طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

ویژگی های یک بروشور خوب

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بروشور چیست؟

بروشور ها نیز مانند بسیاری از ابزار دیگر از جمله استند ها ،بنر ها ویا پوستر ها،یک رسانه ی تبلیغاتی قدرتمند هستند.این ابزار معمولا حاوی مجموعه ای از اطلاعات کافی برای معرفی محصولات می باشند.زمانی که در اختیار مشتری قرار می گیرند،می توانند کاملا آن را در انتخاب محصول مورد نیاز یاری کنند.

 

چرا از برویژگی های یک بروشور خوبوشور ها استفاده می کنیم؟

می توانیم مجموعه ی کامل محصولات خود را معرفی کنیم.

ارزان قیمت هستند.

با تعداد بالا چاپ می شوند.

اندازه ی آن ها دلخواه است.

سبک و قابل حمل هستند.

موارد استفاده ی زیادی دارند،از تبلیغات گرفته تا فعالیت های فرهنگی.

 

ویژگی های یک بروشور خوب

یک بروشور خوب باید با آدم حرف بزند،باید آنقدر جذاب باشه که حتی اگر نیازی هم به محتوا یا محصول نداشتیم باز عم وادارمان کند که یک نگاهی بهش بیاندازیم.یک بروشور خوب باید کلماتش قدرت جادویی داشته باشند،یعنی تو همان نگاه اول مشتری رو متقاعد کنند و حق مطلب رو ادا کنند.در ادامه بعضی از ویزگی ها را بررسی می کنیم.

 

 

اندازه بروشور

بروشور ها معمولا با اندازه های A4 سفارش داده میشوند،اما هیچ اجباری وجود ندارد که حتما A4 باشد.یک بروشور خوب باید خوش دست باشد یعنی ،نه خیلی کوچک ونه خیلی بزرگ ،باید به گونه ای باشد که حمل آن دشوار نباشد و مشتری به دلیل ابعادش از برداشتن آن منصرف نشود.

ویژگی های یک بروشور خوب

جنس بروشور

بروشور هارا معمولا با کاغذ ها معمولی ویا انواع کاغذ های گلاسه، با گرم های مختلف پایین یا بالا تولید می کنند.اما دقت کنید که هر تم کاری ،مناسب با هر جنس کاغذی نیست.همیشه کاغذ گلاسه به دلیل براق بودن زیبا نیست و گاهی اوقات کاغذ های معمولی مناسب تر هستند.

محتوای بروشور

محتوا ی بروشور می تواند هر چیزی باشد اما تفاوت یک بروشور خوب با یک بروشور معمولی در محتوا مشخص می شود.محتوای بروشور هر چیزی که باشد ،باید خواننده را نسبت به هدف تهیه وتولید آن بروشور مجاب کند و تاثیر خود را آن طور که باید بر روی مشتری بگذارد.

 

انواع بروشور

بروشور ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع نیاز و یا زمینه ی کاری می توان آنها را انتخاب کرد.

بروشور تک برگ

بروشور دو برگ

بروشور سیمی

بروشور کتابچه ای

بروشور تا شو

و...

ویژگی های یک بروشور خوب