طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

آموزش طراحی بروشور

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

سازمان ها و نهاد های مختلف برای ارتباط با مشتریان و مخاطبان خود از راه های مختلفی استفاده می کنند. هدف از برقراری ارتباط با مشتریان، شنود خواسته ها و نظرات و جلب رضایت آن هاست. بروشور نیز یکی از روش های ارسال و دریافت اطلاعات به مخاطبان مورد نظر می باشد.

آموزش طراحی بروشور

بروشور:

بروشور به عنوان وسیله ای ارتباطی قوی، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای طراحی بروشور می بایست راجع به عناصر داخلی آن مانند آدرس، شماره تلفن، مشخصات سازمان یا شرکت و چگونگی قرار گیری محتویات آن تصمیم گیری کنید. بروشور ها در حالت های مختلفی طراحی می شوند. بروشور ها از قوانین طراحی خاصی پیروی می کنند. سایز معمول آن ها A4 و در برخی مواقع نصف A4 چاپ می شوند. کاربرد تجاری بروشور ها نسبت به کاربرد غیر تجاری آن ها برتری دارد و اغلب سازمان ها در جست و جوی طراحی بروشور های تجاری و تبلیغاتی ای هستند تا کسب و کارشان با جهشی قابل توجه روبه رو شوند. بروشور ها به طور معمول سه تا و یا چهارتا (چهار لت) می باشند برای مشاهده نمونه بروشور های خاص و خلاقانه اینجا کلیک کنید.

 

طراحی بروشور:

برای طراحی بروشور ، از نرم افزار های مختلفی مانند ورد، ایندیزاین، فتوشاپ، ایلاستریتور و ... استفاده می کنند. در نرم افزار ورد، مایکروسافت لیستی از قالب‌های آنلاین مربوط به بروشور را برای شما نمایش می‌دهد و می‌توانید به دلخواه یکی از قالب های بروشور را انتخاب و دانلود کنید. برای طراحی بروشور خلاقیت طراح در زیبایی و تاثیرگذاری بروشور نقش اساسی دارد. چطور چینش عناصر موجود در بروشور و رنگبندی آنرا تنظیم کنید و یا از چه تصاویر و فونت متن استفاده کنید همه و همه به خلاقیت طراح بستگی دارد.

آموزش طراحی بروشور

آموزش طراحی بروشور:

فرض کنید که قصد دارید بروشور سه برگی را طراحی کنید و هر برگ آن دارای ابعاد 10*20 سانتی متر است. که تا 10 سانتی متر می شود 30 سانتی متر و 20 سانتی متر هم ارتفاع برگه مورد نظر می باشد. در برنامه ی فتوشاپ یا این دیزاین ابعاد برگه را 20*30 انتخاب کنید. در مرحله بعد از ابزار خط کش نرم افزار استفاده کرده و با در خط کش ، برگه را به سه قسمت 10 سانتی متری تبدیل کنید. سپس بک گراند یا تصویر پیش زمینه ی بروشور را انتخاب کنید. تصویر پیش زمینه را آن طور که دلخواهتان است، تغییر دهید. برای حذف عکس نیز کافیست لایه مورد نظر را انتخاب کنید و با ابزار عصا در آن تغییراتی را ایجاد و یا آن را حذف کنیدرای مشاهده نمونه بروشور های خاص و خلاقانه اینجا کلیک کنید.