طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی متناسب ست اداری برای سازمان شما

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی ست اداری به مجموع سربرگ, پاکت نامه, کارت ویزیت, کارت های ورود و خروج کارکنان, لیبل, فاکتور و ... گفته میشود.

طراحی سر برگ

یکی از مواردی که در تهیه ست اداری الزامی است داشتن سربرگ است, سربرگ برگه ای است که معمولا در ابعاد آ4 ارائه میشود و برای انجام امور اداری و نامه نگاری شرکت ها قابل استفاده است. در طراحی سربرگ افزودن مواردی چون عنوان, لوگو شرکت, همچنین آدرس پستی, آدرس وبسایت, کد پستی, ایمیل, شماره, پیوست و شماره تلفن الزامی است.

طراحی ست اداری متناسب با سازمان شما

معمولا عنوان در قسمت بالایی سربرگ قرار میگیرد ولی میتوان با توجه به درخواست و سلیقه مشتری این محل را تغییر داد.

محل قرار گیری لوگو بسته به شکل, ابعاد و جهت لوگو میتواند چپ یا راست باشد, محل لوگو باید به گونه ای باشد که صدمه ای به کاربرد سربرگ وارد نکند. اندازه لوگو با توجه به شکل گرافیکی و طراحی لوگو میباشد و قابلیت کوچک یا بزرگ کردن در طراحی سربرگ را دارد, اما محدوده این تغییرات به صورت استاندارد معمولا بین 5 تا 15 سانتی متر مربع میباشد.
اندازه فونت سربرگ با توجه به اندازه متن تعیین میشود که معمولا بین 8 تا 14 است. عنوان در مجاورت لوگو قرار میگیرد, اما با توجه به لوگو و دیگر شرایط میتواند در پایین, چپ یا راست لوگو نیز قرار بگیرد.
یکی از مواردی که در طراحی سربرگ باید به آن توجه داشت این است که زمینه های مورد استفاده تا حد امکان بدون رنگ باشند, اگر غیر از این حالت باشد در هنگام کپی کردن کیفیت سربرگ تا حد ناخوانا شد پایین می آید.

طراحی کارت ویزیت
کارت ویزیت در واقع ابتدایی ترین وسیله ارتباطی سازمان شما با مشتریان است و ایجاد مواردی چون لوگو, نام شرکت, شرح مختصر فعالیت شرکت, آدرس محل کار, آدرس سایت, ایمیل و شماره های تماس در آن ضروری می باشد. اندازه کارت های ویزیت معمولا در ابعاد 9 در 5 سانتی متر است و فونت های بکار گرفته شده در آن باید از یک نوع و یک اندازه باشند, مطابق سلیقه سازمان وجود عکسی ساده و مرتبط با نوع فعالیت و بدون جزئیات زیاد موردی ایجاد نمیکند.

طراحی پاکت نامه
طراحی پاکت نامه معمولا متناسب با سربرگ ها صورت میگیرد. پاکت های نامه دارای لوگو, عنوان سازمان,  نوع فعالیت و اسم و آدرس سازمان میباشند.
محل قرار گرفتن لوگو و عنوان معمولا سمت چپ و در بالای پاکت نامه میباشد. آدرس نیز در قسمت پایین پاکت واقع میشود.

مشاهده نمونه کارهای طراحی شده توسط شرکت طرح هرم