طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی پوستر

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی پوستر

چطور یک پوستر خلاقانه طراحی کنیم؟
امروزه اجرای پوستر از ارکان اساسی تبلیغات برای یک سازمان میباشد, در نتیجه رعایت اصول صحیح طراحی پوستر به صورت خلاقانه و استاندارد با در نظر گرفتن جلب مخاطبین می تواند نقشی کلیدی ایفا نماید.
در طراحی پوستر تنها باید به معرفی خدمت یا محصول به صورتی شفاف و خلاصه اکتفا کرد, زیرا عابر زمانی برای تحلیل جملات و خواندن متون طولانی را ندارد و باید با کوتاهترین جملات در ذهن آن ها ماندگار شد, در نتیجه پیام شما باید به سرعت به مخاطب مورد نظرتان منتقل شود. از استانداردهای طراحی نیز باید به ابعاد و تناسب نوشته ها و تصاویر چاپ شده بر روی پوستر اشاره کرد. برای مشاهده نمونه طرح های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

طراحی پوستر


یکی از مواردی که باید کاملا به آن مشرف باشید شناخت مخاطب و شناخت کافی از محصول یا خدمات است, در مرحله بعد باید به رنگ زمینه , خط  و گرافیک صفحه اهمیت داده شود. باید هدف خود را مشخص کنید, که آیا قصد دارید مخاطب را به فکر فرو ببرید یا می خواهید او را به وجد بیاورید یا شوکه کنید ... برای مشاهده نمونه طرح های بیشتر اینجا کلیک کنید.
از نکاتی که در طراحی پوستر برای اجرایی خلاقانه و متفاوت تر میتوان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:
1-  شکل های هندسی را در زمینه  پوستر به کار بگیرید, زیرا با استفاده از خطوطی که در آن ها به وجود میآید میتوانند ترکیبی زیبا و متفاوت ایجاد کنند و توجه مخاطب را به هدف شما جلب نمایند.
2- در طراحی پوستر باید تصاویری را به کار بگیرید که مخاطب امکان برقراری ارتباط با هدف شما را داشته باشد, اگر متن مورد نظر شما کوتاه است باید به دنبال تصاویر برجسته و ساده باشید, اما اگر متن شما طولانی است باید بر حسب الویت هر کدام ترتیب را در نظر بگیرید.

 

طراحی پوستر


3- رنگی که در پوستر به کار میگیرید باید در نگاه مخاطب به گونه ای باشد که در او انرژی ایجاد کند و موجب بروز یک اتفاق خاص در روند تصمیم گیری شود, یا از طریق انتخاب چند رنگ محدود میتوانید تضادی خاص را ایجاد کرده و در رساندن مقصود خود به مخاطب موفق شوید.
4- در نظر داشته باشید که با استفاده از تقارن و تکرار می توانید ایجاد تناسب کنید, به این معنی که رنگ, میزان متن و گرافیک با یکدیگر در تعادل باشند.
5- در انتخاب تصویر زیبا برای پوستر دقت بالایی داشته باشید که گویا بوده و پیام شما را به مخاطب برساند, تصویر موجب اعتبار محصول شما میشود, تصویر می تواند محصول شما را واقعی تر نمایش دهد.
6- در طراحی پوستر باید احساسات مخاطب را به چالش بکشید, برای مثال احساس همدردی, ترغیب برای خرید در صورت حس نیاز, احساس هیجان و ...

7-در نهایت قبل از آنکه قصد فروش داشته باشید, از این امر اطمینان حاصل نمایید که طراحی پوستر شما طبق سلیقه و فرهنگ مخاطبتان است. برای مشاهده نمونه طرح های بیشتر اینجا کلیک کنید.