طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

تابلو لایت باکس

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

تابلوهای لایت باکس سازه هایی هستند که معمولا در قالب یک باکس آلومینیومی, پلکسی (پلاستیک), چوبی ام دی اف ساخته میشوند و رویه آن نیز از جنس فلکسی, پلکسی گلس (رنگی و کریستالی), کامپوزیت, چوب و... میباشد و در انواع بدون بدون نور و یا با روشنایی اس ام دی تولید میشوند.
لایت باکس تابلویی است جعبه مانند که نورپردازی از پشت آن انجام میشود, ضخامت این تابلوها متفاوت و متریال آن ها متنوع است.
کاربرد این سازه ها در فروشگاه ها و آتلیه ها به دلیل کیفیت بالای چاپ بک لایت مورد استفاده و روشنایی آن دارای طرفداران زیادی میباشد.

تابلو لایت باکس

بسیاری از برندها و شرکت ها جهت معرفی و تبلیغات محصولات و خدمات خود از تابلو لایت باکس استفاده میکنند, در این نوع از مصارف لایت باکس لوگو و نام تجاری برند مد نظر را روی لایت باکس طراحی میکنند و در اختیار فروشگاه های مورد نظر قرار میدهند که این امر جهت تداوم و آشنایی با نام برند یا محصولات میتواند بسیار موثر واقع شود.


انواع تابلو لایت باکس

-لایت باکس دیواری

 -لایت باکس ایستاده و آویز

 -لایت باکس ال ای دی

-لایت باکس گردان


لایت باکس دیواری

لایت باکس دیواری

نوعی تابلوی کوچک فانتزی است که دارای انواع آویزهای یک طرفه, دوطرفه و لایت باکس های دیواری ثابت و لولایی میباشد.

لایت باکس ایستاده و آویز
این نوع لایت باکس تابلوی کوچک فانتزی است که قابلیت روشن شدن دارد که بصورت زمینی ایستاده و دو طرفه قرار میگیرد. در این نوع از تابلوها میتوانید تصویر مورد نظر خود را پس ازطراحی با دستگاه لیزر در لایت باکس آلومینیومی ایستاده قرار دهید. طرح های داخل لایت باکس آلومینیومی ایستاده توسط دستگاه لیزر بریده میشود و روی شیشه پلکسی چسبیده میشود. برای تعویض تصویر پس از مدتی نیز میتوان پیچ مهره های قاب دور تابلو باز میشود و میتوان تصویر را تعویض کرد.
نور لایت باکس ایستاده و آویز از مهتابی و ال ای دی تامین میشود.

لایت باکس های ایستاده و آویز در فضاهایی مثل مترو, مغازه ها, سوپرمارکت ها, سالن های سینما, بازارهای موبایل و غرفه های نمایشگاهی کاربرد دارند.

لایت باکس ال ای دی

لایت باکس ال ای دی

لایت باکس های ال ای دی قابلیت نصب بر روی دیوار یا بصورت آویز از سقف یا بصورت رومیزی قرار میگیرند. طراحی این نوع لایت باکس ها مدرن بوده و قابلیت جلب نظر مخاطبان را داراست که علاوه بر جلوه دادن به محیط کسب و کار میتواند توجه مشتریان را به محصول و خدمات مورد نظر شما جلب کند.
در این نوع لایت باکس ها انتشار و توزیع نور در تمام سطح تصویر صورت میگیرد و علاوه بر صرفه جویی بالا در مصرف برق و ایجاد حرارت کم در محیط دارای عمر بسیار بالا در مقایسه با دیگر روش های نورپردازی میباشد.


لایت باکس گردان
این دسته از لایت باکس ها از جنسی آلومینیومی دارند که برای لایت باکس های تبلیغاتی مصرف بیشتری دارند. لایت باکس های گردان معمولا دو وجهی هستند و روش های مختلفی برای چاپ طرح مورد نظر روی صفحه آن وجود دارد.
قاب اطراف لایت باکس گردان آلومینیومی بوده و تصویر چاپ شده در آن به راحتی قابل تعویض میباشد.
لایت باکس های گردان با توجه به نور ملایمی که دارند به راحتی میتوانند توجه اطرافیان را در داخل فروشگاه ها و فضاهای عمومی به خود جلب کنند. هم در روز طراحی زیبا و شکیلی دارند و هم در شب, هنگامیکه روشن میشوند جلوه زیبای از خود نشان میدهند.