طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

چاپ و طراحی نایلون

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

با گسترش فعالیت سازمان ها به نقاط خارج از مرز جغرافیایی خود، صنعت بسته بندی محصولات به عنوان یک اصل اجتناب ناپذیر مورد توجه می باشد. به منظور بسته بندی کالاها استفاده از روش ها و فنون طراحی خاص حائز اهمیت است . برخی محصولات خود را داخل جعبه قرار می دهند؛ برخی دیگر از پارچه یا پلاستیک استفاده می کنند. نایلون یکی از مواد مصرفی پرکاربرد در صنعت بسته بندی است که اغلب محصولات را می توان با آن بسته بندی و در اختیار مشتریان قرار داد .

چاپ و طراحی نایلون

نایلون :

نایلون نوعی پلاستیک قابل انعطاف است که در بسته بندی مواد غذایی ، روکش میز ، اتوکلاو ضایعات بیمارستانی ، بسته بندی خشکبار، بسته بندی صنایع دارویی، بسته بندی محافطتی ، پوش ریموت و کنترل، جلد کتاب و جزوه، ساک های دستی و ... استفاده می شود. بسیاری از افراد نایلون را با نایلکس اشتباه گرفته و یا کاربرد هر دو را مشابه می پندارند . در صورتی که این دو از نظر جنس (پلیمر های ساختاری) و کاربرد با یکدیگر متفاوت اند. مثلا نوع مواد خوراکی قابل بسته بندی در نایلون و نایلکس با یکدیگر متفاوت بوده یا جنس نایلون منعطف و جنس نایلکس خشک بوده و صدای خش خش خاصی می دهد.

چاپ و طراحی نایلون

 طراحی و چاپ نایلون:

نوع نایلون بر اساس جنس محصول انتخاب شده و طرح مورد نظر بر روی آن اعمال می شود. از انواع چاپ بر روی نایلون می توان به سیلک (با تنوع رنگ در چاپ و تنوع سایز و نوع نایلون) ، افست (چاپ در چهار رنگ) ، چاپ ملخی (روشی قدیمی و سنتی چاپ) اشاره کرد . همچنین بسته به نوع سفارش شما سایز، طراحی و نوع چاپ قابل تغییر است. قرار دادن طرح بسته بندی جذاب و خلاقانه، به محصولات جلوه خاصی می بخشد. یک طراح مسئولیت کپی برداری از طرح های مشابه را ندارد بلکه با تبادل طرح های پیشنهادی

چاپ و طراحی نایلون

نایلون سفارشی :

صاحبان سرمایه و فعالان کسب و کار های مختلف، از سازمان ها و شرکت ها گرفته تا سوپر مارکت ها ، با سفارش دادن ساک های دستی نایلونی (کیسه های تبلیغاتی) در اندازه و طرح سفارشی  به نتایج مورد نظرشان دست می یابند . هدف از سفارش نایلون به عنوان ساک دستی ، علاوه بر قراردادن اجناس خریداری شده توسط مشتری، تبلیغات را دربرمی گیرد. با حک کردن آرم ، نام شرکت (یا محل کسب و کار)، آدرس، شماره تلفن یا هر اطلاعات تکمیلی دیگر ، قادر به تعامل طولانی مدت با مشتریان خواهیم بود.