طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو و کارت ویزیت

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

لوگو چیست؟

لوگو یک طرح یا سمبل است که مختص یک شرکت ، محصول ، فروشگاه ،سازمان یا گروه است و همه آن سازمان را با این طرح می شناسند .این طرح همان چیزیست که تمایز شما را نسبت به سایرین کاملا مشخص میکند ،در واقع می توان گفت امضای شماست.

طراحی لوگو و کارت ویزیت

کارت ویزیت چیست و چه استفاده هایی دارد

کارت ویزیت ابزارارتباطی قدرتمندیست  که توسط آن میتوانیم خودمان ،حرفه ، صنعت،شرکت و یا موسسه ی خود را به دیگران معرفی کنیم.این ابزار کوچک و کارامد میتواند تاثیر به سزایی در برقراری روابطمان داشته باشد. کارت ویزیت به نوعی شناسه شرکت است بنابراین از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برای طراحی آن وقت گذاشته شود.استفاده از طرح های بی معنی و مفهوم نه تنها به شرکت در امر معرفی و بازار یابی کمک نمیکند بلکه  باعث میشود اعتبار شرکت کم شده  و غیر حرفه ای به نظر برسد.

لوگو ها وکارت های ویزیت  شناسه های هر برند ویا شرکت تجاری هستند ، بنا بر این باید در طراحی آن ها نهایت دقت و خلاقیت  به کار برده شود. در ادامه چند نکته را بررسی می کنیم.

 

از قالب ها ویا طرح های آماده که هیچ ارتباطی با شما وفعالیت شما ندارند بپرهیزید ،این کار شما وکسب کارتان را غیر حرفه ای نشان می دهد.

سعی کنید متفاوت باشید. برای اینکار میتوانید از یک تصویر متفاوت یا لوگوی حرفه ای وحتی یک شعار معروف که همه شما را با آن شعار میشناسند کمک بگیرید.

کمی جسور باشید ،حتما نباید کارت ویزیت خود را به شکل های معمول مستطیل ومربع طراحی کنید.میتوانید آن را با هر شکلی که میخواهید سفارش دهید.

طراحی لوگو و کارت ویزیت

رنگ ها القا کننده ی احساس مختلف هستند.برای مـثال اگر می خواهید القا کننده حس قدرت و جدیت باشید ،از رنگ طوسی ویا مشکی استفاده کنید و یا از رنگ های گرم برای انتقال حس شادی استفاده .

باید در طراحی گرافیک و حروف و چیدمان آن ها در کنار هم خلاقیت داشته باشید در غیر این صورت به عنوان مثال هزاران شرکت یا موسسه وجود دارد که  مخفف آن ها یک سری حروف کاملا مشابه می باشد.شما اگر بخواهید فقط رنگ آن ها را تغیر دهید ویا مثلا یک فونت متفاوت به کار ببرید در اصل هیچ کاری نکرده اید.شما بایذ قدرت طراحی یک حرف ،به شکل کاملا متفاوت را داشته باشید .

طراحی لوگو و کارت ویزیت