طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

مدیریت مطالب و محتوای وبسایت

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

همانطور که می دانید مدیریت مطالب و محتوای وبسایت از اهمیت بالایی برخوردار است،در عین حال  طبقه بندی نوشته ها و مدیریت آن ها امری وقت گیر و زمان بر است، افزون بر این زمانبری ما می بایست ارتباط خوبی میان نوشته هایمان برقرار کنیم. این ارتباط محتوایی بسیار لازم است، ما گاهی مجبور می شویم یک پل ارتباطی میان نوشته هایمان بزنیم، مثلا وقتی موضوعی را قبلا توضیح داده ایم می توانیم با ایجاد یک پل ارتباطی مطلب جدید خود را به آن مطلب قبلی ارجاع دهیم.  به همه مواردی که در بالا توضیح دادیم دسته بندی نوشته ها را هم اضافه کنید. ما در شرکت تبلیغاتی طرح هرم به شما پیشنهاد می کنیم که با دسته بندی نوشته ها حوزه های مختلف کاری خود را دسته بندی کنید، این امر برای شما دو فایده دارد.

 

مدیریت مطالب و محتوای وبسایت

 

اول آنکه می توانید حوزه های متنوع و مختلف کاری خود را به مخاطبین خود معرفی کنید، دوم آنکه می توانید با درک دقیقی از بخش بندی ها و قسمت بندی هایتان استراتژی های کلی و سیاسیت گذاری های خود را با افق وسیع تر گسترده تری نشر دهید.

ساده ترین سایت ها، سایت هایی که طراحی های اولیه دارند،  تقسیم بندی شان بر اساس زمان است، معمولا آن ها پست های جدید تر را با بازه های ماهانه و پست های قدیمی تر را در بازه های سالانه تقسیم بندی می کنند. حالا ما در مدیریت نوشته ها چه می کنیم؟ ما با توجه به نوع کسب و کار شما و تنوع کاری که مدنظر دارید، بخش هایی ایجاد می کنیم، و برای هر بخش تولید محتوای سئو شده انجام می دهیم، مثلا برای یک شرکت وارداتی بخش هایی برای کالاهای مشابه ایجاد می کنیم و برای هر بخش محتوای مناسب در نظر می گیریم.

 

مدیریت مطالب و محتوای وبسایت

 

به طور مثال یک بخش را برای کالاهای خوراکی در نظر می گیریم، یک بخش را برای کالاهای مربوط به تکنولوژی در نظر می گیریم، کالاهای دیگر را در بخش های دیگر می گذاریم. از این طریق مخاطبی که برای یکی از این موضوعات وارد سایت شما می شود با زمینه های خدماتی دیگر سایت شما آشنا می شود و تبدیل به یک مشتری دائمی در همه زمینه ها برای شما می شود. در چنین سیستمی هر بخش کاری شما به مانند یک مغازه می ماند و مدیریت هر صفحه به مانند مدیریت یک مغازه است. اگر یکی از این بخش ها برای مدت طولانی خالی بماند، به مانند آن است مغازه ای بسته مانده.

ما با مدیریت مطالب و تولید محتوای سئو شده وبسایت و زمان بندی مناسب در انتخاب پست ها، برنامه ریزی مناسب برای ترتیب پست های شما، مطالب را تازه و به اصطلاح "فرش" نگاه می داریم. ما زمانی که محتواهای شما را برای مدت طولانی مدیریت کنیم، آگاهی بسیار خوبی برای استفاده صحیح از لینک های میانی داریم. ما نوشته ها و کارهای شما را به پست و نمونه های قبلی ارجاع می دهیم و همزمان در پایین در انتهای هر پستی صفحات مشابه و صفحات دیگر را با لینک هایی که تصویر دارند به مخاطبانتان معرفی می کنیم.

مدیریت مطالب و محتوای وبسایت

 

ما با این کار یک دومینوی مطالعاتی، برای مخاطبان شما به وجود می آوریم. در حالی که هنوز مخاطب شما مطلب را تمام نکرده، مطالب بعدی به او پیشنهاد داده می شود. این شیوه تبلیغاتی، شیوه رایج و موثری است که در سایت های ارتباطی بزرگ جهان نظیر یوتیوب اتفاق می افتد. و تیم تبلیغاتی طرح هرم آماده است این روند را برای شما مشابه سازی کند.