طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

روش های موثر تبلیغات

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

تبلیغات ، هنر چگونه فروختن محصول است . همانطور که تکنولوژی تولید محصولات در حال تغییر و دگرگونی است ، شیوه ارائه و تبلیغ محصول به مشتریان نیز متغیر است . دیگر رسانه های تبلیغات مثل کاغذ و روزنامه به تنهایی کاربرد خود را از دست داده اند .

انتخاب روش موثرتبلیغات :

اولین گام به منظور شناسایی روش تبلیغات ، پایش کسب و کار و یافتن جایگاه خود در صنعت مورد نظر است . کسب و کار ها نوپا و قدیمی ، هر یک استراتژی های تبلیغاتی جداگانه ای را اتخاذ می کنند . کسب و کار های نوپا می بایست نسبت به تعریف چشم انداز، ماموریت ، استراتژی های کسب و کار و سپس استخراج و تعریف استراتژی و برنامه های بازاریابی اقدام نمایند . طراحی وب سایت و عضویت در شبکه های اجتماعی Facebook،google +، Linkdin، Viber، instagram، Telegram ، داشتن ایمیل آفیشیال ، ست های اوراق اداری یا تبلیغات چاپی ، برگزاری مسابقات و .. از روش های تبلیغات این سازمان ها می باشند .

در کسب و کارهای نوپا هزینه ی تبلیغات ، نمی تواند زیاد باشد . محدودیت زمان و هزینه ، ریسک موجود را افزایش داده و دست مدیران را برای آزمون و خطا باز نمی گذارد .میزان موثر بودن هر یک از این روش ها قبل از اجرا توسط مدیران بازاریابی مورد پایش قرار می گیرد . شرکت های قدیمی نیز با بهینه سازی وب سایت ، تبلیغات موبایلی ، تبلیغات در همایش ها و تبلیغات روابط عمومی سعی در حفظ هویت برند سازمانی اقدام می کنند .

انواع تبلیغات موثر در هر کسب و کار :

جذب مخاطبان و گروه هدف ، اساس تبلیغات را تشکیل می دهد . شناخت مشتریان و نوع برخورد با آنان (روانشناسی و روابط عمومی) ، مستلزم استفاده از کارکنانی پویا و تاثیر گذار است . نمایش نوآوری های شرکت ، تبلیغات با شرکت های ارائه دهنده خدمت به ما یا شرکت های زیر گروه ، استفاده از خود مشتریان برای تبلیغات ، استفاده از تخفیفات هوشمندانه و به موقع بر اثرگذاری تبلیغ می افزاید . در هر حال شاید شما از بهترین تجربیات شرکت های مشابه یا مدیران خود استفاده کنید ، اما به نتیجه ی صد درصدی نرسید چرا که تبلیغات و بازاریابی مستلزم صرف زمانی طولانی است و تاثیرات آن در بلند مدت نمایش داده خواهد شد . پس کمی صبر داشته باشید و مطابق با روش های نوین تبلیغات جلو بروید .