طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

ساخت فیلم به عنوان یک ابزار تبلیغاتی

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

فیلم های تبلیغاتی یا تیزرهای تبلیغاتی تلوزیونی به منظور تبلیغ کالا یا خدمات برندی خاص ساخته می شوند و از طریق رسانه های گروهی مختلفی پخش و بازنشر می گردند، شرکت تبلیغاتی طرح هرم با توجه به اهمیت فیلم تبلیغاتی در برندینگ، در این زمینه خدمات مشاوره و طراحی و ساخت فیلم های تبلیغاتی را انجام می دهد.

فیلم ها جز لا ینفک زندگی امروزی هستند و می تواند گفت تمامی رسانه ها بخشی از کار خود را به فیلم ها اختصاص داده اند. در گذشته های دور فیلم ها به گونه های مستند و سینمایی در مکان هایی نظیر سینما تولید می شدند و ساخت آنها در استودیوهای بزرگ ممکن می بود.

 

ساخت فیلم به عنوان یک ابزار تبلیغاتی

 

فیلم های تبلیغاتی 

پس از اختراع تلویزیون و همه گیر شدن این رسانه، فیلم به پای ثابت زندگی همه تبدیل شد. با گذر زمان و پس از اندک مدتی شبکه های تلویزیونی برای افزایش درآمد خود از تعداد زیاد مخاطبین بهره بردند و اقدام به پخش برنامه های تبلیغاتی برای آنها کردند.

در این برنامه های تبلیغاتی همان ساختار تکنیکی فیلم های سینمایی به کار می رفت اما آنان سناریوهای مختلفی نیز داشتند. به بیان دقیق تر سبک سناریو نویسی برای تبلیغات تماما جدا از فیلم های داستانی بود. فیلم های تبلیغاتی به تمامی اجزای ساخت یک فیلم سینمایی نیاز داشتند. مثلا به دوربین های خوبی نیاز می بود، علاوه بر دوربین ها بازیگران یا مدل های تبلیغاتی حضور موثری نیز داشتند، در مرحله بعدی تدوین ضروری بود.

تدوین در آن دوران از طریق نگاتیوها انجام می شد نکته ای که می بایست به آن توجه داشته باشید این است که برای ساخت یک فیلم تبلیغاتی ما نیاز بسیار زیادی به مونتاژ، نور پردازی و سایر نکات سینمایی نیز داریم.

حالا و در شرایط کنونی ما قادریم که با ساخت کلیپ های مختلف اعم از کوتاه و بلند، ساده و پیچیده به تبلیغ کارهای شما بپردازیم. در میان تبلیغات محتوایی شاید بتوان گفت فیلم های تبلیغاتی بیشترین تنوع را در نیروی انسانی داشته باشد و هزینه خودش را بطلبد.

 

ساخت فیلم به عنوان یک ابزار تبلیغاتی

 

اما باید بدانیم که فیلم تبلیغاتی قدرت مانور بسیاری برای تبلیغات می دهد و تاثیرگذاری بسیار زیادی نیز دارد. افزون بر همه اینها وقتی شما برای یک کسب و کاری فیلم می سازید آن را به عنوان کسب و کاری گسترده و کلان مطرح می نمایید و این شیوه تبلیغاتی به مانند یک شناسنامه رسانه ای هویت شرکت شما و جایگاه آن را تثبیت می نماید. ساخت سناریوهای فیلم های تبلیغاتی از نکات بسیار مهم در تولید محتوای تبلیغاتی است که طبیعتا با خلاقیت مناسب می تواند بسیار تاثیرگذار هم باشد.

شما با استفاده از فیلم ها می توانید فضا و اتمسفر محیط کارتان را به خوبی نشان دهید. از شکل بصری ساختمانتان یا کارهایی که کرده اید ایمان دارید حتما آن ها را از طریق فیلم ها به مشتریان معرفی کنید چرا که قطعا هیچ مدیوم تبلیغاتی دیگری نمی تواند تا این میزان واقعیت مطلب و مزایای بصری کار شما را به این و آن توضیح دهد. گروه تصویربرداران حرفه ای شرکت تبلیغاتی طرح هرم آمادگی دارند برای ساخت فیلم تبلیغاتی شما با امکانات کامل، در لوکیشن مد نظر شما حاضر شوند و فیلم تبلیغاتی در خور شان برند شما را طراحی و تولید نمایند.

 

 

اگر به فیلم به عنوان یک مدیوم تبلیغاتی نگاه کنیم باید بدانیم که در آن همه وجوه تاثیرگذار به کار رفته اند و از این حیث کاملترین نوع تبلیغ است. هم به واسطه استفاده از صوت، همسو با محتواهای تولید شده صوتی است و هم به واسطه تصویر یک نوع محتوای تصویری نظیر موشن گرافی ها به حساب می آید و هم از آن جهت که سناریویی باید برای آن نوشته شود به وجوه متنی نیاز دارد. امروزه فیلم ها نقش بسیاری در تبلیغات دارند و شرکت های تبلیغاتی قادرند که با استفاده از دوربین های با کیفیت و به کار بردن نرم افزار تدوین و ویرایش کامپیوتری آثاری در خور برای شما تولید نمایند.