طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

چه زمانی نیاز به یک مشاور تبلیغاتی دارید

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

مشاوره تبلیغاتی، عنوانی است که امروزه از زبان تمامی کسب و کارها شنیده می شود. فرقی نمی کند شما در چه حوزه ای فعالیت دارید، کار شما صنعتی است یا کشاورزی، هنری است یا معدن، آنچه که در تمامی این کسب و کارها مشترک است فروش و افزایش فروش است. از آنجایی که در بازارهای فروش تعداد رقبا افزایش پیدا کرده است برای افزایش فروش راهکارهای ساده وجود ندارد. این رقابتی شدن فضای کسب و کارها نقش تبلیغات در فروش را دو چندان کرده است. کسب کارهایی که به دنبال اهداف خود در تبلیغات هستند به مشاوران تبلیغاتی مراجعه می کنند، سئوال اینجاست که  چه زمانی نیاز به یک مشاور تبلیغاتی دارید و جایگاه مشاور تبلیغات در کسب و کارها کجاست و اینکه یک مشاور تبلیغاتی مثل شرکت تبلیغاتی طرح هرم چگونه می تواند به شما در برنامه ریزی و اجرای صحیح تبلیغات و برند سازی یاری نماید؟

 

چه زمانی نیاز به یک مشاور تبلیغاتی دارید؟

 

چه زمانی نیاز به یک مشاور تبلیغاتی دارید؟

علاوه فضای رقابتی، صاحبین کسب و کارها در زمینه فعالیت خود دارای تخصص هستند و تمام انرژی و زمان خود را صرف تولید و خدمات کسب و کارشان می کنند، در این زمان است که تبلیغات هدفمند، حرفه ای و تخصصی برایشان سخت و زمان بر می شود و این شرکت ها نیاز به مشاور تبلیغاتی پیدا می کنند.

تبیلغات در واقع پیامی است که از صاحب کسب و کار به مخاطب ارسال می گردد حال این پیام چگونه ارسال می شود؟ نحوه چگونگی ارسال این پیام در واقع روش های تبلیغ را مشخص می کند، حال انکه این روش تا چه حد موفقیت آمیز است به ابتکار و خلاقیت روش تبلیغات باز می گردد. به طور کلی هر شرکتی برای کسب موفقیت در زمینه فعالیت خود و رسیدن به اهداف خدمات رسانی و افزایش فروشش نیازمند یک مشاور تبلیغاتی است.

 

چه زمانی نیاز به یک مشاور تبلیغاتی دارید؟

 

جایگاه مشاور تبلیغات در کسب و کارها

تبلیغات در فروش و موفقیت یک شرکت، نقشی اساسی و مهم ایفا می کند و روند کاری یک شرکت، وابسته به تبلیغات آن شرکت است.  کسب و کاری در زمینه تبلیغات به موفقیت می رسد که به تبلیغات به چشم یک امر تخصصی نگاه کند. تخصصی بود تبلیغات بیان گر این موضوع است که تبیلغات نیاز به افراد متخصص و دارای اطلاعات دارد.

متخصص های تبلیغات اطلاعات و تخصص لازم در زمینه های مثبت و منفی کسب و کارها را دارند و اهمیت تبلیغات در آن صنعت را بررسی کرده و از تهدید ها و فرصت های آن شغل به خوبی استفاده می کنند. یک مشاور تبلیغات علاوه بر اشراف کامل بر آن کسب و کار باید با مخاطبین آن کسب و کار نیز آشنایی کامل داشته باشد، با این شناخت ها است که یک مشاور تبیلغاتی حرفه ای همه چیز را از نگاه مخاطب و نیاز او می بیند و آنچه که در تبلیغات نیاز است را عرضه می کند.

 

مشاوره تبلیغاتی

 

مشاوران تبلیغاتی معمولا یک برنامه و کمپین تبلیغاتی تدوین می کنند و سعی می کنند ابتدا تمامی اشتباهات تبلیغاتی گذشته را جبران و سپس تبلیغات اصولی و پر بازده را اجرا کند. در واقع این مشاوران تبلیغاتی هستند که فروش یک شرکت را هدایت می کنند و مانند یک پشتیبان هم تشویق می کنند و هم هشدار می دهند و با نظارت و دید حرفه ای که بر کسب و کار دارند بهبود روند شرکت را ایجاد می کنند.

مشاوران تبیلغاتی چگونه بر اهداف یک شرکت اثر می گذارند؟

یک مشاور تبلیغاتی هر آنچه که انجام می دهد در حوزه تبیلغات است و تبلیغاتی هدفمند و زمان بندی شده با کمترین خطا و بیشترین بازده را برنامه ریزی می کند. پس یک مشاوره تبلیغاتی با تغییر مسیر تبلیغاتی شرکت بر مسیر خود شرکت نیز اثرگذار است. در این زمان است که شما اهمیت انتخاب یک مشاوره تبلیغاتی را بیش از پیش احساس می کنید. گاهی یک شرکت از مشاوره تبیلغاتی استفاده می کند اما نتیجه ای عکس می گیرد، در اینجا لازم است عنوان کنم که یک مشاور تبلیغاتی ترکیبی از یک مشاور با اطلاعات و یک مشاور با تجربه است. دانش و تجربه دو عنصری هستند که حرفه ای بودن یک مشاوره تبلیغاتی را تعیین می کنند. در کار تبیلغات همان اندازه که داشتن اطلاعات اهمیت دارد، داشتن تجربه نیز با اهمیت است.