طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو لاتین

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

لوگو چیست؟

لوگو یک طرح یا سمبل است که مختص یک شرکت ، محصول ، فروشگاه ،سازمان یا گروه است و همه آن سازمان را با این طرح می شناسند .این طرح همان چیزیست که تمایز شما را نسبت به سایرین کاملا مشخص میکند ،در واقع می توان گفت امضای شماست.

طراحی لوگو لاتین

انواع لوگو از نظر طراحی

از نظر طراحی ،طراحان لوگو ها را به سه دسته ی کلی تقسیم می کنند که نام می بریم .

لوگو هایی که فقط سمبل و نشانه هستند،لوگوهایی که فقط متن هستند و لوگوهایی که تلفیقی از متن و سمبل هستند. شما طبق نیاز و سلیقه باید انتخاب کنید که کدام نوع را می خواهید.

طراحی لوگو حروف لاتین

بعضی از طراحان لوگوهایی طراحی می کنند که فقط با حروف لاتین است و تصویر گرافیکی ای در آن ها وجود ندارد.برای طراحی این لوگو ها معمولا یا نام تجاری را با یک فونت غیر معمول چاپ می کنند یا از حروف ابتدای نام استفاده می کنند و یا یک سری حروف که مخفف شده ی نام کامل است .این حروف لاتین حتما باید با یک المان در نام شرکت ویا نوع فعالیت مطابقت داشته باشد تا بتواند پیام آن شرکت را منتقل کند و مشتری با دیدن آن به سرعت بتواند تشخیص دهد که این نشان متعلق به کدام حرفه و یا شرکت است.

طراحی لوگو لاتین

به فونتی که انتخاب میکنید دقت کنید

  زیرا هر فونتی مناسب هر شغلی نیست.شما اصلا می توانید یک فونت غیر معمول طراحی کنید که فقط مختص شماست .در کل دستتون برای طراحی خیلی بلز است و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

به رنگ لوگویی که می خواهید طراحی کنید دقت کنید

رنگ ها القا کننده ی احساس مختلف هستند.برای مـثال اگر می خواهید برای یک شرکت دارویی یا پزشکی لوگو طراحی کنید ،از رنگ سبز بیشتر استفاده کنید زیرا رنگ القا کننده حس زندگی و سلامتی است.اگر می خواهید القا کننده حس قدرت و جدیت باشید ،از رنگ طوسی ویا مشکی استفاده کنید و یا از رنگ های گرم برای انتقال حس شادی استفاده کنید.

 

خلاق باشید

باید در طراحی حروف و چیدمان آن ها در کنار هم خلاقیت داشته باشید در غیر این صورت به عنوان مثال هزاران شرکت یا موسسه وجود دارد که با حرف k شروع می شوند ویا مخفف آن ها یک سری حروف کاملا مشابه می باشد.شما اگر بخواهید فقط رنگ آن ها را تغیر دهید ویا مثلا یک فونت متفاوت به کار ببرید در اصل هیچ کاری نکرده اید.شما بایذ قذرت طراحی یک حرف ،به شکل کاملا متفاوت را داشته باشید .

طراحی لوگو لاتین