طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی و چاپ جعبه ساندویچ قفلی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

در نظر داشتن تولید جعبه های مخصوص هر کالا، در بازاریابی و رضایت مخاطبان موثر است. همانطور که پوشش هر فرد، نشانگر شخصیت اوست، بسته بندی یا به تعبیری دیگر جعبه های بسته بندی کالا، نشانگر نوع و اغلب اوقات کیفیت آن می باشد. جعبه یا محافظ کالا یکی از ابزار بسته بندی و با قابلیت طراحی سفارشی می باشد.

طراحی و چاپ جعبه ساندویچ قفلی

طراحی جعبه :

اغلب جعبه ها در جنس مقوایی - پشت سفید، پشت طوسی، اینوربرد یا ایندربرد، دورو گلاسه، لیمینیتی، فلوتینگ، سینگل، سینگل فیس، هاردباکس، کارتن و …- و طلقی – سخت و نازک- تولید می شوند. طراحی جعبه ها در دو نوع لاک باتن و فانتزی بوده و کاربرد آن ها در بسته بندی مواد غذایی، دارویی، پوشاک، فانتزی، کادو و ... می باشد. همچنین جعبه ها را از نظر اندازه می توان به انواع کوچک ، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ تقسیم می کنند. جعبه کوچک ، جعبه هایی با کاربرد بسیار ساده مثل داروها  هستند . گراماژ مقوای آن نیز بین 250 تا 300 گرم می باشد. جعبه های متوسط از مقواهای نسبتا محکم تری، از جعبه های کوچک و در گراماژ 230 تا 300 گرم مانند جعبه صابون طراحی و برش داده می شود. جعبه های بزرگ نیز، برای بسته بندی لوازم خانگی و یا کارتن ، طراحی می گردد.  توجه به انواع جعبه، ساختار فیزیکی آنها، کاربرد و نوع محصول، روش ها و دستگاه های برش و چاپ ، در طراحی جعبه تاثیر گذار است.

طراحی و چاپ جعبه ساندویچ قفلی

طراحی و چاپ جعبه ساندویچ قفلی :

به طور کلی، در بسته بندی وچاپ جعبه های مواد خوراکی باید مواردی همچون : ارائه اطلاعات محصول ، ارائه مزیت های محصول و دلایل استفاده از آن ، رعایت نکات بهداشتی  و عدم استفاده از مواد بازیافتی را درنظر داشت. برای طراحی جعبه ساندویچ مواردی مانند موارد استفاده و کاربرد، دوام و استحکام جعبه برای محافظت از محصول، دارا بودن استاندارد های طراحی جعبه، وجه امتیاز و متمایز جلوه دادن محصول نسبت به سایر محصولات، نحوه و نوع چیدمان، تقسیم بندی درون جعبه به چند تکه و یا گروهی برای محصولاتی ازین دست، توجه به اقتصادی بودن آن با توجه به امکانات مشتری لحاظ می شود.

طراحی و چاپ جعبه ساندویچ قفلی

 طراحی و ساخت جعبه ساندویچ، می بایست از فاسد شدن ماده غذایی جلوگیری کرده و امکان استفاده آسان ، توسط مشتریان فراهم باشد. جعبه ی ساندویچ قفلی ، موجب ایجاد تجربه ای لذت بخش از محصول شده و احتمال خرید های بعدی را افزایش می دهد. طرح جعبه ساندویچ قابل سفارشی سازی بوده و ابعاد آن بنابر سفارش متغیر خواهد بود.

طراحی و چاپ جعبه ساندویچ قفلی