طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی و اجرای غرفه های پیش ساخته

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

غرفه سازی نمایشگاهی چیست؟
در گذشته غرفه سازی بصورت بسیار ساده و به دور از هر نوع خلاقیت و با کمترین امکانات اجرا میشد. به طوریکه فروشندگان میتوانستند با استفاده از یک سازه جدا کننده چوبی یا فلزی فضای نمایشگاهی خود را مابین خود و فروشنده مجاور تقسیم کنند تا یک غرفه ایجاد میشد.
اما امروزه غرفه سازی تحت تاثیر علم طراحی و دکوراسیون داخلی قرار گرفته و اجرای آن را به امری دقیق و پیچیده تبدیل کرده است, در نتیجه زیبا سازی یکی از ارکان جدایی ناپذیر غرفه سازی به شمار می آید.
مهمترین ویژگی ها در اجرای غرفه نمایشگاهی زیبایی و جذابیت در اجرای آن است که در زمان طراحی باید به این موارد بسیار توجه شود.

غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه پیش ساخته چیست؟
غرفه پیش ساخته نوعی از سازه است که از پایه, قید و پنل تشکیل شده است, که معمولا ارتفاعی حدود 240 سانتی متر دارند, به فاصله یک متر از یکدیگر واقع شده اند و در متراژهای مختلف قابل اجرا هستند.
با توجه به ساخته شدن این غرفه ها از قطعات پیش ساخته و استاندارد و قابلیت مونتاژ آن ها, به آن ها  سیستم های مدولار نیز گفته میشود. این نوع از غرفه ها در زمان کوتاهی ساخته میشوند , به همین علت دارای سرعت  اجرایی بالایی هستند.
این نوع از سازه ها به دلیل آسیب پذیری در برابر آب و باد تنها در فضاهای سرپوشیده قابل استفاده میباشند.

مزیت های غرفه های پیش ساخته
غرفه های پیش ساخته علاوه بر منعطف بودن بالا, بسیار تاثیرگذار و چشم نواز هستند و در مواردی که سازمان های مختلف بصورت پیاپی در نمایشگاه های مختلف حضور دارند, استفاده از غرفه های پیش ساخته امری اقتصادی و به صرفه تلقی میشود.
شرکت ها و سازمان هایی که قصد آن را دارند که غرفه خود را چندین بار در نمایشگاه ها به اجرا بگذارند و زمان نصب غرفه برای آن ها مورد اهمیت است, سازه های مدولار قابلیت تغییر پذیری در ابعاد و شکل های گوناگون را برای آن ها ایجاد میکنند.

غرفه های پیش ساخته ویژه
غرفه های پیش ساخته ویژه, غرفه هایی غیر مشابه و متنوع هستند که با توجه به نیاز مشتری طراحی و ساخته میشوند.

با توجه به ظرفیت هایی که این نوع از غرفه ها دارند, میتوان آن ها را با ساختارهای نسبتا بزرگ و جذاب, با استفاده از نور, رنگ, شیشه و المان های گرافیکی طراحی و اجرا نمود.

اجزاء لازم برای این نوع از غرفه های پیش ساخته عبارتند از: میزهای اطلاعات, ویترین نمایش محصولات, اتاق های مذاکره, المان های افقی یا عمودی در اندازه های بزرگ, دیوارهای نور و بک لایت.

غرفه های پیش ساخته سالنی
غرفه های پیش ساخته سالنی با سیستم مدولار فضایی مشابه را برای استقرار شرکت کنندگان در نمایشگاه ها بوجود می آورد. این غرفه ها معمولا توسط برگزارکنندگان نمایشگاه سفارش داده میشود.

در صورت تمایل میتوان تجهیزات اضافی مثل مبلمان, میزهای مذاکره, ویترین و استند نمایش محصولات و ... را نیز در این نوع از غرفه ها مورد استفاده قرار داد.