طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

سررسید اروپایی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ سررسید(نمونه کارها)، در هر کشور و شهری به دلیل تنوع کاربردی و فرهنگی با یکدیگرمتفاوت است. اخیرا شاهد معرفی نوعی از سررسید به نام اروپایی و توسعه چاپ آن در ایران می باشیم . اما این نوع سررسید توسط شرکت های طراحی و چاپ، بر اساس خواسته ی سفارش دهندگان ایرانی، امکان سنجی و نیاز سنجی شده و در اندازه (قطع) های متفاوت ارائه می گردد. در شرکت تبلیغاتی طرح هرم بهترین نمونه های موجود از سررسید اروپایی با بهترین طراحی ها را خواهید دید.

سررسید اروپایی

نکات هنگام چاپ سررسید اروپایی:

در هنگام چاپ سررسید به شیوه ی صحافی توجه ویژه ای داشته باشید . کاغذ بدرقه (محل اتصال سررسید به جلد) باید ضخیم بوده (مشابه کاغذ های بدرقه کتب قرآنی) و چسب استفاده شده یک سانتی متر بالای سررسید را پوشش داده و برای اتصال برگه ها از دوخت و چسب، توامان استفاده شود. استفاده از طراحی مناسب و مرتبط با جنس  اوراق سررسید موجب زیبایی بصری و افزایش کاربرد پذیری آن می شود . به خصوص این که اغلب شرکت ها و سازمان ها از سررسید به عنوان یک ابزار تبلیغاتی ماندگار استفاده می کنند، چاپ سررسید با خصوصیاتی مثل طراحی نو، حجم کم و قابلیت حمل آسان، بر کاربرد آن می افزاید و منجر به اثر بخشی هزینه و انرژی مصرفی می گردد. مقالات مرتبط : چاپ سررسید اختصاصی

سررسید اروپایی

سررسید اروپایی :

سررسید اروپایی در اندازه ی استاندارد 13*13.5 ، 21*11.5 و 21*22 سانتی متر چاپ می شود . گاهی از سررسید پالتویی(مقالات مرتبط) با نام های رقعی و پالتویی نیز یاد می کنند. طراحی این سررسید به علت اندازه ی کوچک (سبک تر و قابل حمل تر) خود، در انواع دستیار مهندسی، دستیار هفتگی، روز مار، دو روزه، هفته شمار، ماهیانه در جلد های دلخواه صورت می پذیرد. از لحاظ صفحه بندی مواردی همچون: استفاده از تاریخ شمسی به جای، مشخصات دارنده سالنامه ، مناسبت ها، سال در یک نگاه، تعطیلات رسمی، اطلاعات تکمیلی رویداد های نجومی ، صفحات یادداشت و...  رعایت می شود. همچنین بر روی جلد نام و آرم شرکت چاپ می گردد.

 

انواع سررسید اروپایی:

سررسید های اروپایی را براساس جنس، اندازه و طراحی جلد و صفحات، در انواع مختلفی دسته بندی می کنند. سررسید اروپایی ارگانایز مدیریتی (در قطع رقعی، جلد ترمو، به شکل کلاسوری ، دارای محل خودکار و کارت) ، سررسید اروپایی ترمو (در قطع رقعی و کش دار) و سررسید اروپایی(نمونه کارها) با طرح دیپلمات، دستیار، جلد اشبالت، ارگانایز، لوکس و ... در دسترس مشتریان قرار می گیرد. انتخاب نوع سررسید به عواملی مانند هزینه، حیطه فعالیت شرکت، استفاده کنندگان سررسید و ... بستگی دارد.

سررسید اروپایی