طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

بازاریابی و تبلیغات در نمایشگاه ها

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

نمایشگاه موفق، نمایشگاهی است که برای شرکت کنندگانش دستاورد داشته باشد، این دستاوردها گاهی مالی و تجاری هستند و گاهی غیر تجاری. به طور کلی هر دستاوردی (در شرکت و یا در نمایشگاه) وابسته به مشتری است و هر شرکتی با هر هدفی(چه تجاری و چه غیر تجاری) در نمایشگاه شرکت می کند وابسته به بازدیدکننده است. برای جذب مخاطب و بازدیدکنندگان در نمایشگاه ها باید از قبل از نمایشگاه برنامه ریزی کرد. یکسری از برنامه ریزی ها برای قبل از نمایشگاه است و برخی برنامه ریزی ها برای زمان برنامه گزاری نمایشگاه است، ما در شرکت تبلیغاتی طرح هرم به شما کمک می کنیم که برای حضور پر قدرت و موفق در نمایشگاه آماده شوید.

 

بازاریابی و تبلیغات در نمایشگاه ها

 

تبلیغاتی که قبل از برگزاری نمایشگاه انجام می شود

قبل از برگزاری نمایشگاه برای تبلیغات برنامه ریزی می کنند. این برنامه ریزی ها شامل موارد تبلیغاتی بیرونی و تولید ابزار تبلیغاتی است. ابزار تبلیغاتی، ابزاری هستند که پیش از نمایشگاه طراحی و تولید می شوند و در زمان برگزاری نمایشگاه از آن‌ها برای تبلیغات و بازاریابی استفاده می شود، به یاد داشته باشید که برای معرفی برند خود در نمایشگاه نیاز به تبلیغات موثر دارید،کارت ویزیت،کاتالوگ و بروشور اولین چیزهایی هستند که مخاطبین در نماشگاه از شما می خواهند، بهتر است یک ساک دستی اختصاصی نیز طراحی و چاپ کنید که مشتری بتواند بروشور و کاتالوگ شما را درون آن قرار دهد، هدایای تبلیغاتی نیز می توانند نقش موثری در یادآوری برند شما به مشتری حتی تا مدت ها بعد از پایان نمایشگاه را داشته باشد، مثل خودکار تبلیغاتی، آفتابگیر خودرو، فلش مموری و... که به دلیل کاربردی بودن ماندگاری زیادی دارند و تاثیر تبلیغاتی بالایی دارند.

اما تبلیغات بیرونی که قبل از نمایشگاه باید انجام شود شامل موارد زیر است:

تبلیغات در رسانه های گروهی: تبلیغات در روزنامه ها، جراید، سایت ها و به طور کلی استفاده از خبرگزاری های چاپی، دیجیتال، رادیو، تلویزیون و ... برای تبلیغات زمان برگزاری نمایشگاه و اطلاع رسانی از حضور شرکت در نمایشگاه.

 

بازاریابی و تبلیغات در نمایشگاه ها

 

ارسال کارت دعوت رسمی: ارسال دعوت نامه به مشتریان، دوستان و تمام کسانی که با شرکت و مدیران آن در ارتباط هستند. این نوع از تبلیغات هزینه زیادی را به همراه ندارد ولی نشانه احترام شما به مشتری و همکارانتان است و وجهه خوبی برای شرکت شما فراهم می آورد. می توانید برای این کار از طریق شبکه های اجتماعی نیز اقدام کنید و یا از طریق ارسال پیام کوتاه اقدام کنید. 

تبلیغات محیطی: طراحی و چاپ تبلیغات محیطی مانند بنر، پوستر و ... که در آن زمان برگزاری نمایشگاه و اطلاعات غرفه شرکت در نمایشگاه را نشان می دهد.

علاوه بر طراحی و چاپ، نصب تبلیغات محیطی نیز در اثر گزاری تبلیغات محیطی حائز اهمیت است. این تبلیغات محیطی باید در مکانی نصب شوند که بیشترین بازدید را برای شما داشته باشند و از طرفی باید به گونه ای طراحی گردند که در کمترین زمان انتقال پیام به مخاطب را داشته باشند.

ابزار های تبلیغاتی که پیش از نمایشگاه آماده می شود:

غرفه سازی و ایجاد فضای مناسب در نمایشگاه: غرفه اولین و مهم‌ترین ابزار تبلیغاتی یک شرکت است وظیفه اولیه غرفه سازی ایجاد محیطی راحت و فضایی زیبا است که هم اعضای شرکت و هم بازدیدکنندگان به راحتی بتوانند از این فضا برای تبادل اطلاعات استفاده کنند و در فضای شلوغ نمایشگاه محیطی آرام داشته باشند. دومین و مهم‌ترین وظیفه غرفه سازی ایجاد زیبایی بصری و جلب توجه مخاطب است. غرفه سازی مزیت های دیگری نیز دارد که در مقاله ای جدا به آن خواهیم پرداخت، اما طراحی و ساخت غرفه پیش از برگزاری نمایشگاه انجام می شود.

 

بازاریابی و تبلیغات در نمایشگاه ها

 

تبلیغات در نمایشگاه

کارت های ویزیت، استندها، بروشورها، بنر های داخل غرفه، تبلیغات محیطی نمایشگاه، ساک دستی، هدایای تبلیغاتی، تراکت ها، فیلم های تبلیغاتی و مانیتورها، لمپوست بنرها، بالن ها و ... ، به طور کلی هر آنچه که باعث جلب نظر بازدیدکنندگان که به غرفه شما می شود. ابزارهای تبلیغاتی و تنوع در آن‌ها به بودجه شرکت برای حضور در نمایشگاه باز می گردد. هرچه بودجه بیشتری اختصاص یابد تنوع و تعداد ابزار های تبلیغاتی نیز بیشتر می شود. تمامی این ابزار های تبلیغاتی باید قبل از شروع نمایشگاه و ویژه اهداف نمایشگاه طراحی و تولید گردند در این زمینه نیز شرکت تبلیغاتی طرح هرم با ارائه کلیه ملزومات شرکت در نمایشگاه می تواند در خدمت شما باشد تا با آرامش خیال از کمیت و کیفیت موارد بالا برای حضور در نمایشگاه آماده شوید.

 

بازاریابی و تبلیغات در نمایشگاه ها

 

بازاریابی در نمایشگاه

انتخاب و آموزش افراد و بازاریابان شرکت برای حضور در نمایشگاه: معمولاً بازاریابان و مسئولین شرکت برای حضور در نمایشگاه انتخاب می شوند. این افراد باید آموزش های لازم برای تأمل مثبت با مشتری و بازاریابی نمایشگاهی (که تخصصی جدا از تبلیغات است) را فراگیرند. این افراد باید نسبت به اهداف شرکت برای حضور در نمایشگاه آگاهی کامل داشته باشند و از طرفی باید بتوانند نظر بازدیدکنندگان را به غرفه شرکت جلب کنند. از طرفی بتوانند با خوش‌رویی و بدون خستگی با بازدیدکنندگان گفت‌وگو کنند و در کمترین زمان ممکن آن‌ها را متقاعد کنند که به بررسی بیشتر محصولات و خدمات شرکت بپردازند و در یک کلام آن‌ها را به مشتری و فردی سود آور برای شرکت تبدیل کنند.