طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

کاربرد مانیتور های لمسی در نمایشگاه ها

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

مانیتورهایی که در نمایشگاه ها استفاده می شوند دو نوع هستند: مانیتورهای لمسی و مانیتور هایی که تنها به بخش ویدیو می پردازند. مانیتور های لمسی یا میزهای تاچ، مانیتور هایی هستند که به کاربران این مکان رامی دهد تا با استفاده از آن به توضیحات ملموس تر از خدمات و کالای خود بپردازد. استفاده از مانیتور های لمسی در نمایشگاه باعث افزایش تبلیغات کسب و کار یک شرکت شده و اطلاع رسانی به مخاطب به واسطه این مانیتورها دقیق تر و راحت تر شده است. علاوه بر این مانیتورهای لمسی باعث جذابیت غرفه نیز می گردد و به همین جهت جزء ابزار تبلیغاتی نمایشگاه به حساب می آید.

 

کاربرد مانیتور های لمسی در نمایشگاه ها

 

زمانی که یک شرکت کالایی برای فروش دارد در غرفه خود  به نمایش خود کالا می پردازد و کسب و کار آن غرفه در نمایشگاه قابل مشاهده و ملموس است، اما شرکت هایی که کالایی برای عرضه ندارند و خدماتی هستند تنها با استفاده از مانیتور لمسی می تواند تمام مراحل کاری خود را شرح دهند و پیشرفت مرحله به مرحله کار را بررسی کنند. حتی شرکت هایی که دارای کالا هستند نیز می توانند در این مانیتورها مراحل تولید محصول، قسمت های مختلف کارخانه و ... را نمایش دهند.

استفاده از مانیتور های لمسی در سال های اخیر در نمایشگاه ها بسیار متداول شده است زیرا تبلیغاتی که این مانیتورها به همراه دارند بیش از هر ابزار دیگری به جذب مخاطب پرداخته است. مانیتورهای لمسی نمایشگاهی مانند برخی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی نمایشگاهی هزینه بالایی را به غرفه داران القا می کنند اما بازخوردی که این ابزار تبلیغاتی دارد بیش از هر ابزار تبلیغاتی دیگر است. مسلماً برای تمامی افراد یک نمایشگاه کار با یک مانیتور لمسی جذاب و سرگرم کننده است.

 

کاربرد مانیتور های لمسی در نمایشگاه ها

 

کاربرد مانیتورهای تبلیغاتی در نمایشگاه

 در نمایشگاه ها در غرفه ها برای بخش تیزها، فیلم های تبلیغاتی و عکس ها مانیتورهایی را قرار می دهند. این ابزار تبلیغاتی تنها به پخش فیلم و عکس می پردازد و کاربرد دیگری ندارد. تیزرهای تبلیغاتی که از این مانیتورها پخش می شوند تنها وظیفه اطلاع رسانی ندارند بلکه با ایجاد صدا و پخش موزیک و سخنان تبلیغاتی باعث جذب مخاطب می گردند.

ساخت فیلم و تیزرهای تبلیغاتی ویژه نمایشگاه ها از دیگر فعالیت ها و خدمات شرکت تبلیغاتی طرح هرم است، امکانات کامل و نیروی کار متخصص و حرفه ای از مزایای طرح هرم برای ساخت ویدئو های تبلیغاتی است،تیزرها و فیلم های تبلیغاتی که از این مانیتورها پخش می شوند معمولاً دو نوع هستند فیلم هایی که مخصوص نمایشگاه ساخته می شوند و فیلم هایی که حالت تبلیغاتی دارند. فیلم های تبلیغاتی تنها در نمایشگاه ها استفاده نمی شوند این تیزرهای تبلیغاتی قابلیت پخش در تلویزیون، رادیو (اگر حاوی صدا باشند)، سمینارها و ... را دارند. ساخت و فیلم های تبلیغاتی بسیار هزینه بر است . به علت شلوغی نمایشگاه و فرصت کوتاه خیلی پر بازده نیستند. اما گاهی فیلم ویژه نمایشگاه ساخته می شود این فیلم ها به معرفی کالا و خدمات و جزئیات آن‌ها می پردازد و قابلیت پخش در رسانه ها ندارد.

 

این فیلم ها تنها به صرف نمایشگاه تولید نمی شوند و کاربردهای بیشتری دارند اما به علت اطلاع رسانی که می کنند بازده هزینه ای که برای شرکت به همراه دارند زیاد است.  شما تصور کنید یک بازدیدکننده با مشاهده فیلم یک دقیقه ای تمام اطلاعاتی که را که یک کاتالوگ و یا یک شخص قرار است در عرض 5 دقیقه به او بدهد را دریافت می کند. علاوه بر این دیدن فیلم و تصاویر بسیار اطلاعات دقیق تر و ملموس تری به مخاطب انتقال می دهد و از سردرگمی آن می کاهد. از طرفی دیگر پخش این فیلم های تبلیغاتی در نمایشگاه از حجم کاری بازاریابان در نمایشگاه های شلوغ می کاهد و به هرچه بهتر شدن کیفیت عملکرد شرکت در نمایشگاه می افزاید.

 

کاربرد مانیتور های لمسی در نمایشگاه ها

 

چه مانیتور های معمولی و چه مانیتور های لمسی ابزار تبلیغاتی هستند که قبل از نمایشگاه اجاره می شوند. اما مهم‌تر از اجاره این مانیتورها تولید محتوایی است که قرار است در این مانیتورها پخش گردند. پس در زمان برنامه ریزی برای نمایشگاه ها حتماً به این ابزار تبلیغاتی و زمان بر بودن آماده سازی آن دقت داشته باشید.