طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

کارت آویز پرسنلی افراد در نمایشگاه ها

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

شرکت هایی که در نمایشگاه ها حضور دارند موظف اند کارمندهای خود را از بازدیدکنندگان متمایز کنند تا هم بازدیدکنندگان آن ها را بشناسند و هم مسئولین برگزاری نمایشگاه بتوانند آن‌ها را شناسایی کنند. این کارت آویزها حکم کارت شناسایی افراد در نمایشگاه را داشته و باید به نحوه به آن‌ها متصل باشد تا دیگر افراد بتوانند آن را مشاهده کنند.

 این کارت آویزها از بخش های مختلفی تشکیل می شوند، یک قسمت بخش کارت که مشخصات فرد روی آن چاپ می شود و یک بخش آویز و محفظه نگه‌دارنده کارت که باعث می شود کارت نصب شود.

 

کارت پرسنلی

 

کارت پرسنلی افراد در نمایشگاه

در شرکت تبلیغاتی طرح هرم کارت های پرسنلی نمایشگاه را  را با نام و نام خانوادگی فرد و سمتشان در شرکت طراحی می کنند. در زمان طراحی کارت های پرسنلی حتماً نام شرکت و لوگوی شرکت را در طراحی قرار می دهند. زمان طراحی از عکس پرسنلی افراد بر روی کارت نیز استفاده می شود. فونت و رنگی که در طراحی استفاده می شود باید خوانا باشد تا افراد بتوانند به راحتی آن را تشخیص دهند. چون این کارت های پرسنلی تنها قرار است برای چند روز استفاده گردند و در نمایشگاه دیگر کاربردی ندارند معمولاً به صورت کاغذی چاپ می شوند. متداول ترین کاغذی که برای این کارت ها استفاده می شود  کاغذهای گلاسه بالای ۲۰۰ گرم است و چاپی که برای این کارت های پرسنلی استفاده می شود چاپ دیجیتال است. چاپ دیجیتال کارت پرسنلی به این دلیل به صرفه است که معمولا از این کارت ها برای هر نفر یک تا دو عدد کارت چاپ می نمایند و برای چندین ماه قابل استفاده است.

گاهی کارت ها رو طوری طراحی می کنند که در چند نمایشگاه استفاده گردد، در این زمان کارت ها را به صورت کاغذی چاپ نمی کنند و سفارش آن‌ها بیشتر به صورت کارت های پی وی سی است. کارت های پی وی سی نسبت به کارت های کاغذی هم زیبایی و کیفیت بالاتری دارند و هم ماندگاری‌شان بیشتر است. ورق های پی وی سی که کارت های پرسنلی بر رویشان چاپ می شود ورق پی وی سی ۷۶۰ میکرون است که کارت را در ابعاد مورد نیاز شرکت برش زده و تحویل می دهند. سایز این کارت های پی وی سی نباید از ابعادی کوچک‌تر باشد زیرا شناسایی و خواندن اطلاعات فرد که بر روی کارت چاپ شده مشکل می شود.

 

کارت پرسنلی

 

بندهای گردنی کارت های پرسنلی نمایشگاهی

گردن آویزهای کارت های پرسنلی نمایشگاهی را معمولاً در طرح ها و رنگ های مختلف چاپ می کنند و به صورت طرح های عمومی می خرند. این بندهای گردنی جزء ارزان‌ترین و پرکاربردترین وسایل نمایشگاهی هستند. این گردن آویز در تمامی نمایشگاه ها و مرکزهای بازرگانی قابل استفاده هستند. این گردن آویزها در سایزهای مختلف سفارش داده می شوند که سایز متداول آن در نمایشگاه ها قطر ۱ سانتی متر و ۲ سانتی متری است و جنس آن‌ها بیشتر نوار ساتن دو روی براق است. گیره هایی به این بندها اضافه می گردند که این گیره ها در جنس های فلزی، کلیپسی، پلاستیکی و ... است.

 

کارت پرسنلی

 

گاهی برخی از شرکت ها این بندهای گردن آویز را به صورت اختصاصی چاپ می کنند. برای این کار عرض بند را بیشتر در نظر گرفته و نام شرکت و لوگوی شرکت را بر روی آن چاپ می کنند. کیفیت این چاپ بسیار حائز اهمیت است زیرا زمانی که قرار است هزینه ای صرف شود و بند اختصاصی تولید شود اما کیفیت نداشته باشد، بندهای عمومی به صرفه تر و بهتر هستند.

کارت هایی که جنس پی وی سی دارند معمولاً در برابر ضربه، رطوبت، و پاک شدن مقاوم هستند اما کارت های کاغذی این مقاومت را ندارند و سریع تا می شوند. برای حل این مشکل یک لایه پلاستیکی بر روی کارت پرسنلی قرار می دهند که این لایه پلاستیکی می تواند متصل به کارت باشد یا می تواند به صورت یک جا کارتی باشد و کارت داخلش قرار گیرد.