طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

رول آپ و کاربردهای آن

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

رول چیست؟
هر چیزی که قابلیت جمع شدن در سازه را داشته باشد رول نامیده میشود.

رول آپ چیست؟

رول آپ نوعی استند است که نام دیگر آن استند رول آپ نیز میباشد. رول آپ سازه ای پرتابل است که کاربردهای فراوانی اعم از تبلیغاتی, شرکتی, نمایشگاهی و ... دارد.
جنس رول آپ یک نوع متریال چاپی است که ازطریق یک فنر داخل یک قوطی آلومینیمومی جمع شده است و موجب تسهیل حمل و نقل و نگه داری آن میشود.

رول آپ خلاقانه
 

انواع رول آپ
رول آپ ها به دو دسته ثابت و رول آپ های موتوردار یا گردان تقسیم میشوند, رول آپ ها را میتوان دو طرفه یا یک طرفه چاپ کرد, طبق این اصل شش نوع رول آپ موجود میباشد:

رول آپ های ساده یکطرفه
رول آپ های گردان یکطرفه
رول آپ پایه پهن
رول آپ آویز گردان
رول آپ گردان دو طرفه
رول آپ گردان دو طرفه با هالوژن

استند رول آپ برای فضای داخلی یا ایندور مناسب است و برای فضای خارجی یا سرباز زیاد مناسب نیست. به علت خاصیت ضد پاره شوندگی و ضد آبی که پلات لمینیت دارد, متریالی است که بیشتر مورد استفاده در رول آپ قرار میگیرد.

 

مشخصات رول آپ
نصب سریع و آسان, سبک, قابل حمل, فضای کمی را اشغال میکند, قابلیت تغییر عرض تابلو گرافیکی

 

رول آپ رومیزی
مزیتی که رول آپ رومیزی به نسبت رول آپ های دیگر دارد وزن سبک آن است که باعث تسهیل در حمل و نقل آن میشود. وزن رول آپ رومیزی معمولا در حدود 1 کیلوگرم است و این خصوصیت باعث شده تا خواهان زیادی در فروشگاه ها داشته باشد.
کاربردهای رول آپ رومیزی برای غرفه داران نمایشگاهی, کارمندان و معلمان, ارگان های دولتی ... نیز مورد اسفاده قرار میگیرد.

 

کیفیت بالای رول آپ

کیفیت بالای رول آپ

به هر میزان که کیفیت چاپ دیجیتال بر روی رول آپ بالاتر باشد, به همان میزان میتواند تاثیرگذاری بیشتری میان مخاطبین داشته باشد, بالعکس اگر کیفیت چاپ بر روی رول آپ نامطلوب باشد, به علت چاپ نشدن رنگ های اصلی از میزان تاثیرگذاری تبلیغات و جذب مخاطب می کاهد.