های تا زدن بروشور

بخشی از فرآیند طراحی بروشور شیوه های تازدن آن است, بطوریکه هنگام تازدن حاشیه ها و لت ها طرح کلی و اندازه ها همچنان حفظ شوند.
بهتر است قبل از شروع طراحی بروشور یک ماکت ساده از بروشور تهیه کنیم تا محتوا و میزان اطلاعاتی که در هر لت جا میگیرد مشخص شود. در بروشورهای سه لتی باید سه ستون با فاصله ستون هایی به اندازه یک سانتی متر یا دو برابر پهنای حاشیه باشد.

انواع تای بروشور
تای دروازه ای
تای مرکزی
تای کتابی