طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی سه بعدی غرفه های نمایشگاهی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی سه بعدی غرفه های نمایشگاهی یکی از موثرترین راه های اجرایی در غرفه های نمایشگاهی میباشد. بسیاری از شرکت ها در طراحی سه بعدی غرفه های نمایشگاهی خود بسیار دقیق و حساس هستند تا بتوانند تاثیری ماندگار  و پر رنگ از حضور خود در نمایشگاه به جا بگذارند.
ارتباط قوی تر با بازدیدکنندگان غرفه های نمایشگاهی شرکت ها یکی از دغدغه های مدیران فروش است.

طراحی غرفه نمایشگاهی از اهمیت خاصی برخوردار است
اگر اطراف غرفه ای در نمایشگاه دارای ازدحام و شلوغی باشد نشان دهنده آن است در طراحی آن خلاقیت خاصی به کار گرفته شده است و به حدی تاثیر گذار است که میتواند پیام شرکت را به مخاطب منتقل کند و با توجه به زمان محدود بازدیدکنندگان بتواند حداقل 15 دقیقه آن ها را متوقف نگه دارد, این شرایط میتواند یک موقعیت رقابتی را با غرفه های نمایشگاهی دیگر بوجود آورد.

طراحی غرفه نمایشگاهی از اهمیت خاصی برخوردار است

استفاده از عنصرهایی مثل نور, رنگ, محل قرار گیری قطعات غرفه و فرم ظاهری آن ها میتواند شخصیت افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد و مخاطبان بسیاری را به خود جذب کنند. این موارد ضروری هستند که باید در طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی و چیدمان محصولات آن مد نظر قرار بگیرند.
فرم یک غرفه باید با محصولات ارائه شده در آن ارتباط داشته باشد و رنگ های مورد استفاده در آن نیز با هم همخوانی داشته باشند.


طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی طبق چه موازینی است؟

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی طبق چه موازینی است؟

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی باید با توجه به پلان غرفه, زمینه فعالیت شرکت, نوع و تعداد محصولات, سلیقه و فرهنگ مشتریان و ... طراحی شود.
طراحی سه بعدی غرفه باید متناسب با نوع و هدف عرضه کننده باشد. داشتن ایده خلاقانه جزو اصول طراحی غرفه میباشد, زیرا باید مخاطب به گونه ای جذب شود که پاسخی برای افکار و نیازهای خود در غرفه بیابد.
 با توجه به اینکه تمامی مراحل طراحی باید با هدف جلب رضایت مشتریان و تثبیت برند در ذهن آن ها در میان غرفه های دیگر باشد, در نتیجه تمامی هزینه ها صرفا بر مبنای تاثیرگذاری برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی شرکت ها استوار شده است.

اصول اجرایی در طراحی سه بعدی نمایشگاهی
چیدمان منظم یکی از ارکانی است که در طراحی غرفه نمایشگاهی ضرورت دارد. گاهی اوقات محدودیت های پلان غرفه و نوع محصولات باعث دشواری در طراحی میشود, که با راهنمایی و مشورت طراحان مجرب میتوان استفاده ای بهینه از فضای مورد نظر نمود.
امروزه میتوان با استفاده از تجهیزات دیجیتال مدرن, یک غرفه نمایشگاهی هوشمند را طراحی و اجرا نمود, بطوریکه بازدیدکنندگان بتوانند به صورت کاملا هوشمند اطلاعات اولیه خود را از غرفه شرکت شما دریافت کنند.
پس از طراحی غرفه نمایشگاهی نوبت به پیاده سازی غرفه طراحی شده میرسد. در ساخت غرفه باید اصولی را رعایت کنیم تا جذب بازدید کننده به غرفه داشته باشیم. باید با مشخص کردن حریم هایی در غرفه بتوانیم محلی برای مذاکرات با مراجعه کنندگان داشته باشیم. فضای غرفه باید طوری تقسیم بندی شود که محصولات به تناسب اهمیتشان در آن قرار بگیرند.
استفاده از میز و صندلی و نیز میتواند تاثیر زیادی در جذب بازدیدکنندگان داشته باشد.