طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو گرافیکی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

لوگو چیست؟

لوگو یک طرح یا سمبل است که مختص یک شرکت ، محصول ، فروشگاه ،سازمان یا گروه است و همه آن سازمان را با این طرح می شناسند .این طرح همان چیزیست که تمایز شما را نسبت به سایرین کاملا مشخص میکند ،در واقع می توان گفت امضای شماست.

طراحی لوگو گرافیکی

 

انواع لوگو از نظر طراحی

از نظر طراحی ،طراحان لوگو ها را به سه دسته ی کلی تقسیم می کنند که نام می بریم .

لوگو هایی که فقط سمبل و نشانه هستند،لوگوهایی که فقط متن هستند و لوگوهایی که تلفیقی از متن و سمبل هستند. شما طبق نیاز و سلیقه باید انتخاب کنید که کدام نوع را می خواهید.در ادامه لوگو هایی که فقط سمبل  هستند ، یا لوگو های گرافیکی را معرفی می کنیم.

 

طراحی لوگو گرافیکی

یک سری نشانه،شکل ویا سمبل هستند که طراحان برای طراحی مورد استفاده قرار میدهند و یک لوگو طراحی میکنند.در طراحی لوگو ها نکاتی را باید مورد توجه قرار دهید که به چند مورد اشاره می کنیم.

استفاده از نرم افزار

نرم افزار های مختلفی برای کار طراحی وجود دارد .شما حتی می توانید با برنامه paint شرکت مایکروسافت نیز ،لوگو طراحی کنید.اما این نکته را در نظر بگیرید که ،اگر می خواهید یک کار حرفه ای انجام دهید باید از نرم افزار های مخصوص این کار مانند corel استفاده کنید ،که یک نرم افزار برداری است و به راحتی میتوان سایز لوگو را بدون افت کیفیت تغیر داد.

طراحی لوگو گرافیکی

رنگ

اینکه رنگ انتخابی باید متناسب با فعالیت باشد بسیار مهم است.سعی کنید از رنگ های ترکیبی استفاده کنید، با این کار طیف وسیعی از انواع مختلف هر رنگ در اختیار شما قرار می گیرد و بنابر این ،طرح بیشتر به واقعیت نزدیک می شودنسبت به زمانی که از یک رنگ ،تک رنگ بدون طیف استفاده کنید.

اشکال مورد استفاده

اشکال نقش مهمی در طراحی لوگو دارند،هر شکل القا کننده ی یک حس متفاوت به بیننده است.اشکال گرد و منهنی حس سادگی ،آرامش و دل نشینی را به بیننده القا می کند و اشکال دارای زاویه های تیز حس قدرت،اطمینان وجدیت را به بیننده منتقل میکنند.گاهی میتوان با ترکیب این اشکال یک تعادل برقرار کرد که در عین آرامش جدیت کار را نیز حس کنید.