طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو رستوران

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

استفاده از زبان تصویری برای برقراری ارتباطات ، به زمان انسان های پیش از تاریخ برمی گردد. آن ها با خراش دادن دیوار غار و سنگ ها ، دیگران را از وجود غذا، آب و خطرات آگاه می کردند. روند نشانه گذاری و استفاده از علائم تصویری تا زمان حال ادامه یافته است به طوری که افراد از امضا برای تایید صحت نوشتار های موجود در متن استفاده می کنند.  شرکت ها نیز که ماهیتی حقوقی (متشکل از چندین فرد حقیقی هستند) دارند با استفاده از لوگو ، به عناصر سازمانی خود صحت و اعتبار می بخشد. یکی از راه های تبلیغاتی شما لوگو و نمادی است که مخصوص خودتان ، با قابلیت ثبت و عدم امکان کپی برداری از آن می باشد.

طراحی لوگو رستوران

اهمیت لوگو:

لوگو بر روی کاتالوگ، بروشور، سربرگ ، پاکت نامه ، سررسید، پوستر، بنر، کارت شناسایی کارکنان ، سردر شرکت یا مغازه، تجهیزات شرکت، مهر و .. به کار می رود . بنابر این اهمیت طراحی حرفه ای آن به دلیل استفاده مکرر تا پایان عمر شرکت یا کسب و کار مربوطه، امکان تعویض و طراحی مجدد را با مشکل یا غیرممکن می نماید.

طراحی لوگو رستوران

طراحی لوگو:

توجه  به رنگ ها (استفاده از رنگ های مهیج مانند قرمز، زرد و نارنجی برای ترغیب مشتریان به سفارش بیشتر غذا)، استفاده از نام تجاری و برند در کنار لوگو، خوانایی و سادگی لوگو در عین حرفه ای بودن، استفاده از فونت های فانتزی (فست فود و کافی شاپ) یا کلاسیک (رستوران ها)، انعکاس ویژگی های رستوران ، توجه به منطقه ی جغرافیایی و علایق مشتریان، نوع خدمات یا اصلی ترین غذای رستوران در لوگو و اضافه کردن کمی چاشنی خلاقیت بر جذابیت و تاثیر گذاری لوگو ، می افزاید. لوگو یا نشانه ی شرکت ، در سه نوع نوشتاری یا لوگو تایپ یا مونو گرام ، تصویری یا پیکتوگرام و نوشتاری- تصویری موجود است. البته لازم است تا خاطر نشان گردد : موفقیت تاثیرگذاری یک لوگو به مدیریت تبلیغات ، بازاریابی و برندینگ سازمانی نیز وابسته است.

طراحی لوگو رستوران

طراحی لوگوی رستوران :

طراحی لوگو با استفاده از المان های رستوران مثل بشقاب ، قاشق ، کارد، چنگال، ظروف نوشیدنی، کلاه سرآشپز، اجاق گاز و ... با توجه به نیاز های سفارش دهنده انجام می شود. طراح گرافیست با پشتوانه ی تجربیات خویش و کسب اطلاعاتی همچون رنگ صندلی، دیوار، میزها و ترجیحات سفارش دهنده ، اقدام به طراحی لوگو می کند. استفاده از نوشته های راست چین در فارسی و چپ چین در انگلیسی، توجه به اندازه و تراکم نوشته ها ،توجه به بک گراند یا پشت زمینه لوگو، استفاده از علائم تصویری شناخته شده ، عدم کپی برداری از طراح های همکاران یا نمونه های مشابه از اصول اساسی در طراحی لوگو می باشند .