طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ در طرح هرم به چه صورتی است

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

در دنیای تجارت امروز، مؤسسات تجاری و شرکت‌های زیادی وجود دارند که محصولات مختلف و متنوعی تولید می‌کنند و به دنبال معرفی این محصولات هستند. یکی از ابزارهایی که از گذشته تا به امروز در تبلیغات حضور داشته و از اهمیت آن کاسته نشده است، کاتالوگ‌ها هستند.کاتالوگ‌ها یک ابزارهای تبلیغاتی هستند که نه تنها لیستی از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خاص را نمایش میدهند بلکه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی شبیه به آگهی ها، بنرها و بروشورها کار میکنند و خود شرکت و برند شرکت را به خوبی به مخاطبین معرفی می‌کند.

 

 

شرکت طرح هرم یک شرکت تبلیغاتی است که از ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ استفاده کرده تا ارتباط بین تولیدکننده و مصرف کننده را بهبود بخشد. در شرکت طرح هرم تمامی مراحل تولید کاتالوگ از ایده پردازی، طراحی و چاپ داخل شرکت و تحت نظر مشتریان انجام می‌شود.  هدف از طراحی و چاپ کاتالوگ در طرح هرم این است که کاتالوگ‌ها همانند یک بازاریاب در فروشگاه ها به معرفی کالا و خدمات شما بپردازند.

کاتالوگ‌های شامل دو بخش می شوند، بخش محتوای تصاویر، بخش محتوای متنی. که در ادامه به بررسی محتوای کاتالوگ طرح هرم از لحاظ طراحی و چاپ می پردازیم.

 

 

طراحی کاتالوگ در شرکت تبلیغاتی طرح هرم

قبل از طراحی مرحله ایده پردازی است. ایده پردازی در طرح هرم با نظر همفکری مشتری و مشاوران تبلیغاتی شرکت طرح هرم  انجام می‌شود و بر اساس نتیجه حاصل از اتاق فکر ایده‌پردازی، طراحان شرکت شروع به کار می‌کنند. طراحی کاتالوگ یکی از مهم‌ترین بخش‌های تولید کاتالوگ است. در مرحلهی طراحی است که ایده پردازی و اهداف تولید کاتالوگ به تصویر کشیده می‌شود. اهمیت طراحی کاتالوگ تا حدی است که در طرح هرم یک واحد مجزا برای طراحی در نظر گرفته شده است. در واحد طراحی کاتالوگ طرح هرم، طراحی محتوای تصویری و ادغام آن با محتوای متنی صورت گرفته و کاتالوگ با بهترین و خلاقانه ترین حالت ممکن صفحه آرایی میگردد.

 

برای طراحی کاتالوگ در طرح هرم از نرم افزارهای متفاوتی استفاده می شود. هر یک از این نرم‌افزارهای قابلیت های متفاوتی دارند. جلد کاتالوگ مهم‌ترین بخش در کاتالوگ است زیرا مخاطبین کاتالوگ در ابتدا با جلد کاتالوگ رو به رو شده و با آن ارتباط بصری برقرار میکنند. محتوای جلد کاتالوگ ها بیشتر تصویری است تا متنی و خلاقانه ترین تصاویر و با کیفیت تصاویر باید بر روی جلد قرار گیرند. در طراحی جلد کاتالوگ رنگ آمیزی و استفاده از رنگ های غیر متعارف و جذاب بسیار متداول است.

 

 قیمت طراحی کاتالوگ در طرح هرم

برای اینکه یک شرکت تبلیغاتی برای طراحی کاتالوگ انتخاب شود دو ویژگی مهم در نظر گرفته می‌شود، کیفیت و قیمت. قیمت طراحی کاتالوگ در شرکت طرح هرم به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به بررسی برخی از این عوامل می پردازیم:

تعداد صفحات کاتالوگ، یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ است. مسلماً هر چه تعداد صفحات کاتالوگ بالاتر باشد قیمت طراحی نیز افزایش می‌یابد.

ابعاد کاتالوگ و شکل ظاهری کاتالوگ نیز در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ مؤثر هستند. کاتالوگ هایی که ابعاد خارج از عرف و به اشکال خاص ودارای قالب اختصاصی، یووی موضعی، پنج رنگ و ... طراحی می گردند قیمت طراحی و چاپ بالاتری دارند.

محتوا و صفحه آرایی نیز در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ مؤثر هستند. در طرح هرم طراحی کاتالوگ تنها با فعالیت های گرافیکی همراه نیست. یک تیم حرفه ای برای تولید محتوای تصویری و متنی در طرح هرم فعالیت می کنند.

