طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

اهمیت حضور در نمایشگاه های بین المللی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

نمایشگاه ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که یکی از این تقسیم بندی ها، تقسیم بندی های جغرافیای است. نمایشگاه های محلی، استانی، کشوری، خارجی، بین المللی از انواع نمایشگاه های جغرافیایی هستند. زمانی که انقلاب صنعتی رخ داد و مازاد تولید به وجود آمد شرکت ها در صدد آمدند که بازاری به وسعت جهان ایجاد کنند. این نمایشگاه های بین المللی و خارجی نمونه ای از بازارهای جهانی هستند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم می تواند به شما برای حضور پررنگ و موفق در نمایشگاه های بین المللی کمک کند.

 

اهمیت حضور در نمایشگاه های بین المللی

 

شرکت کنندگان در نمایشگاه های بین المللی نیز علاوه بر ارتقاء و فروش شرکتشان به صادرات و ارز آوری کشورشان نیز فکر می کنند. برای کشور هایی مثل ایران که وابسته به نفت و برخی کالا ها هستند حضور در نمایشگاه های بین المللی توسعه و صادرات غیر نفتی را به همراه دارد. نمایشگاه های بین المللی خود برنامه ریزی اقتصادی برای صادرات یک کشور است. کشور ها و شرکت ها با حضور در نمایشگاه های بین المللی  با تولید کنندگان جهانی آشنا شده و با بازاری به وسعت دنیا رو به رو خواهند شد.

چه طور در یک نمایشگاه بین المللی می توان به موفقیت رسید؟

برای رسیدن به موفقیت در بازارهای بین المللی و نمایشگاه ها، هر شرکت باید ابتدا بازارهای سنتی و داخلی خود را حفظ کند و سپس برای بازارهای تازه و بین المللی تلاش کند. برای شرکت در بازارها و نمایشگاه های بین المللی ابتدا باید فعالیت های هدفمند و مدون داشت. برای کسب موفقیت در بازارهای بین المللی امور تبلیغات و بازاریابی حرف اصلی و مهم را می زنند.

یکی از مهم‌ترین ابزار در رونق بازارهای بین المللی تبلیغات و بازاریابی های مستمر است. نمایشگاه ها یکی از روش های تبلیغات هستند که می توان بازاریابی هدفمند در آن انجام داد.

 

اهمیت حضور در نمایشگاه های بین المللی

طراحی، ساخت و اجرای غرفه نمایشگاهی شرکت کاترین

شرکت در نمایشگاه های بین المللی همیشه با هزینه های زیادی همراه است پس هدف گزاری و بررسی تمامی جوانب حضور در این نمایشگاه های بین المللی قبل از برگزاری نمایشگاه امری اساسی است. چنانچه برنامه ریزی و بررسی های اقتصادی که پیش از اجرای نمایشگاه انجام می شود، دقیق و صحیح نباشد تمام هزینه بدون بازدهی به هدر می رود و رسالت تبلیغات در نمایشگاه نیز از بین می رود.

برای حظور در یک نمایشگاه بین المللی باید از قبل خود را آماده نمایید، شرکت تبلیغاتی طرح هرم با سال ها تجربه در طراحی، ساخت و اجرای غرفه های نمایشگاهی و همچنین طراحی و چاپ ملزومات حظور در نمایشگاه مانند بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت، کارت پرسنلی، هدایای تبلیغاتی و... آمادگی دارد تا در این پروژه مهم شما را یاری نماید، بهتر است قبل از تصمیم برای شرکت در نمایشگاه بین المللی با مشاوران مجرب طرح هرم تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره ما نیز بهره مند شوید.

نمایشگاه های بین المللی که به صورت غیر تخصصی برگزار می شوند از لحاظ تعداد و تنوع کالا و از لحاظ تعداد بازدیدکننده آمار بالایی را دارند و چون مشتریان و بازدیدکنندگان نمی توانند همه کالا ها و خدمات را به صورت دقیق بررسی کنند و هم شلوغی نمایشگاه برایشان خستگی زیادی را به همراه دارد، کارشناسان اقتصادی معتقدند که این نمایشگاه ها سودهی قابل توجهی را به همراه ندارند اما برخی دیگر نیز معتقدند که با حضور در این نمایشگاه ها به تعداد افراد بیشتری برند شما معرفی می گردد. بر اساس همین اعتقاد برگزار کنندگان نمایشگاه نیز در سرتاسر جهان بیشتر به نمایشگاه های تخصصی روی آورده اند. برعکس در این نمایشگاه ها تنوع کالاها کم شده و شرکت کنندگان با اطلاعات و علاقه مشخص در نمایشگاه حضور پیدا می کنند و چون شرکت کنندگان گزیده هستند، محیطی آرام برای مذاکرات تجاری فراهم است و غرفه داران هر چه بهتر کالا و خدمات خود را معرفی می کنند.

 

اهمیت حضور در نمایشگاه های بین المللی

طراحی، ساخت و اجرای غرفه نمایشگاهی شرکت رایان طب

کی از مهم‌ترین اهداف نمایشگاه تبادل اطلاعات و شناخت و بررسی رقبا و ارتقا شرکت ها است. در نمایشگاه های بین المللی این تبادل اطلاعات و شناخت آخرین فن آوری های روز به حداکثر میزان خود می رسد و شرکت ها با بررسی رقبای خارجی خود می توانند نقاط ضعف خود را شناسایی کنند و گامی بزرگ در جهت پیشرفت صنعت کشور و شرکت خود بردارند. از طرفی دیگر در نمایشگاه های بین المللی ارتباط با مشتریان خارجی و آشنایی با بازارهای بین المللی، سطح توقع و نیاز این بازارها را برای شرکت ها به همراه دارد. یک شرکت با شناسایی نیاز مشتریان بین المللی و بررسی رقبای خارجی خود می تواند کالا و خدماتی در سطح بین الملل در نمایشگاه های خارجی ارائه دهد که خود این دستاوردی بزرگ است و به همین نسبت مشتریان خارجی و صادرات را برای شرکت به همراه می آورد.