طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

کاغذ چاپ کاتالوگ

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

از کاتالوگ ها در هر زمینه ی کاری و در هر صنعتی استفاده می شود. کاتالوگ ها انواع و مدل های گوناگونی دارند که بنا به نیاز و نوع محصولات یا زمینه کاری باید اقدام به انتخاب یکی از آن ها کنید.کاتالوگ ها ، یک قالب از قبل تعریف و طراحی شده ندارند، و شما می توانید آن ها را همان گونه ای طراحی کنید که طبق میل ونیازتان است. نوع و ضخامت  در کاغذ چاپ کاتالوگ(نمونه کارها) استفاده می شود، بسیار متنوع است. ضخامت کاغذهای چاپی با معیار میکرون تعریف می شود. هرقدر تراکم بافت کاغذ بالاتر باشد (میکرون بالاتر)، ضخامت آن نیز بیشتر می شود. مشاوران و همکاران با تجربه شرکت تبلیغاتی طرح هرم با انتخاب بهترین کاغذ برا ی چاپ کاتالوگ، محصولات شمار ا به نمایش می گذارند. 

کاغذ چاپ کاتالوگ

انواع کاتالوگ

وقتی می گوییم انواع کاتالوگ(نمونه کارها) ، این انواع می تواند از نظر اندازه ، طرح ، شکل ، محتوا و یا جنس آن ها باشد.

 

انواع کاتلوگ از نظر شکل ظاهری

کاتالوگ ها از لحاظ شکل ظاهری به سه قسمت کلی تقسیم میشوند.

کاتالوگ لت دار:برای کاتالوگ های با سایز بزرگ استفاده می شود و تعداد لت ها یا برگ های آن انتخابی است.

کاتالوگ منگنه ای: قیمت پایین تری نسبت به نوع سیمی دارد و برای محصولات با تعداد بالا طراحی می شوند.

کاتالوگ سیمی: شکل ظاهری زیبا  اما قیمت بالا. بیشتر بخوانید: چاپ دیجیتال کاتالوگ با صحافی منگنه

 

کاغذ چاپ کاتالوگ

 

انواع کاتالوگ از نظر محتوا

کاتالوگ های صنعتی

کاتالوگ های خدماتی

کاتالوگ های آموزشی

کاتالوگ های پزشکی

کاتالوگ های مذهبی

کاتالوگ های تبلیغاتی و ...

 

کاغذ چاپ کاتالوگ

 

انواع کاتالوگ از نظر جنس

منظور از جنس کاتالوگ همان کاغذ مورد استفاده در چاپ کاتالوگ ها می باشد.برای چاپ کاتالوگ ها از انواع مختلف کاغذ استفاده می شود که بسته به نوع فعالیت و همچنین بودجه ، می توانید آن ها را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید. در ادامه چند نمونه از آن ها را معرفی می کنیم.

 

کاغذ چاپ کاتالوگ

کاغذ باطله : این گونه کاغذ ها از بازیافت کاغذ های دیگر تهیه و تولید می شود و معمولا میزان ناخالصی آن ها زیاد و رنگ نا مرغوبی دارند.

کاغذ معمولی یا شیمیایی: همین کاغذ هایی که ما به طور روزمره برای نوشتن استفاده می کنیم و یا کاغذ های A4  از این نوع کاغذ ها می باشند، این کاغذ ها ناخالصی ندارند ، همچنین رنگ آن ها روشن و مناسب است.

کاغذ گلاسه: این نمونه از کاغذ ها باتوجه به ظاهر زیبا و لوکسی که دارند نسبت به نمونه های دیگر ، قیمت بالاتری دارند ما بشیار مرغوب ، با دوام و مناسب هستند و متقاضیان زیادی دارند.

کاغذ سلفونی یا پلاستیکی: این نمونه از کاغذ ها یا کاملا از جنس پلاستیک هستند و یا کاغذ معمولی آغشته به مواد مخصوص که آن هارا به شدت در مقابل پاره شدن  و خیس شدن مقاوم میکند و گران قیت نیز می باشند. 

کاغذ چاپ کاتالوگ