طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

اهمیت استفاده از یونیفرم در نمایشگاه ها

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

هدف هر شرکت و هر فردی که در نمایشگاه حضور دارد جذب مخاطب است. پس مسلماً تمامی افرادی که در نمایشگاه حضور دارند به دنبال دیده شدن در نگاه مخاطب هستند. در نمایشگاه ها اولین چیزی که در مخاطب ایجاد توجه می کند جذابیت های بصری است. اولین جذابیت بصری در نمایشگاه مربوط به غرفه ها و غرفه سازی است. در زمان غرفه سازی صحبت شد که پوشش افراد شرکت یکی از نکات مهم در زمان طراحی غرفه می باشند. کارکنان شرکت علاوه بر جایگاهی که در غرفه برایشان در نظر گرفته می شود از لحاظ پوشش نیز در ظاهر غرفه تأثیر گذارند. دیده شدن توسط بازدیدکنندگان نمایشگاه بسیار حائز اهمیت است اما چه طور دیده شدن از آن مهم‌تر است.به باور ما در شرکت تبلیغاتی طرح هرم، بهتر است لباس های کارکنان شرکت مطابق با طراحی غرفه، برند و رنگ سازمانی شرکت در زمان طراحی غرفه، طراحی شود و پس از آن وارد مرحله مدل سازی و سفارش می شود.

 

اهمیت استفاده از یونیفرم در نمایشگاه ها

 

گاهی شرکت ها در نمایشگاه های خارجی و نمایشگاه های بین المللی حضور دارند در این زمان افراد یک شرکت در نمایشگاه های بین المللی تنها نماینده یک شرکت نیستند بلکه نماینده یک فرهنگ و یک ملت هستند. در نمایشگاه های بین المللی پوشش علاوه بر شرکت بر روابط خارجی یک کشور نیز تأثیر دارد.

در برخی نمایشگاه های بین المللی بسته به اقتضا موضوع نمایشگاه، گاهی از لباس هایی استفاده می شود که نشان دهنده فرهنگ بومی آن کشور و منطقه است (مانند لباس های محلی).

 

مزیت استفاده از لباس های یکسان در نمایشگاه ها

محیط های نمایشگاهی مانند اتاق جلسات هستند و هرلحظه امکان دارد شما با یک مشتری جدید و با یکی از مهم‌ترین مخاطبان کاری خود رو به رو شوید. در این شرایط تمامی افراد شرکت باید ظاهر و پوششی رسمی و مطابق با آیین جلسات شرکت داشته باشند. به همین دلیل قبل از نمایشگاه ها برای کارکنان شرکت لباس هایی رسمی تهیه می کنند. پوشش رسمی کارکنان شرکت ها در نمایشگاه به صورت یکسان است، این یکسان بودن پوشش علاوه بر زیبایی ظاهری مزیت هایی را نیز به همراه دارد. محیط های نمایشگاهی، محیط های شلوغ و پر رفت آمدی هستند و مسلماً ساعاتی در نمایشگاه وجود دارند که غرفه شرکت شلوغ است و افراد داخل غرفه زیاد هستند، از مزیت های استفاده از پوشش یکسان برای کارکنان شرکت این است که زمان های شلوغ افراد شرکت داخل غرفه از دیگر افراد قابل شناسایی هستند و بازدیدکنندگان به راحتی می توانند آن‌ها را پیدا کنند. همچنین می توانند با استفاده از بندآویزها و کارت پرسنلی که به گردن می اندازند بهتر مورد شناسیایی قرار گیرند. 

 

اهمیت استفاده از یونیفرم در نمایشگاه ها

 

از مزیت های دیگر استفاده از پوشش یکسان در نمایشگاه ایجاد نظم بصری و یکپارچگی در ظاهر غرفه است. این نظم و یکپارچگی اهمیتش به مقداری است که در زمان طراحی غرفه پوشش کارکنان را طراحی و مدل سازی می کنند.

از طرفی دیگر زمانی که مخاطبان با پوشش یکسان کارکنان یک شرکت در نمایشگاه رو به رو می شوند به این نتیجه می رسند که برند شما به جزئیات اهمیت داده و در ذهن مخاطب تأثیر روانی مثبت از برند شما ایجاد می شود. لباس های یکسان مانند یک شعار عمل می کنند و به مخاطب یادآوری می کنند که ما حرفه ای هستیم.

تجربه ثابت کرده است که لباس های یکسان در نمایشگاه در کارکنان شرکت ایجاد انرژی مثبت کرده، تمرکز کارکنان را بالا برده و از دغدغه آن‌ها برای حضور در نمایشگاه می کاهد و توجهشان به مسائل کاری را بیشتر می کند.

اهمیت استفاده از یونیفرم در نمایشگاه ها

 

در ایران خانم ها با پوشش رسمی مانتو، مقنعه و شلوار و آقایان معمولاً با پوشش کت و شلوار در نمایشگاه شرکت می کنند.

به طور کلی پوشش و لباس رسمی و یکسان در نمایشگاه ها می‌تواند نشان‌دهنده: اتیکت، وقت‌شناسی، احترام به قوانین و ساختارها، تمیز و مرتب بودن، حرفه‌ای بودن، احترام به افرادی که چه در درون و چه بیرون از نمایشگاه با آن‌ها کار می‌کنید و … باشد.