طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

رمز موفقیت در تبلیغات

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

 رمز موفقیت در تبلیغات

 

تبلیغات نوعی تلاش است که برای تغییر نگرش قبلی افراد با آنها ارتباط برقرار میکند.
تبلیغات از آن جهت مهم است که فروشنده بتواند اطلاعات بازرگانی خود را در اختیار مصرف کنندگان  قرار دهد و این یک امر اجتناب ناپذیر برای فروشنده و خریدار است .تبلیغات عبارت است از: نام شرکت، ویژگیهای محصول ،نحوه ی استفاده از آن و .......

اهداف تبلیغات
تبلیغات باید به نحوی صورت گیرد که بازار رقابت را از کالای جدیدی که فروشنده تولید میکند آگاه سازد ودر قالب یک پیشنهاد جدید جهت استفاده یک کالا به خریداران معرفی شود. همچنین تبلیغات باید بازار را از تغییر قیمتها مطلع سازد و عملکرد و نحوه کارایی محصولات را تشریح نماید. همچنین تبلیغات باید خدمات موجود از کالا را به طور واضح بیان کند و خریداران را از برداشتهای غلط آگاه سازد تا نگرانی خریداران کاهش یابد. تبلیغات باید به نحوی باشد که نام و برند شرکت در ذهن مصرف کنندگان ماندگار شود.

 رمز موفقیت در تبلیغات


بسیاری از تولید کنندگان اشتباهاتی در نحوه ی تبلیغات خود انجام میدهند که باعث ضرر رساندن به محصولاتشان و همچنین هزینه انجام شده آنها میشود اینک به برخی از این اشتباهات میپردازیم:

1_اگر اگهی بیشتر درمورد افتخارات خود به تنهایی باشد به فروش خوبی دست نخواهد یافت زیرا خریدار میخواهد بفهمد چنین اگهی چه سودی برای خودش دارد مزایای محصول برای مشتری مهم است و تنها افتخارات کسب شده شرکت سازنده برای مشتری مفید نیست.


2_از عناوین تکراری بپرهیزید چون باعث میشود خواننده اهمیتی به تبلیغات ندهد و به سادگی از آن عبور کند, باید از عناوینی استفاده شود تا خواننده مشتاق باشد تا ادامه اگهی را بخواند .

3_اگر بخواهیم تبلیغات به نحو درستی چشمگیر باشد باید برای آن هزینه کنیم یا از تجربه دیگران به نحو احسن بهره بگیریم,  تا در اخر دچار پشیمانی و افسوس نشویم.


4_اگر مصرف کننده با برند و محصول ما آشنا نیست. در همان ابتدای کار به سراغ  فروش نرویم ، بلکه در ابتدای کار باید اطلاعات کامل و مفید را بازگو نماییم تا خریدار تمایل به خرید محصول ما را پبدا کرده, سپس از قیمت و فروش صحبت نماییم.