طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو حرفه ای

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

در دنیای کسب و کار امروز که دیگر نیازهای درک شده مشتریان تنها انگیزاننده صاحبان کسب و کار برای فعالیت نیست و آنها با معرفی محصولات خود و آشناکردن مشتریان آن ها را متوجه نیازهای پنهان خود می کنند تبلیغات به رکن اساسی کسب و کارها تبدیل شده است گونه ای از تبلیغات که سابقه ای دیرینه نیز دارد تبلیغات سازمانی و طراحی لوگو های حرفه ای است . طراحی لوگو حرفه ای به دلیل ویژگی هایی منحصر به فرد در بازارهای تجاری، مانند تمرکز جغرافیایی خریداران، مزایای داشتن ارتباطات یکپارچه، امکان ایجاد تقاضای کالاهای جانبی در درون کالای دیگر و نمایشگاه های تجاری و ... ایجاد شده است .

طراحی لوگو حرفه ای

طراحی لوگو از دیرباز تا کنون:

یکی از مهم ترین روش های بازاریابی که در دهه های اخیر به طور فراوان مورد استفاده است ، لوگو یا نشان تجاری است. یکی از دلایل استفاده ی فراوان از لوگو، نقش استراتژیک لوگو در به دست آوردن مزیت رقابتی در بازار موجود است. استفاده لوگو از تاریخ و قدمت زیادی برخوردار است. کاوش های باستان شناسی نشان می دهد که بر روی اکثر محصولات پیشه وریمانند طروف سفالی، فلزی و شیشه ای، نشان ها و فرم های هندسی حک شده ای مشاهده شده است. این نشان های حک شده، تشکیل شده از خطوطی ساده و یا شبیه مهر ، از اولین عوامل ظهور لوگو تلقی شده اند. کاربرد لوگو در ابتدا تجاری نبوده و اغلب به منظور جلوگیری از ادغام محصولات در هنگام حمل و نقل و ارسال برای خریداران مورد استفاده قرار می گرفته .

طراحی لوگو حرفه ای

طراحی لوگو حرفه ای:

با گذشت زمان، هدف از طراحی لوگو بنابر اقتضائات روز و سازمان، دچار تغییر و تحول شد. استفاده از لوگو برای رشد و گسترش ارتباطات از اهیت خاصی برخوردار است. ارتباطات در بین ابزار های ارزشی، از جایگاه ویژه ای برای محصول برخوردار است. هرچند که عامل ارتباط  برای مدتها با تبلیغ یکسان در نظر گرفته می شد ، اما ارتباطات برای لوگوی سازمانی از مجموعه ابزار های غنی بهره می برد. لوگو در بسته بندی، تبلیغات، قیمت ویژه یا کاهش قیمت محصول استفاده می شوند و مثل بکارگیری هنر گرافیک، انیمیشن، طراحی صنعتی، مدیریت طراحی و ... به طور فعالانه در بوجود آوردن ساختار و هویت سازمانی و ماندگاری یک لوگو ی حرفه ای نقشی اساسی ابفا می کنند. تحقیق و نوآوری برای ایجاد طرحی خلاقانه، از ساختار های رقابت سازمانی محسوب می شود. لوگو و در کاربرد عام تر آن نشان تجاری، از دهه هشتاد میلادی ، دارای اهمیت و امتیاز رشد سرمایه ای بود و روز به روز بر مزیت اقتصادی آن افزوده می شود.

طراحی لوگو حرفه ای