طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی جعبه دارویی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی و تولید جعبه های دارو دلایل مختلفی از قبیل تبلیغات،معرفی شرکت دارویی،دسته بندی و جدا سازی دارو ها،محفظت و نگه داری از دارو ها و ... می باشد،که قوی ترین دلیل توید جعبه ها،نگه داری از دارو ها می باشد.

طراحی جعبه دارویی

چه المان هایی  بر روی جعبه های دارویی چاپ می شود؟

معمولا روی  جعبه های دارو مواردی مانند ، نام شرکت دارویی ، نشان شرکت دارویی، نام دارو به لاتین،نام دارو به فارسی،ترکیبات دارو،تاریخ تولید وانقضا  و موارد مصرف را چاپ میکنند.

 

انواع مقوا برای طراحی جعبه

برای طراحی و تولید جعبه های دارو از انواع مختلف مقوا ها ، با گراماژ بالا و پایین ،بنا به نیاز استفاده می شود که برای نمونه چند مورد را نام می بریم.

مقوای تک رو یا پشت طوسی

این نوع مقوا همان کونه که از نامش پیداست ،فقط از یک روی آن برای چاپ و یا نمایش استفاده می شود.معمولا برای دارو هایی است که، پوشش دیگری دارند و از نظر بهداشتی مشکلی پیش نمیاید و همچنین ،درون جعبه مشخص نیست که ظاهری نا زیبا ایجاد کند.

طراحی جعبه دارویی

مقوای دو رو یا اینور برد

این مدل مقوا داری دو روی سفید رنگ است وطبیعتا از دو سطح آن می شود استفاده کرد. استفاده از این نوع مقوا از نظر بهداشتی بیشتر توصیه می شود و همچنین از نظر زیبایی نسبت به مقوای پشت طوسی بهتر است.

مقوای گلاسه

این نوع مقوا به دلیل ظاهر براقی که دارد بیشتر برای موارد دارو های کودکان و یا لوازم آرایشی ،مورد استفاده قرار می گیرد.

وهمچنین مقوا های تک لایه،دو لایه و سه لایه که بنا به حساسیت و شکنندگی دارو  از انواع آن ها استفاد می شود.

 

انواع  چاپ بر روی جعبه ها

برای چاپ بر روی جعبه ها می توان از روش های مختلفی استفاده کرد،برای نمونه چاپ سیلک،چاپ افست و یا در بعضی از قسمت های جعبه ، چاپ برجسته .

 

رنگ جعبه ها

به طور معمول هر جعبه ی دارویی که می بینیم ،سفید رنگ است.رنگ سفید جعبه های دارو به این معنا نیست که ما نمی توانیم رنگ دیگری برای جعبه ها استفاده کنیم،هیچ قاعده ی خاصی برای انتخاب رنگ جعبه های دارویی وجود ندارد.بیشتر تولید کنندگان به این خاطر از رنگ سفید استفاده می کنند که ،نوشته های درج شده بر روی جعبه ها به راحتی خوانده شوند و اشتباهی رخ ندهد .

طراحی جعبه دارویی