طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی جعبه قفل از پایین

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

مدت هاست که بسته بندی و تهیه و طراحی جعبه، عنصری ضروری برای بهره گیری و حفاظت از کالا ها محسوب می شود. بسته بندی تاریخی پنچ هزار ساله دارد و در شکل نوین آن شامل طراحی جعبه می شود. هر تعریف و برداشتی از نگهداری، حفظ و صیانت کالا از هر نوع آسیب و خطر، بسته بندی را در ذهن ما یادآور می شود. جعبه فناوری لازمی برای حفظ کالا در برابر خطرات گوناگون از قبیل فساد، ضربه، لرزش، فشار، شرایط جوی در انبارها و شبکه ی حمل و نقل است. علم، هنر، اقتصاد، مدیریت و صنعت از ابعاد مهم در طراحی جعبه به شمار می آیند.

طراحی جعبه قفل از پایین

طراحی جعبه:

امروزه طراحی جعبه تنها به شکل استاندارد آن محدود نشده و به عنوان هویت کالا مطرح است. طراحان جعبه به تاثیر رنگ، نمادها در مقبولیت طرح های جعبه واقفند. در ابتدای تولید محصول و طراحی توسط طراحان، جعبه و رنگ آن به عنوان هویت محصول در نظر گرفته شده و در جذب مشتری نقش اصلی را ایفا می کند. نماد ها نشانگر هنجار های سازمانی است که در محصول نشان داده می شود.

طراحی جعبه قفل از پایین

درج نماد ها، نشانه ها و علایم در محل مناسب بر روی جعبه از الزامات طراحی است. جعبه ها در جنس چوبی، فلزی و مقوایی تولید و عرضه می گردند. جعبه های مقوایی در انواع پشت طوسی، پشت سفید، اینوبرد، گلاسه، لمینتی، فلوتینگ و سینگل و ... ساخته می شوند. مقوای پشت طوسی در گراماژ های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰  ، یک طرف ظوسی و یک طرف سفید ، جعبه های پشت سفید در گراماژ های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰0 برای بسته بندی دستمال کاغذی، شیرینی، کبریت ، مقوای اینو برد در گراماژ ۲۵۰ ، ۲۷۵ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ و ۴۰۰ برای محصولات دارویی و آرایشی و بهداشتی، مقوای گلاسه ۲۰۰ ، ۲۵۰ و ۳۰۰، با ساختار نرم و انعطاف پذیر، جعبه های لمینتی با استحکام بالا و... از انواع مقوا های به کاربرده شده در جعبه می باشند.

طراحی جعبه قفل از پایین

طراحی جعبه لاک باتم:

از منظر نوع ساخت و خدمات جانبی جعبه، جعبه های طراحی شده سلفون، یووی، برجسته سازی، طلاکوب، لترپرس، جعبه های چهار نقطه ای، چسب بقل و لاک باتم قابل تقسیم بندی هستند. جعبه های لاک باتم ، از پرکاربرد ترین جعبه ها بوده به نحوی که درب آن ها قابل باز و بسته شدن و با قابلیت طراحی های حرفه ای بر روی آن است به طوری که اغلب شرکت های تولیدی صنایع کوچک از جعبه های لاک باتم برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند.

طراحی جعبه قفل از پایین