طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

کارت ویزیت و کاربردهای آن

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کارت ویزیت یکی از بخش های مهم, تاثیرگذار و کارآمد برای معرفی یک سازمان یا شخص در میان عموم به حساب می آید. کارت ویزیت یکی از کاربردی ترین و قویترین ابزارهای ارتقایی هر تجارتی میباشد.
با توجه به نوع فعالیت و مخاطبین شما باید در انتخاب نوع کارت ویزیت دقت لازم به کار آید, کارت ویزیت باید تاثیر اولیه خوبی برای شرکت شما باقی گذارد, در واقع این کارت کوچک میتواند نمایی مانند لباس مناسب و ظاهر حرفه ای شما داشته باشد.

کارت ویزیت خلاقانه

باید در نظر داشت که اگر مخاطبان شما افراد یا شرکت های خاص باشند, تهیه کارت های شکیل و جذاب از نظر طرح و نوع بسیار مهم میباشد. کارت ویزیت باعث ایجاد اولین تفکر و برداشت نسبت به سازمان شما میباشد, در نتیجه بهتر است قبل از هر کاری این نوع تفکر به بهترین نحو باشد. اولین قدم در زمان طراحی این است که نمایی را برای کارت ویزیت خود انتخاب کنید که با تصویر حرفه ای تجارت شما همخوانی داشته باشد.

انواع کارت ویزیت

کارت ویزیت ساده

کارت ویزیت ساده

وقتی سرویس دهی و خدمات شما ساده و کاربردی است میتوانید از کارت ویزیت ساده که معمولا پیش زمینه سفید یا کرم رنگ دارد استفاده کنید. این سادگی در نوع کارت به مخاطب این پیام را میدهد که کار شما به همین سادگی کارت انجام پذیر است و اطلاعات و پیام شما بطور دقیق و واضح به مخاطب انتقال پیدا میکند.
کارت های ساده این روزها کاربردی زیادی ندارند, اما اگر جنس کارت از کیفیت بالایی برخوردار باشد میتواند پیام شما را به خوبی انتقال دهد.


کارت ویزیت لمسی

کارت ویزیت لمسی
مزیت بعضی از کارت های ویزیت در هنگام گرفتن در دست ایجاد میشود, ممکن است ظاهر خاصی نداشته باشند اما کارت ویزیت سازمان آن ها دارای داری لبه ها, تاخوردگی ها یا بسته بندی متفاوت هستند.
قیمت کارت های لمسی از سایر کارت های ویزیت بالاتر هستند, زیرا موادی خاص مثل چوب یا فلز در تهیه آنها به کار گرفته شده, اما این کارت ها بیشتر در برخی تجارت های خاص مورد استفاد قرار میگیرند.
نوع کاربردی دیگری از کارت ویزیت های لمسی نیز وجود دارند که یک کارت پلاستیکی سفید است که عاج های خاصی دارد, و هنگام دست گرفتن احساس گران قیمتی با کیفیت خوب را به مخاطب منتقل میکند. این کارت علاوه بر ظاهر ساده ای که دارد, جزو کارت های لمسی به حساب می آید.


کارت ویزیت تصویری

کارت ویزیت تصویری

افرادی که کارهای تخصصی دارند و جویای برندسازی شخصی هستند معمولا تصویری از خود که میتواند عکس, نقاشی یا حتی کاریکاتور خود را روی کارت ویزیت خود سفارش دهند, این امر به مخاطب کمک میکند که بعد از مشاهده کارت ویزیت, شخص شما را سریعا به خاطر آورد, تصاویری که محصولات یا خدمات شما را نشان میدهند میتوانند بیشتر از کلمات به معرفی سازمان و فروش محصولات شما کمک کنند.