طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

تولید محتوای تبلیغاتی در اینستاگرام

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

Instagram

همه ما می دانیم که اینستاگرام رسانه ای است با مخاطبین بسیار زیاد و پرشمار، تقریبا می توان گفت به ازای هر گوشی هوشمند یک مخاطب اینستاگرام می بینیم. مخاطبین اینستاگرام ویژگی های خاصی دارند. و امروزه اینستاگرام بستر مناسبی برای تبلیغات است، با توجه به اینکه یک پست اینستاگرامی ممکن است میلیون ها بیننده داشته باشد و هزاران بار بازنشر شود، تولید محتوا برای اینستاگرام  باید از چهارچوب و ساختار قوی برخوردار باشد که بتواند در جذب مخاطب موفق عمل کند، شرکت تبلیغاتی طرح هرم مجهز به آتلیه طراحی حرفه ای می تواند شما را در راستای تبلیغات موفق در اینستاگرام یاری نماید.

استوری تبلیغاتی در اینستاگرام

بجز پست های ثابت اینستاگرامی، استوری ها نیز در اینستاگرام بسیار موثرند، و حتی بسیار موثرتر از سایر شبکه های اجتماعی، مثلا میزان بازدید های استوری در اینستاگرام بسیار بیشتر از فیس بوک است. تاثیرگذاری استوری ها به حدی زیاد شد که تمامی پست های لینک دار، که در آن به لینکی ارجاع داده می شود را در استوری جای می دهند. خیلی ها برای آنکه پستشان بیشتر دیده شود در استوری آن پست را اعلان می کنند.

 

تولید محتوای تبلیغاتی در اینستاگرام

 

تیم تبلیغاتی طرح هرم به استوری ها، به عنوان یک زمینه موثر در جهت افزایش مخاطبان نگاه می کندو چرا که معتقدیم یک پست عادی می تواند در میان هزاران نوشته ای که از هزاران صفحه اینستاگرام پدیدار می شود گم شود.  دیگر ویژگی مهم استوری ها این است که موقت هستند، و برای آن دسته از تبلیغاتی که به دنبال تاثیر سریع و لحظه ای هستند بسیار مفید است. مزیت دیگر استوری ها آن است که طور خودکار ورق می خورند و کاربر بی آنکه کاری بکند پشت سر هم در معرض چند استوری قرار می گیرد، در تولید محتوا برای اینستاگرام نباید ار قابلیت های استوری ها نیز غافل بمانیم.

در آپدیت های جدید اینستاگرام استوری قابلیت آن را دارند که چند صفحه شوند. بنابراین ما می توانیم تبلیغات شما را در فرمت چند ورق استوری پشت سر هم قرار دهیم. استوری ها ویژگی دیگری دارند اگر شما استوری ی را نیمه کاره بگذارید. سری بعدی بازدید از همان استوری شروع می شود و مخاطب می تواند استوری ها را به طور کامل ببیند. از سوی دیگر شما می توانید برنامه های خود، ایونت ها و ساعت کاری خود، یا ساعت های ورود و خروج را اعلام نمایید.

جستجو در اینستاگرام

می دانیم که در شبکه اجتماعی و سایت های مجازی قابلیت سرچ و جستجو وجود دارد که به دو صورت سرچ با هشتک (#) و یا سرچ بدون هشتک، سرچ با هشتک و یا کلیک بر روی لینک هایی که با هشتک نمایه شده اند باعث می شود که شما بتوانید تمام پست هایی که با آن هشتک لینک شده اند را مشاهده نمایید، در حقیقت سرچ با هشتک نوعی سرچ بر اساس موضوع است.

 

تولید محتوای تبلیغاتی در اینستاگرام

 

اینستاگرام این امکان را به شما میدهد که مکان مورد نظرتان را نیز به پست خود لینک نمایید، تا دسترسی به آن آسان تر گردد. این لینک گزاری به گونه ای است که حتی مکان در سرچ های گوگل پدیدار می شود و این مکان ها، قابلیت ارزش گذاری دارند. یعنی افرادی که آَشنایی با مکان دارند یا از آن استفاده کرده اند می توانند به آن نمره دهند. ما می توانیم در صورتی که کسب و کار شما آدرس مخصوص، یا جایگاه منحصر به فردی ویژه خودش داشته باشد از طریق مکان معروف کنیم.

کاربران اینستاگرام می توانند مکان را در میان پست های خودشان ثبت کنند. این امر برای جاهایی نظیر کافی شاپ ها، رستوران ها و آرایشگاه ها بسیار موثر است. ما با استفاده به موقع از مکان شما در پست اینستاگرامی خود مکان را بالا می آوریم.

این بالا آوردن مکان هم کسب و کار شما در سرچ های بیشتری پدیدار میکند و هم آنکه ارتباط بیشتری بین مشتریانتان، فراهم می آورد. شما از طریق مکان های مشابه می توانید مخاطبان خود را افزایش دهید و تعامل کاربری بیشتری با شرکای خود داشته باشید.