طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

اهمیت داشتن تراکت باشگاه بدن‌سازی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

در دنیای امروز، هیچ کسب و کاری نمی تواند به راحتی و بدون علم و استراتژی به تبلیغات بپردازد و نتیجه مثبت و حداکثری دریافت کند. باشگاه های ورزشی و باشگاه های بدن‌سازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. استراتژی های زیادی برای تبلیغات باشگاه های بدن‌سازی و باشگاه های ورزشی وجود دارد اما تأکید همه این استراتژی ها و اهداف تمام این روش ها تبلیغاتی بر پایه سلامتی افراد و ایجاد فضایی برای افزایش تندرستی و سلامت افراد جامعه است. اهمیت داشتن تراکت باشگاه بدن سازی از آن جهت است که مشتریان را با نوع باشگاه و فعالیت های ورزشی، تجهیزات و امکانات، محل باشگاه و... آشنا می کند. تراکت باشگاه بدنسازی باید دارای محتوای کاملا خلاصه شده و گویا باشد تا بتواند بخوبی باشگاه بدنسازی را معرفی کند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم  طراحی تراکت باشگاه بدنسازی را بگونه ای انجام می دهد که با اولین نگاه نوع فعالیت باشگاه مشخص باشد، کیفیت چاپ تراکت باشگاه بدنسازی باید بگونه ای باشد که مخاطب را جذب نماید. 

 

( طراحی و چاپ تراکت مجموعه ورزش اکسیژن)

بیشتر مشتریان یک باشگاه بدن‌سازی محلی، افرادی هستند که در آن محل سکونت دارند و یا در آن محل مشغول به کار هستند. افرادی هم هستند که مشتری باشگاه بدن‌سازی هستند و راهشان به باشگاه دور است اما تعداد این افراد زیاد نبوده و جمعیت حداکثری را تشکیل نمی دهند. به همین دلیل اکثر استراتژی های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی را بر پایه تبلیغات محیطی و فیزیکی قرار می دهند.

معرفی تراکت باشگاه بدنسازی

یکی از پر طرفدارترین و زودبازده ترین تبلیغات محیطی برای باشگاه های بدن‌سازی تراکت ها هستند. تراکت ها برگه های تبلیغاتی کوچکی هستند که به منظور آگاهی دادن به افراد یک منطقه و معرفی یک باشگاه بدن‌سازی طراحی و چاپ می شوند. تراکت های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی را برای عموم افراد یک جامعه طراحی می کنند. زیرا مخاطبان یک باشگاه بدن‌سازی اکثر افراد جامعه هستند. اما قشری از جامعه هستند که انگیزه بیشتری برای حضور در باشگاه های بدن‌سازی را دارند مانند جوانان یک محله، کارمندانی که ساعت زیادی از روز را پشت میز نشسته و فعالیت کمی دارند و... . به همین منظور بروشور و تراکت خاص باشگاه های بدنسازی طراحی می شوند، افراد هدفشان این قشر هستند.

ضرورت تراکت برای باشگاه بدن‌سازی

افرادی که در یک باشگاه بدن‌سازی حق عضویت می‌خرند اهداف گوناگونی دارند. هدف برخی لاغری است، هدف برخی سلامت جسم است، هدف برخی چاقی،  هدف برخی تناسب اندام است و ... .  باشگاه های بدن‌سازی که قصد تبلیغ دارند باید تمامی اهدافی که یک فرد به آن‌ها مراجعه می کند را بشناسند و بر اساس آن اهداف اقدام به تبلیغات و تهیه تراکت نماید، شرکت تبلیغاتی طرح هرم هنگام طراحی تراکت باشگاه های بدنسازی تمامی این گونه موارد را در نظر می گیرد تا تراکت طراحی و چاپ شده بتواند بخوبی فعالیت های آن مجموعه را تحت پوشش قرار دهد.

 

( طراحی و چاپ تراکت مجموعه ورزش اکسیژن)

( طراحی و چاپ تراکت مجموعه ورزش اکسیژن)

در یک منطقه معمولاً باشگاه های ورزشی زیادی وجود دارد که این امر شما را مجاب می کند با صرف هزینه ای اقدام به تبلیغات برای باشگاه بدن‌سازی خود کنید. تراکت های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی به منظور اطلاع رسانی به مخاطبین ورزشی یک محله طراحی و چاپ می شوند. این اطلاع رسانی می تواند اهداف گوناگونی را در تراکت به همراه داشته باشد:

گاهی هدف از طراحی تراکت تبلیغاتی در باشگاه بدن‌سازی معرفی برند و آگاهی دادن به مخاطب برای وجود باشگاه بدن‌سازی است.

