طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو سه بعدی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

لوگو چیست؟

لوگو یک طرح یا سمبل است که مختص یک شرکت ، محصول ، فروشگاه ،سازمان یا گروه است و همه آن سازمان را با این طرح می شناسند .این طرح همان چیزیست که تمایز شما را نسبت به سایرین کاملا مشخص میکند ،در واقع می توان گفت امضای شماست.

طراحی لوگو سه بعدی

مزایای استفاده از لوگو

معرف شماست وهمه شما را با آن می شناسند ،حتی اگر در جایی حضور نداشته باشید.

جنبه ی تبلیغاتی دارد.

می تواند شما را به یک برند تبدیل کند.

باعث می شود حرفه ای و قدرتمند به نظر بیایید.

به سازمان یا گروه کاری شما هویت می دهد.

 

ویژگی های لوگو

مختصر و مفید است.

در کمترین زمان ممکن پیام خود را القا میکند.

تفاوت ایجاد می کند.

به سرعت نظر مخاطب را به خود جلب می کند.

شناخته شده است و به راحتی تشخیص داده میشود.

در عین سادگی بیشترین اطلاعات را منتقل می کند.

 

لوگوی خوب چگونه است؟

یک لوگوی خوب باید به صورتی باشد که تا زمان های طولانی نیاز به تغیر نداشته باشد و همیشه جذابیت خود را داشته باشد.باید تا مدت ها در ذهن مخاطب باقی بماند.باید تاثیر احساسی داشته باشد ،گاهی اوقات یک لوگو می تواند باعث محبوبیت یک  محصول یا سازمان باشد ،چرا که ارتباط احساسی با مخاطب بر قرار کرده وتاثیر خود را گئاشته است.واقعا گاهی اوقات در دنیای تجارت یک لوگو توانسته یک شرکت را به اوج برساند، به طوری که حتی با وجود ضعف همچنان در میان رقبا یکه تاز باشد .پس یک لوگوی خوب می تواند پشتوانه شما باشد و این قدرت را دارد که یک سری مشتری وفادار و بی چون و چرا برای شما به ارمغان بیاورد ، حتی به صورت بین المللی .

طراحی لوگو سه بعدی

انواع لوگو از نظر طراحی

از نظر طراحی ،طراحان لوگو ها را به سه دسته ی کلی تقسیم می کنند که نام می بریم .

لوگو هایی که فقط سمبل و نشانه هستند،لوگوهایی که فقط متن هستند و لوگوهایی که تلفیقی از متن و سمبل هستند. شما طبق نیاز و سلیقه باید انتخاب کنید که کدام نوع را می خواهید.

 

لوگوی سه بعدی

لوگوی سه بعدی لوگویی است که با استفاده از یک سری نرم افزار خاص مانند 3D Text and Logo Maker  سمبل ها ویا متن به صورت سه بعدی طراحی می شود. یعنی وقتی به آن نگاه می کنید فقط یک تصویر ساده نیست واحساس می کنید که این تصویر واقعی است و حجم دارد. امروزه این نمونه طراحی به دلیل  جاذبه ی بصری که ایجاد می کند، بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی دارد.

طراحی لوگو سه بعدی