 

 

چاپ کاتالوگ در شرکت طرح هرم

مرحله چاپ کاتالوگ در شرکت تبلیغاتی طرح هرم  از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر چقدر که کیفیت چاپ کاتالوگ بالاتر باشد در جذب مخاطبان بیشتر تأثیر می‌گذارد. با وجود رقبای بسیار زیادی که امروزه در حوزه های مختلف وجود دارد، کاتالوگ حرفهای اهمیت زیادی پیدا کرده است. در شرکت تبلیغاتی طرح هرم  بر این باور هستیم که اگر یک کاتالوگ به صورت حرفه‌ای چاپ شود، مشتریان بهتر می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و در نتیجه آن محصول و برند را بهتر دنبال می‌کنند. در واقع یک چاپ خوب است که طرح حرفه‌ای یک کاتالوگ را به زیبایی نشان می‌دهد.

معمولاً چاپ کاتالوگ در شرکت تبلیغاتی طرح هرم به دو طریق چاپ دیجیتال و چاپ افست انجام می‌شود. هر کدام از این روش‌های چاپ مزایا و معایبی دارد. در شرکت تبلیغاتی طرح هرم معمولاً هنگامی که تیراژ کاتالوگ بالاتر از صد عدد باشد، برای چاپ آن از روش افست استفاده می‌شود. چاپ افست کاتالوگ حدود ۵ تا ۷ روز زمان می برد، زمانی که تعداد کاتالوگ کم باشد یا چاپ آن فوری باشد از روش چاپ کاتالوگ دیجیتال استفاده می کنند.

 

 

هزینه چاپ کاتالوگ در شرکت تبلیغاتی طرح هرم 

معمولاً قیمت چاپ کاتالوگ در طرح هرم بر اساس کیفیت کاغذ چاپ، دستگاه چاپ و مرکب آن تعیین می‌گردد.اندازه کاتالوگ، نوع کاغذ (گلاسه، تحریر، کتان، فانتزی، ایندربورد و...) و گرماژ کاغذ، نوع چاپ( افست، دیجیتال)، تیراژ کاتالوگ، تعداد رنگ چاپی کاتالوگ، نوع صحافی کاتالوگ، پوشش روی جلد کاتالوگ( سلفون مات، سلفون براق، ورنی، یووی موضعی)، طلاکوب، نقره کوب، امباس و... و بسیاری موارد دیگر در قیمت تمام شده کاتالوگ اثر گذار خواهد بود.

 در شرکت تبلیغاتی طرح هرم در ابتدای کار تمام این موارد با کارفرما هماهنگ گردیده و قیمت تمام شده کاتالوگ اعلام می گردد .

 

 

چرا طراحی کاتالوگ با طرح هرم

طرح هرم یک شرکت تبلیغاتی است که بیش از بیست سال در زمینه تبلیغات و طراحی و چاپ کاتالوگ تجربه دارد. متخصصین و مشاورین طرح هرم سعی دارند تا طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور را با بالاترین کیفیت و با بالاترین بازدهی تولید کنند.

کاتالوگ هایی که در طرح هرم تولید می شوند بسیار خلاقانه طراحی و چاپ می شوند. آنچه که طراحی کاتالوگ در طرح هرم را نسبت به دیگر شرکت ها متمایز کرده است:

•              تعیین بازار هدف کاتالوگ

•              تعیین چشم انداز هزینه های طراحی و چاپ کاتالوگ (تعیین میزان هزینه، سودهی و ...

•              تعیین ابعاد، شکل و تعداد صفحات در طراحی کاتالوگ

•              طراحی خلاقانه، استفاده از طراحی گرافیکی منحصر به فرد و  صفحه آرایی هوشمندانه در طراحی کاتالوگ

•              استفاده مناسب و به جا از رنگ ها، فونت و سایز مناسب کلمات در طراحی کاتالوگ

•              گزیده گویی و دوری از ابهام در تولید محتوای کاتالوگ

•              مفهوم سازی و ایجاد طراح جلد خلاقانه، منحصر به فرد و اصولی در طراحی کاتالوگ

•              طراحی و چاپ کاتالوگ‌های عاری از خطا و ابهام

•              سهولت نظارت مستقیم بر تمامی مراحل طراحی و چاپ کاتالوگ توسط مشاوران طرح هرم و مشتریان

•              از همه مهم‌تر طراحی و چاپ کاتالوگ با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

داشتن تیم حرفه‌ای و با تجربه و استفاده از آخرین نرم افزارها و ابزار روز دنیا در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ

و در نهایت در طراحی کاتالوگ سعی می شود کاتالوگی به مشتری تحویل داده شود که باعث جذب مخاطب شود، اعتماد به برند را افزایش دهد، آگاهی دادن به مخاطب را به حداکثر رسانده و در آخر افراد را ترغیب به خرید کند به فروش هر چه بیشتر شرکت کمک کند.