گاهی هدف از طراحی تراکت ترغیب و تشویق مشتریان گذشته باشگاه بدن‌سازی برای حضور مجدد در باشگاه است.

گاهی هدف از طراحی تراکت باشگاه بدن‌سازی اطلاع رسانی در رابطه با خدمات جدید باشگاه به مخاطبین فعلی ، مخاطبین گذشته ، مخاطبان بالقوه آتی است.

گاهی هم هدف از طراحی تراکت افزایش محبوبیت و شهرت باشگاه بدن‌سازی به کمک آفرها و تخفیف های مدت دار است.

تراکت های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی نیز مانند دیگر تراکت های تبلیغاتی باید در زمان درست و مکان توزیع گردند تا هم به دست مخاطبان اصلی‌شان برسند و هم اثرگذاری‌شان چند برابر گردد. از آنجایی که قبلاً توضیح دادیم که اکثریت مخاطب باشگاه های بدن‌سازی جوانان هستند پس بهتر است تراکت های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی را در مکان های عمومی و پر رفت آمدی مانند: کافی شاپ ها، رستوران ها، پارک‌ها، مساجد فروشگاه های لوازم ورزش، بوتیک ها و ... قرار دهید.

مواردی که در تراکت باشگاه بدن‌سازی باید بنویسیم

قبل از اینکه برای یک باشگاه بدن‌سازی بخواهیم تراکت طراحی کنیم باید بدانیم که قرار است چه پیامی و مطلبی را در تراکت بنویسیم. برای این موضوع بهتر است ابتدا هدف از طراحی تراکت تبلیغاتی باشگاه بدن‌سازی را مشخص کنیم. سپس افراد و مخاطبین هدف آن‌ها را مشخص کرده و مکان های رفت و آمد آن ها را بررسی کنیم.

در مورد باشگاه های بدن‌سازی دیگر منطقه تحقیق کنیم و خدمات آن‌ها و ویژگی هایشان را بررسی نماییم. نقاط ضعف و نقاط قوت باشگاه بدن‌سازی خود را نسبت به این رقبا بررسی کرده و در تراکت تبلیغاتی خود حتماً این نقاط قوت را درج نمایید.

برای مشتریان فصلی باشگاه بدن‌سازی خود تراکت فصلی جداگانه طراحی کنید. تمامی باشگاه های بدن‌سازی در زمان هایی از سال میزان ثبت نام بالاتری نسبت به دیگر ایام سال دارند پس برای این زمان ها تراکت های طراحی کنید و در آن ها از تخفیف ها و فرصت های استثنایی صحبت کنید.

باشگاه های بدن‌سازی معمولاً رشته های ورزشی مکملی را در کنار بدن‌سازی دارند مانند: یوگا، ایروبیک، پیلاتس و ... . در زمان های مختلف از فعالیت باشگاه به تعداد و ساعات برخی از این رشته های ورزشی اضافه یا کم می شود. یکی از ضرورت های طراحی تراکت برای باشگاه های بدن‌سازی اطلاع رسانی در رابطه با این رشته های مکمل است.

در آخر یادآور می شوم که تراکت هایی که برای باشگاه های بدن‌سازی طراحی و چاپ می شوند، ابعاد بزرگی ندارند، اندازه استاندارد این تراکت ها معمولاً A5 است. پس بهتر است محتوایی را که قرار است در تراکت درج شود را به خوبی بررسی کنید و با بهترین چینش و استراتژی در این فضای A5 قرار دهید. برای این کار بهتر است با افراد با تجربه مشورت کنید و به دنبال یک تیم طراحی حرفه ای باشید تا علاوه بر زیبایی از راهنمایی ها و تجربه های طراحان این شرکت برای افزایش تأثیرگذاری تراکت کمال استفاده را ببرید.

 

طراحی و چاپ تراکت مجموعه ورزش اکسیژن

( طراحی و چاپ تراکت مجموعه ورزش اکسیژن)

چرا طراحی تراکت باشگاه بندسازی با طرح هرم

در شرکت تبلیغاتی طرح هرم نمونه تراکت های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی دیده می شود. در این شرکت تیم حرفه ای از طراحی تا چاپ تراکت های بدن‌سازی فعالیت می کنند و تمام استراتژی های لازم در زمینه تبلیغات را در نظر می گیرند.

