طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

تأثیر بروشورهای نمایشگاهی در تبلیغات

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

یکی از کارهایی که قبل از اجرای نمایشگاه باید برنامه ریزی شود طراحی و تولید ابزار تبلیغاتی است. یکی از این ابزار های مهم تبلیغاتی بروشورها هستند. بروشورهای نمایشگاهی باید بتوانند به بررسی و معرفی برند و محصولات شرکت بپردازند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم با ارائه طرح های خلاقانه برای چاپ بروشور خاص به شما کمک می کند تا از این ابزار تبلیغاتی به بهترین نحو ممکن بهرهمند شوید، شرکت ها برای نمایشگاه ها معمولاً تخفیف ها و شرایط فروش در نظر می گیرند یکی از راه های اطلاع رسانی این شرایط ویژه بروشورها هستند در ادامه به بررسی نقش بروشور در تبلیغات نمایشگاه می پردازیم.

 

طراحی و چاپ بروشور نمایشگاهی

طراحی و چاپ بروشور شرکت پتروسازه

بروشورهای نمایشگاهی رسالتشان معرفی و بررسی اجمالی شرکت ها، خدمات و محصولاتشان است. بروشورها بعد از غرفه های نمایشگاهی بیشترین میزان تأثیر در جذب مخاطب را دارند. پیامی که یک بروشور حرفه ای به یک بازدیدکننده نمایشگاهی انتقال می دهد بسیار ارزان تر و سریع تر از دیگر ابزار های تبلیغاتی است. در واقع بروشورها برای این طراحی می شوند تا بازدیدکننده را ترغیب کنند که به دنبال اطلاعات دقیق تر و صحبت با کارشناسان باشد.

برای اینکه یک بروشور بتواند این چنین مخاطب را جذب کند باید دارای ویژگی های خاص باشد. این ویژگی های عبارت‌اند از:

طراحی خاص و حرفه ای بروشورهای نمایشگاهی

طراحی بروشورها باید ابتدا خلاق و غیر تکراری باشد. طرح های روتین و تکراری باعث جذب مخاطب نمی گردند. قبل از طراحی باید اطلاعاتی راجع به نمایشگاه کسب شود و سپس به طراحی بروشور پرداخت، زیرا بروشورها را باید بر اساس مخاطب نمایشگاه طراحی می شوند. مسلماً مخاطبان 20 تا 30 سال طراحی بروشورهای متفاوت تری نسبت به بروشورهای مخاطبان 50 ساله دارند.

برای مثال اگر بروشور شما قرار است به معرفی یک محصول و کالا بپردازد باید عکس محور باشد و زمانی که قرار است به بررسی یک خدمات بپردازد محتوای متنی نیز در این بروشور اهمیت پیدا می کند.

بروشورهای حرفه ای تلفیقی از عکس و متن هستند و به تناسب هدف از طراحی بروشور نمایشگاهی درصد استفاده از عکس و متن متفاوت می گردد. اگر در بروشور تنها از عکس استفاده شود آن بروشور اطلاعات کاملی به مخاطب نداده و مخاطب دچار سردرگمی شده و از بررسی آن می پرهیزد و اگر تنها از متن در بروشور نمایشگاهی استفاده شود به علت کمبود وقت بازدیدکننده نمایشگاه و خسته کننده بودن بروشور، مخاطب از خواندن آن صرف نظر می کند و به سراغ غرفه دیگری برود.

 

طراحی و چاپ بروشور نمایشگاهی

طراحی و چاپ بروشور شرکت تی لند

توجه به فونت و سایز کلمات در بروشورهای نمایشگاهی نیز حائز اهمیت است زیرا خوانایی و زیبایی بروشور به میزان زیادی به فونت ها و سایزشان بستگی دارد.

درج اطلاعات تماس در بروشورها مانند آدرس، شماره های تماس و آدرس شبکه های اجتماعی نیز اهمیت دارد.

کیفیت کاغذ بروشورهای نمایشگاهی

کاغذهایی که برای چاپ بروشورهای نمایشگاهی استفاده می گردد متنوع هستند. انتخاب نوع کاغذ بروشورهای نمایشگاهی اول به بودجه شرکت و سپس به نوع محتوای بروشور بستگی دارد. گاهی یک بروشور قرار است تنها درصدی از تخفیف نمایشگاهی را تبلیغ کند در این صورت باید این بروشور به تعداد بالا و با کاغذهای ارزان قیمت تر چاپ شوند اما گاهی بروشور قرار است یک محصول جدید را معرفی نماید در این صورت استفاده از کاغذ های گلاسه و روغنی تأثیر گذاری تبلیغات را بیشتر می کند اما این کاغذ ها هزینه های بالا تری را دارند.

 

طراحی و چاپ بروشور نمایشگاهی

طراحی و چاپ بروشور نمایشگاهی شرکت نوید زر شیمی

کیفیت عکس ها و رنگ در بروشورهای نمایشگاهی

به طور کلی هم رنگ ها و هم تصاویر نقش به سزایی در جذابیت هر محصول چاپی را ایفا می کنند.  در بروشورهای نمایشگاهی نیز اهمیت کیفیت رنگ و تصاویر دو چندان می شود زیرا یک بروشور نمایشگاهی باید بتواند در انبوه تبلیغات و ازدحام  نمایشگاه مخاطب را به خود جذب کند. استفاده از رنگ های تند و تیره برای بروشورهای نمایشگاهی هیچ‌گاه توصیه نمی شوند. استفاده از رنگ های شاد تأثیر مثبت داشته و ترکیب رنگ های سرد و رنگ ها گرم به صورت توأم باعث زیبایی بیشتر بروشور می گردد.

 

طراحی و چاپ بروشور نمایشگاهی

طراحی و چاپ بروشور شرکت مارلینو