طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

نقش طراحی در بازدهی تبلیغات

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

دنیای اطراف ما بر پایه ی طراحی و جلوه های بصری شکل گرفته است . صندلی ای که بر روی آن می نشینیم ، خانه ای که در آن زندگی می کنیم ، تلوزیون ، روزنامه ، کتاب ، مداد یا لباس های بر تن ما ، همگی طراحی شده اند . از این رو است که طراحی را در انواع : طراحی بازی ویدئویی ، بسته بندی ، تعامل ، داخلی ، شهری ، صحنه ، صنعتی ، فرش ، کارتون و کاریکاتور ، پارچه ، مد ، وب و ... طبقه بندی می کنند . اهمیت طراحی تا حدی است که بدون طراحی با ابزار هایی که از نظر بصری فاقد تعادل و از نظر کاربردی ، بلا استفاده هستند، سر و کار خواهیم داشت.

نقش طراحی در بازدهی تبلیغات

تبلیغات :

تبلیغات هنر فروختن اجناس و یا خدمات است، به گونه ای که مخاطبان را مجذوب و نتیجه آن خرید و درخواست کالا شما باشد . انتظار نداشته باشید که بدون تبلیغات سود زیادی عایدتان شود . مشتریان خواستار آنند که کالاها را لمس کرده و از قیمت، جنس و کارکرد کالا ها آگاهی نسبتا کاملی را کسب نمایند و این امر جز با تبلیغات امکان پذیر نمی باشد .

نقش طراحی در بازدهی تبلیغات

طراحی تبلیغاتی :

استفاده از اصول تبلیغاتی در طراحی را ، طراحی تبلیغاتی می نامند . برای انجام طرح تبلیغاتی نیاز به تیمی متشکل از بازاریابان ، گرافیست ها، استفاده از کارشناسان صنعت مربوطه ، مشاوره با صاحبان تجربه می باشد . تیم های تبلیغاتی ، با استفاده از فنون تخصصی هر گروه و پایش تبلیغات مرتبط ، دست به طراحی تبلیغات خلاقانه می زنند . اعضای این تیم دارای روحیه ای جمعی و بسیار خلاق و با پشتکار قوی می باشند . طرح تبلیغاتی یک طرح ساده و پیش پا افتاده نیست بلکه طرحی است خلاقانه که مخاطب را به فکر وامی دارد .

نقش طراحی در بازدهی تبلیغات

طرح تبلیغاتی پر بازده :

برای داشتن طرح و اجرای تبلیغاتی پربازده رسانه های متعددی موجود است . لطفا به کلمه رسانه ها توجه فرمائید . برای انتخاب طرح تبلیغاتی روش ها ، گزینه ها و به بیان ساده تر رسانه های متعددی موجود است ، اما آنچه لازم است مورد توجه قرار گیرد ، استفاده از رسانه ای است که اغلب مشتریان (یا مخاطبان) هدف از آن استفاده می کنند. اگر مخاطبان شما از شبکه ی اجتماعی خاصی استفاده می کنند یا در محل خاصی تجمع یافته اند (چه از نظر فیزیک یا مجازی) آن شبکه و محل را جدی گرفته و طرح های تبلیغاتی مخصوص آن شبکه یا محل را در اولویت کار خویش قرار دهید .

نقش طراحی در بازدهی تبلیغات

رمز داشتن تبلیغات پربازده ، در استفاده از رسانه تبلیغاتی مناسب ، در مکان و زمان مناسب نهفته است .