در شرکت طرح هرم برای تراکت های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی توجه به محتوای تصویری زیاد است. زیرا این عکس ها هستند که افراد را ترغیب می کنند که حضوری به باشگاه شما سر بزنند و از نزدیک با خدمات باشگاه آشنا شوند. در تراکت های تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی شرکت تبلیغاتی طرح هرم از تکنیک های عکاسی تبلیغاتی استفاده شده و گاهی برخی از تصاویر به شکل مینیمال های تصویر سازی استفاده می شوند.

تیم بازاریابی و تبلیغات طرح هرم به صاحبین باشگاه های بدن‌سازی پیشنهاد می کند در زمان طراحی تراکت حتماً به فراخوان ها، تخفیفات و امتیازات توجه کنند. تراکت های بدن‌سازی طرح هرم طوری طراحی می شوند که این تخفیف ها و امتیازات به صورت تیتر وار و بولد قابل مشاهده است.

در تراکت های بدن‌سازی طرح هرم پیشنهاد می شود علاوه بر تبلیغ باشگاه، تبلیغ نوع ورزش، رقابت ورزشی و اهداف ورزش بیان شود. از طرفی دیگر تبلیغات در رابطه با محصولات و خدماتی که باشگاه ارائه می دهد نیز مشاهده شود. مربیان باشگاه نیز خود جزء سرمایه های یک باشگاه ورزشی هستند. تیم تبلیغاتی طرح هرم پیشنهاد می کند، اگر مربی دارید که دارای عناوین خاص است و یا در مسابقات ورزشی مقام کسب کرده است، حتماً در تراکت های خود از نام مربی و دستاوردهای آن یاد کنید. دستاورد های یک مربی تنها کسب عناوین ورزشی نیست، گاهی مربیان شاگردانی را تربیت کرده اند که آن‌ها در مسابقات ورزشی دارای عناوین قهرمانی هستند، این موضوع بسیار حائز اهمیت است و تیم طراحی طرح هرم به شما پیشنهاد می‌کند که از این فرصت در تبلیغات تراکتی خود غافل نشوید. این نوع تبلیغ علاوه بر اینکه اعتبار باشگاه شما را در نگاه بینندگان افزایش می دهد، مخاطبین را هم ترغیب می کند که برای مشاهده مهارت مربی حتماً یک‌بار به باشگاه مراجعه کنند.

تیم طراحی و چاپ تراکت طرح هرم به باشگاه های بدن‌سازی پیشنهاد می کند قبل از مراجعه به شرکت عوامل زیر را بررسی کنند:

  1. ابتدا مخاطبین هدف خود را بر اساس رشته ورزشی مشخص کنید
  2. میزان بودجه باشگاه بدن‌سازی را برای طراحی و چاپ یک تراکت تعیین کنید
  3. ماهیت و نوع ورزش هایی را که در باشگاه بدن‌سازی ارائه می شود را مشخص کرده، اساتید و کادر مربیان باشگاه ورزشی را مشخص کنند.
  4. چرخه و مدت دوره های ورزشی باشگاه بدن‌سازی را مشخص و جدول زمان بندی باشگاه را نیز تدوین کنند.

با بررسی این عوامل شما نیمی از مسیر مشاوره طراحی و چاپ تراکت باشگاه بدن سازی طرح هرم را پیموده اید. هر چه اطلاعات دریافتی از شما در رابطه با باشگاه بیشتر باشد، تراکت طراحی شده تاثیرگذاریش بر مخاطب بیشتر می شود.  

امروزه با کاهش فعالیت ها جسمی افراد جامعه و ترویج نا صحیح برنامه های تغذیه ای، باعث شدند که افراد جامعه دچار مشکل اضافه وزن باشند. از این رو توجه به سلامت در جامعه کاهش پیدا کرده است. تعداد باشگاه های بدن‌سازی که در یک منطقه فعالیت می کنند کم نیستند. طراحی و چاپ تراکت تبلیغاتی باشگاه های بدن‌سازی اگرچه به منظور افزایش میزان مخاطب و مشتریان باشگاه می باشد، اما طراحی حرفه ای آن و توزیع مناسب آن شاید علاوه بر تأثیر بر درامد باشگاه، بر میزان سلامت جامعه نیز تأثیر بگزارد. شاید یک تراکت جذاب باشگاه بدن‌سازی فردی را ترغیب کند که برای افزایش سلامت خود به باشگاه بدن‌سازی بیاید و ورزش کند و یا فردی رشته مورد علاقه خود را پیدا کند و به سمت علایق خود حرکت کند.