طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

لوگو چیست و چه عواملی در طراحی یک لوگو موثرند؟

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

برای حفظ رضایتمندی و وفاداری مشتری و ثبت نام و نشان تجاری در حافظه آن ها نیازمند ایجاد طراحی لوگو هستیم. لوگو سمبل گرافیکی یک مجموعه یا سازمان است که معرف و نشان دهنده فعالیت های یک شرکت یا هر سازمان دیگری نزد مشتریان است.
با طراحی و انتخاب یک لوگو مناسب میتوانید قدمی بزرگ به سوی موفقیت بردارید.

طراحی لوگو

ویژگی های یک لوگو مناسب
در طراحی لوگو باید موارد بسیاری از جمله بازار مصرف و رده سنی و ... را در نظر گرفت تا بتوان از آن به عنوان یک لوگوی مناسب و استاندارد نام برد, زیرا برای جذب هر گروه باید به مواردی توجه کرد که برای آن دسته از مشتریان جذاب باشد.

هر لوگو و برندی که وارد بازار میشود نیازمند صرف زمان و هزینه بسیار بالایی است تا بتواند در میان بازار رقابتی خود را به اثبات برساند و مخاطبان خاص خود را حفظ کند.
طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که لزومی برای تغییر آن حداقل تا 15 سال آینده وجود نداشته باشد, زیرا تغییر در لوگو باعث سلب اعتماد مشتریان نسبت به محصولات شما میشود.

اشتباهاتی که در طراحی لوگو نباید صورت بگیرد

اشتباهاتی که در طراحی لوگو نباید صورت بگیرد

یکی از ابتدایی ترین و اصلی ترین قدم ها برای معروف شدن سازمان شما طراحی لوگو میباشد. لوگوی یک برند همه حس هایی که مشتری از تجربه خرید از محصول شما دارد را تداعی میکند. برای اینکه این اتفاق خوشایند در ذهن مشتری رخ دهد باید از اشتباهات زیر در طراحی لوگو سازمان خود اجتناب کنید.

-طراحی شلوغ
سعی کنید لوگویی که طراحی میکنید ساده باشد زیرا سادگی لوگو باعث میشود نام برند شما بیشتر در ذهن مخاطب باقی بماند.

-طراحی در یک سایز
لوگویی که قرار است طراحی کنید به گونه ای نباشد که فقط در حالت زوم یا عکس آن باشد. سایزهای مختلف را در زمان طراحی بررسی کنید تا بهترین آن ها را انتخاب کنید.

-کپی برداری در لوگو
طراحی لوگو نشان دهنده هویت برند شماست, در نتیجه بهتر است در طراحی لوگو از خلاقیت خودتان در آن استفاده کنید نه کپی برداری از سازمان های دیگر.

-طراحی لوگو زودگذر
همانطور که در بالا به این مطلب اشاره شد, لوگویی که طراحی میشود قرار است زمان ماندگاری زیادی برای سازمان شما داشته باشد.

-استفاده از نام اسطوره ای مورد علاقه
اشتباهی که برخی از مدیران سازمان ها و شرکت ها انجام میدهند این است که نام خود یا اسطوره مورد نظرشان را در طراحی لوگو به کار میگیرند. باید در نظر داشت که این اسامی برای شما دوست داشتنی هستند و ممکن است برای مشترینتان اینطور نباشد.