طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

تولید اینفوگرافی

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

وقتی از محتوا صحبت می کنیم، ممکن است برای بسیاری این تلقی به وجود آید که در مورد متون نوشتاری صحبت می کنیم. اما محتوا، موضوعی وسیع تر و گسترده تر از این است. تولید محتوای بصری مانند انواع اینفوگرافی، استاپ موشن، موشن گرافیک، و همچنین تولید محتوای شنیداری مانند انواع پادکست ها، نیز از انواع محتوا های قابل تولید می باشند. هزینه تولید اینفوگرافی معمولا با توجه به حجم اطلاعات، تعداد طرح و... تعیین می شود و قیمت طراحی اینفوگرافی ثابت نیست.

 

تولید محتوای بصری

 

تولید محتوای بصری

محتواهای دیداری خودشان دامنه بسیار وسیعی تشکیل می دهند، عکس ها، فیلم ها و گیف ها. یک سری از فرمت های تبلیغ هستند که بسیار کارا می باشند، اما شناخت چندان زیادی از آنان وجود ندارد. این فرمت های جدید تبلیغاتی بسیار موثر هستند و به سبب همین تاثیرها بسیار گسترده می باشند. روز به روز استفاده از آنان از سوی کارفرمایان افزایش بسیار زیادی می یابد. به همین سبب پیش بینی می شود در آینده نه چندان دور، شناخت مردم ایران از این گروه تبلیغات بسیار بیشتر شود.

 شرکت تبلیغاتی طرح هرم  آماده است که این فرمت ها را با طراحی های مختلف و سبک های گوناگون برای شما تولید کند و به مخاطبان شما عرضه کند. از این طریق شما دامنه بسیار وسیعی برای تبلیغات خواهید داشت و مخاطبین زیادی را نیز پوشش می دهید.

اینفوگرافی

ما آماده ایم که اینفوگرافی ها را برای شما تولید نماییم، اینفو گرافی یک واژه مرکب از دو کلمه info + graphic  که در قسمت اول Info مخفف کلمه Information به معنای اطلاعات و بخش دوم Graphic که در اینجا به معنای تصویر سازی شده است واشاره به ترسیم دارد. در واقع ما اینجا اطلاعات ترسیم می کنیم. در اینفوگرافی ما اطلاعات را در شکل و شمایل یک فرمت بصری نظام مند ترسیم می کنیم. سعی ما بر این است که اطلاعات اساسی و بنادین کاری شما در قالب تصاویر بیان شود، چرا که معتقدیم دیدن نقش بسیار زیادی در به حافظه سپردن دارد. اینفوگرافی ها تلفیقی از محتواهای بصری و متنی هستند، این دو یکدیگر را تکمیل می کنند.

 

اینفوگرافی

 

اینفوگرافی ها، عموما شکل ساده ای دارند و تصاویر را اشکالی ساده سوار می کنند، مزیت بزرگ اینفوگرافی ها، سادگی دست به دست شدن آنها است. این گروه از اینفوگرافی ها، به راحتی می توانند در قالب پیام فوروارد شوند و با استفاده از حجم کمشان به سادگی در شبکه های اجتماعی مختلف دیده شوند. اینفوگرافی ها همچنین می توانن نقش موثری در بازاریابی محتوا ایفا نمایند و به سرعت اطلاعات مورد نیاز مشتری درباره کالا یا خدمات را به مشتری انتقال دهند.

عمدتا در اینفوگرافی ها، از تصاویری نظیر نمودارها و جداول استفاده می گردد. شاخص های کمی و عددی را می توان در این اینفوگرافی ها نیز درج نمود.

اینفوگرافی ها، قابلیت ثبت نیز دارند. متاسفانه در ایران چون که قوانین کپی رایت وجود ندارد، هر آن این احتمال وجود دارد که مطالب سرقت شود. منتها در تولید محتوای اینترنتی، خود اینترنت فعالیت های شما را برای خود و به نام خود ثبت می کند.

 

اینفوگرافی

 

اینفوگرافی ها می توانند داخل نوشته ها یا محتواهای متنی نیز قرار بگیرند و به عنوان توضیحات تکمیلی برای این دست از محتواها مشارکت نمایند. شما می توانید اینفوگرافی ها را در سرچ های تصویری پدیدار کنید و با استفاده از این مزیت پل ارتباطی وسیعی تری را ایجاد نمایید.