طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

اهمیت استفاده از کارت های ویزیت در نمایشگاه ها

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

شرکت ها برای حضور در نمایشگاه تنها به دنبال فروش و مشتری نیستند، یکی از اهداف مهم حضور یک شرکت در نمایشگاه، معرفی شرکت و برند در بین مخاطبان و رقبا می باشد. یکی از مهم‌ترین ابزارهای معرفی یک برند در نمایشگاه کارت های ویزیت می باشند. کارت های ویزیت حکم کارت شناسایی را برای یک برند در نمایشگاه را ایفا می کنند.  

کارت های ویزیت یک از اصلی ترین ابزار تبلیغاتی هستند که با بالاترین کیفیت و در تیراژ مناسب قبل از نمایشگاه حتماً باید تهیه گردند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم با ارائه پکیج های کامل نمایشگاهی می تواند از شما برای حضور موفق در نمایشگاه پشتیبانی کند، داشتن کارت ویزیت خاص و جذاب علاوه بر زیبایی، به حفظ اعتبار برند شما نیز کمک می کند.

 

کارت ویزیت شفاف

طراحی و چاپ کارت ویزیت شفاف شرکت بهفار

از مهمترین مزایای چاپ کارت ویزیت این است که بعد از نمایشگاه هم کارایی دارند و می توان از آنها استفاده کرد. در حقیقت کارت های ویزیت مانند دیگر ابزار نمایشگاهی نیاز به طراحی ویژه نمایشگاه ندارند. این موضوع به ماهیت و رسالت استفاده از کارت ویزیت باز می گردد. کارت های ویزیت به منظور معرفی کوتاه شرکت، مشخص کردن حوزه فعالیت آن و مشخص کردن راه های برقراری ارتباط، طراحی و چاپ می شوند. در نمایشگاه ها نیز از کارت های ویزیت همین استفاده را می کنند و نیاز به طراحی مجدد و ویژه ندارند.

در زمان طراحی کارت ویزیت خاص معمولاً یک سمت کارت را فارسی طراحی می کنند و یک سمت آن را به صورت انگلیسی، اما در برخی از طراحی های کارت ویزیت، کارت تک زبانه طرحی و چاپ می شوند. این کارت ها در نمایشگاه های بین المللی کاربردی نداشته و برای این نمایشگاه ها حتماً باید کارت ویزیت ویژه و به زبان انگلیسی طراحی گردد.

اگر قرار بود یک کارت ویزیت را ویژه یک نمایشگاه چاپ کنید بهتر است از طرح های خیره کننده و جذاب با چاپ افست استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی کیفیت چاپ بالاتری داشته و به جذب مخاطب کمک بیشتری کنند، درج آدرس غرفه و تاریخ نمایشگاه نیز می تواند به کسانی که قصد مراجعه مجدد به غرفه شما را دارند کمک کند تا راحت تر آن را پیدا کنند، ولی بعد از نمایشگاه این کارت ها دیگر قابل استفاده نخواهند بود.       

 

چاپ کارت ویزیت پی وی سی

 طراحی و چاپ کارت ویزیت شرکت کارلند

 

مزیت استفاده از کارت ویزیت در نمایشگاه

کارت های ویزیت جزء جدایی ناپذیر تبلیغات یک شرکت در تمام روزهای سال می باشند. این ابزار تبلیغاتی تنها در نمایشگاه استفاده نمی شوند و تمامی مناسبات اداری استفاده می شوند. اما استفاده از کارت های ویزیت در نمایشگاه ها مزیت هایی را به همراه دارد که به صورت کوتاه به آن ها اشاره می کنیم.

افرادی که در نمایشگاه ها شرکت می کنند به علت شلوغی نمایشگاه و یا گم شدن وسایلشان و یا از دست رفتن اطلاعاتی که در آن ثبت می کنند از تلفن های همراه هوشمند و یا دیگر ابزار الکترونیکی استفاده نمی کنند به همین منظور، هنوز هم استفاده از کارت ویزیت در نمایشگاه متداول بوده و بسیار حائز اهمیت است.

کارت های ویزیت مشروعیت و هویت یک شرکت در نمایشگاه را به مخاطب نشان می دهند به همین دلیل کارت هایی که قرار است در نمایشگاه استفاده شوند معمولاً با جنس و کیفیت بالاتر سفارش داده می شوند تا علاوه بر ماندگاری زیبایی و کیفیت بیشتر داشته باشند. گاهی برای همین زیبایی و ماندگاری، در زمان چاپ از خدمات تکمیلی چون یووی، سلفون کشی، مخمل کردن و ... استفاده می شود. 

 

کارت ویزیت خاص

طراحی و چاپ کارت ویزیت شرکت ماهی دانه

بازاریابان در نمایشگاه ها با مخاطب خود به صورت رو در رو صحبت می کنند و اطلاعات را به صورت شفاهی در اختیار آن‌ها قرا می دهند این کارت ویزیت می تواند یک راه ارتباطی مهم باشد تا پس از نمایشگاه این مخاطب بتواند با شرکت ارتباط داشته باشد و برای کسب اطلاعات در مکاتبه باشد. از طرفی دیگر در گفت وگو های رو در روی نمایشگاهی دقیقا در بین صحبت هایتان این کارت ویزیت را به مخاطب خود ارائه دهید. زیرا  هم زمان با صحبت و تأثیر شنیداری یک المان فیزیکی در دست مخاطب قرار می گیرد که باعث ثبت برند و اطلاعات شما در ذهن مخاطب می شود.