طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

تبلیغات در کسب و کار چقدر تاثیر گذار است؟

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

تبلیغات یکی از راهکارهای موثر در معرفی بسیاری از سازمان ها, شرکت ها و تولیدات آن هاست, در این قسمت به معرفی انواع راه های تبلیغاتی و تاثیر گذاری آن ها در کسب و کار می پردازیم.
امروزه اکثر شرکت هایی که می خواهند محصولاتشان را بفروشند یا کسب و کار خود را رونق بخشند در جستجوی راهی برای تبلیغات هستند.

تبلیغات در کسب و کار چقدر تاثیر گذار است؟

برخی از انواع تبلیغات به شرح زیر است:

تبلیغات در تلویزیون , تبلیغات در رادیو, تبلیغات در شبکه های اجتماعی , تبلیغات در وبسایت ها, تبلیغات چاپی, هدایای تبلیغاتی و...

 

تبلیغات در تلویزیون

تلویزیون میلیون ها کاربر دارد  که با هزینه های بالایی نیز همراه است اما تجربه ای که داشتیم بعد از یک تبلیغ 1 دقیقه ای حجمه عظیمی از مردم با شرکت تماس می گرفتند و در مورد محصول سوال می کردند و حتی آن را خریداری می کردند.

 

تبلیغات در رادیو

در مورد رادیو کمتر این موارد دیده می شود رادیو مختص رانندگان و یا افراد سالخورده می باشد.در برخی مکان ها امروزه کمتر از رادیو استفاده شده و اکثرا از تلویزیون استفاده می کنند اما باز هم تبلیغات رادیویی مخاطبین خود را دارد.

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی امروزه به نظر من عصر جدید تبلیغات می باشد.دیگر کمتر کسی است که گوشی هوشمند و یکی از شبکه های اجتماعی اینستاگرام و یا تلگرام را  نداشته باشد . شما با تبلیغ در یک کانال پر مخاطب می توانید برند خود را به نمایش بگذارید .

 

تبلیغات در وبسایت ها

تبلیغات در سایت ها نیز هنوز جایگاه خود را دارد و سایت هایی را که مشاهده می کنید در جاهایی که کاربران را اذیت نکنند تبلیغات  دیگر وبسایت ها و یا برند ها را گذاشته اند.

 

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی از قبیل تراکت ها ، کارت های ویزیت ، بنر ها و ... نیز جایگاه خوبی دارند ، شما با اجاره یک بیلبورد در یکی از خیابان های پر رفت و آمد می توانید کسب و کارتان را به نمایش بگذارید.

 

هدایای تبلیغاتی

برخی شرکت ها و افراد برای اینکه برند خود را مشهور کنند به دوستان خود و یا مشتریان دائمی خود یک سری هدایا به عنوان هدیه تیلیغاتی می دهند.این هدایا ممکن است خودکار ، کیف چرم و یا هر چیز دیگری باشد.

 

نکاتی چند در تهیه تبلیغات

برای اینکه تبلیغات اثربخشی لازم را دارا باشد لازم است بر اساس یک برنامه ریزی مدون طراحی شود. این  برنامه ریزی تبلیغاتی کمک می‌کند تا با پیمودن مسیری درست به نتایج قابل قبولی دست یابیم.

بدانید تبلیغات هزینه نبوده و کسانی که تبلیغات را هزینه می دانند به زودی از صحنه رقابت حذف می شوند.

اگر شما دائما در دیدرس بازدید کنندگان خود قرار بگیرید می تواند موجب ماندگاری در اذهان آن ها شوید ، حال اگر یک شعار خاص یا یک برند خاص باشید نیز بیشتر می توانید تاثیرگذار باشید. مثلا مک دونالد  هر ساله هزینه تبلیغاتی زیادی را پرداخت میکند که با در آمد سالیانه یک کارخانه شکلات سازی برابری می کند و یا کوکا کولا و پپسی تبلیغات خود را با شعار های خاص خود ارائه می دهند.

این موارد تاثیر تبلیغات در یک کسب و کار می باشد. تاثیری که شاید در ابتدا چشمگیر نباشد, اما با گذشت زمان کاربران بیشتری را به خود جذب می نماید.