طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

غرفه سازی نمایشگاهی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

شروع نمایشگاه ها در ایران

 

صنعت نمایشگاهی  ایران و نیز تاسیس شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی تهران به سال 1348 برمی گردد.که در زمینه ها معماری و شهر سازی فعالیت میکردند.

اولین نمایشگاه بین المللی که به صورت رسمی در کشور برگزار شد درآبان ماه سال 1348 با مشارکت  33 کشور مختلف  بود.که  اجرای موفق ان سبب شناخته شدن ایران در این عرصه شد .

حضور کشورهای مختلف و استقبال روز افزون از این نمایشگاه و نیز پیشرفت های سالانه آن باعث گردید نمایشگاه بین المللی بازرگانی تهران با رای بالا در اتحادیه نمایشگاههای جهانی (UFI) به عضویت پذیرفته شود وگام مهم دیگری در صنعت نمایشگاهی برداشته شود.

غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه بندی نمایشگاهی

 

غرفه  بندی نمایشگاهی  یا همان ساخت غرفه ، برای یک شرکت یا یک برند اهمیت خیلی زیادی دارد و تاثیر به سزایی در معرفی شدن و از همه مهم تر، چگونه معرفی شدن دارد.شما با غرفه  بندی خود حتی می توانید به یک برند معروف تبدیل شوید یا کاملا نادیده گرفته شوید و اینجاست که اهمیت این موضوع آشکار می شود.

در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که به شما در این امر کمک می کند.

 

 

غرفه سازی نمایشگاهی

مواردی که باید در غرفه  بندی در نظر گرفته شود

 

اول ، موقعیت جغرافیایی غرفه در نمایشگاه ، اینکه سعی کنید جایی را انتخاب کنید که تقریبا از پر تردد ترین نواحی باشند و به صورت ناخوداگاه از غرفه بیشتر بازدید می شود.

مورد بعدی  اندازه ی غرفه ، باید بدانید که چه میزان فضا در اختیار دارید و تجهیزات را متناسب با ابعاد قابل استفاده تهیه کنید. اگر به این نکته توجه نکنید ممکن است فضای غرفه شما بسیار شلوغ و سرسام آور و یا خیلی خلوت کسل کننده شود.

 

مضوع بعدی دیزاین غرفه است ،برای غرفه آرایی باید در انتخاب  طراحتان بسیار دقت کنید زیرا این موضوع یکی از اصلی ترین و پر اهمیت ترین موضوعات می باشد. طراحی و دیزاین یک غرفه است که در نگاه اول  نظر مشتری را جلب می کند.

دیزاین باید به شکلی باشد که  نظر شرکت کنندگان نمایشگاه را بر انگیزد و سبب شود که افراد بیشتری تمایل به بازدید از غرفه را داشته باشند و دیگران را نیز تشویق کنند.

برای دیزاین غرفه خود می توانید از انواع تابلو ها ، پوستر ها و یا مدل های بسیار گوناگو استند ها کمک بگیرید.

غرفه سازی نمایشگاهی