طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی جعبه قفلی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

همه ما از جعبه و کارتن استفاده کرده و روزانه با ان سر و کار داریم. از جعبه ها برای حمل و نقل کالاها استفاده می شود. جنس جعبه ها از مقوا، فلز یا چوب بوده و در اندازه های کوچک تا بزرگ تولید می شود. از نظر ظاهری، شکل جعبه‌ها متفاوت و هرگاه بدون اشاره به شکل یا کاربرد خاصی از کلمه جعبه استفاده شود، منظور جعبه ی مکعب مستطیلی است.  به علاوه جعبه‌ها ممکن است از نوع جعبه های مقوایی باشند یا ممکن است درب (باز شونده یا کشویی) داشته یا نداشته باشند.

طراحی جعبه قفلی

جعبه های تبلیغی:

سابقا جعبه های کالاها فقط دارای یک جنبه حفاظت و نگهداری بود که نقش آن مقابله با مجموعه مخاطرات فیزیکی، شیمیائی ، شرایط حمل و نقل، انبار، و … بوده است. ولی بعد از از انقلاب صنعتی جعبه ها شکل تبلیغاتی به خود گرفته و  جنبه ارتباطی – تبلیغاتی که به دلیل رقابت های فشرده تجاری و پاسخ به نیازهای مصرف کنندگان مطرح شد و در حال حاضر پوشش بسته بندی هر دو نقش حفاظتی و تبلیغاتی را ایفا می کند . جعبه به عنوان پوشش کالا استفاده شده و بازاریابان و صاحبان سرمایه از تکنولوژی های به روز تبلیغاتی استفاده می کنند. جعبه های تبلیغاتی کاغذی در انواع CMYK  در چاپ چهار رنگ هر چه کیفیت کاغذ بالاتر باشد چاپ روی کاغذ بهتر و با کیفیت تر کاغذهای گلاسه با توجه به قابلیت پذیرش چاپ و درخشندگی بهتر برای کارهای چهار رنگ بهتر است. رنگ‌های Spot نمایش رنگ‌های Spot بر روی کاغذهای گلاسه بهتر و با کیفیت‌تر خواهد بود. رنگ‌های متالیک که چاپ رنگ‌های پیگمنت فلزی یا متالیک روی کاغذهای تحریر تقریبا نمود آنچنانی ندارد. پوشش‌های UV بر روی کاغذهای گلاسه و بخصوص در گرماژهای بالا امکانپذیر بوده و برش و دایکات هر چه گرماز کاغذ پایین‌تر باشد باید اندازه کادر برش کوچک‌تر انتخاب شود.

طراحی جعبه قفلی

جعبه قفل کیبوردی:

انتخاب راه مناسب در جعبه‌ها و بسته‌بندی‌ها بسیار تاثیر گذار است. در طراحی جعبه‌ها و بسته‌بندی‌های کاربرد و شکل سازنده و درب آن ها بیشتر نشان می‌دهد. عدم انتخاب راه مناسب باعث می‌شود که درب جعبه‌ها به درستی قرار نگیرد و به شکلی شود که قوس بردارد. جعبه قفل کیبوردی، جعبه ای است با دربی قابل بسته شدن و کاربری آسان که در کاربرد های مختلفی استفاده می شود. گروه طراحی و چاپ با در نظر گرفتن نوع کالا، درخواست مشتری، تجربیات کاری و ... اقدام به طراحی و چاپ جعبه قفل کیبوردی با طراحی خاص و تبلیغاتی می نماید.

طراحی جعبه قفلی