طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی جعبه سیب زمینی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

جعبه های سیب زمینی در انواع رنگ ها و اشکال مختلف وجود دارند.در ابتدا فروشندگان  مواد غذایی و رستوران ها ، از ظروف یکبار مصرف  پلاستیکی  استفاده می کردند.بعد ها ظروف فومی به بازار آمدند و بعد از آن ها ظروف  و جعبه های کاغذی به بازار آمدند.حتی امروزه  رستوران ها اقدام به طراحی جعبه های مخصوص برای برند خود کرده اند.

طراحی جعبه سیب زمینی

برای طراحی جعبه های سیب زمینی باید به نکاتی توجه کنیم که برخی از آن ها را عنوان می کنیم.

شکل جعبه ها

اگر می خواهید برای رستورا یا مجموعهی خود جعبه طراحی کنید، دو نوع جعبه در نظر بگیرید. بک نوع بدون در ، برای زمانی که مشتری همان موقع می خوتهد غذا را صرف کند و یک نوع در دار که زمانی استفاده می شود که مشتری می خواهد غذا را با خود ببرد و در مکان دیگری آن را نوش جان کند.جعبه ی در دار از سرد شدن زود هنگام سیب زمینی جلوگیری می کند.

رنگ یا طرح جعبه ها

برای رنگ جعبه ها سعی کنید از رنگ های گرم و اشتها آور استفاده کنید . میتوانید فقط از یک رنگ برای جعبه ها استفاده کنید ویا می توانید ترکیبی از رنگ ها را به کار ببرید. می توانید هر طرح دلخواهی را بر روی  جعبه های سیب زمینی به چاپ برسانیدواکثر رستوران ها برای طراحی جعبه ی سیب زمینی، از لوگو یا نام تجاری خود استفاده می کنند.

طراحی جعبه سیب زمینی

ابعاد جعبه ها

ابعاد جعبه ها را باید با توجه به مقدار ماده غذایی در نظر گرفت.مثلا در اکثریت مواقع این جعبه ها را سه سایز کوچک ، بزرگ و متوسط تهیه می کنند ، که باز هم استاندارد این سایز ها از یک رستوران به رستورانی دیگر ،تفاوت دارد.

جنس جعبه ها

از گذشته تا کنون جعبه های سیب زمینی در جنس های مختلفی تولید شدند ، از پلاستیک و فوم گرفته تا انواع مختلف مقوا و امروزه کاغذ.جعبه ها یا ظروف کاغذی هم از نظر بهداشتی مطمئن ترند و هم آسیب کمتری به طبیعت می رسانند زیرا قابلیت تجزیه شدن بالاتری نسبت به انواع جعبه با جنس های دیگر دارند.

طراحی جعبه سیب زمینی