طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

ویژگی های یک مشاور تبلیغاتی حرفه ای برای موفقیت کسب و کار

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

هر کسب و کاری به دنبال موفقیت در بازار فروش است و از هر ابزاری برای رسیدن به این موفقیت استفاده می کند. این موفقیت برای هر شرکتی معنای متفاوتی دارد گاهی موفقیت افزایش فروش در کوتاه مدت است و گاهی موفقیت تنها جذب مخاطب و معرفی شرکت است. یکی از مهم‌ترین ابزارهای کسب موفقیت در دنیای تجارت تبلیغات است. تبلیغات در بازار کنونی که تعداد رقبا افزایش پیدا کرده و روش های تبلیغات گسترده شده است، کار دشواری است.  تبلیغات در دنیای امروز خود یک حرفه است و افرادی که در این حوزه فعالیت دارند داری تجربه و تخصص هستند. هر کسب و کاری که می خواهد در تبلیغات شرکت خود به موفقیت برسد نیازمند یک مشاور تبلیغاتی همچون شرکت تبلیغاتی طرح هرم است. پیدا کردن این مشاور تبلیغاتی برای شرکت کار ساده ای است. یک مشاور تبلیغات حرفه ای از لحاظ تخصص کاری دارای ویژگی هایی است که در ادامه به بررسی برخی از این ویژگی ها می پردازیم:

 

ویژگی های یک مشاور حرفه ای برای موفقیت یک کسب و کار

 

ویژگی های یک مشاور حرفه ای برای موفقیت یک کسب و کار

  1. طراحی یک پلن تبلیغاتی و تخصیص بودجه: یک مشاور تبلیغاتی در قدم اول به بررسی بازار کسب و کار پرداخته و یک پلن تبلیغاتی با توجه به اهداف شرکت در جهت تبلیغات طراحی می کند. آنچه که مسلم است بودجه شرکت برای تبلیغات دارای یک محدوده مشخص است و هنر یک مشاور تبلیغاتی زمانی مشخص می شود که با توجه به بودجه شرکت بهترین و کارآمدترین پلن را طراحی کند. در هر صورت تبلیغات نیازمند هزینه است اما مشاور تبلیغات حرفه ای این هزینه ها را مهندسی شده و با بازده بالا برنامه ریزی می کند. برای آشنایی بیشتر  با این مطلب که مشاوره تبلیغاتی به چه شکلی و به چه صورتی انجام میشود می توانید به این مقاله مراجعه کنید. 

  2. داشتن روحیه کار تیمی و مشورت در گروه: به طور کلی افراد خود محور در دنیای کسب و کار و تبلیغات، افرادی با موفقیت های چشمگیر نیستند. زیرا تبلیغات یک کار جمعی و گروهی است و مشاوران تبلیغاتی نیز معمولاً در غالب یک شرکت و گروه فعالیت می کنند. بررسی بازار کسب و کار همیشه کار یک نفر نیست بلکه کار یک تیم باید باشد. زیرا در نظر گرفتن سلیقه بازار باید جمعی باشد، سلیقه های فردی ممکن است مفید و اثرگذار باشد اما ممکن است با سلیقه حداکثری بازار تفاوت داشته باشد به همین منظور سلیقه گروهی در تبلیغات و مشاوره تبلیغاتی به صورت گروهی و مشورت جمعی موفقیت های بالاتر دارند.

  3. استفاده از افراد متعهد و لایق در گروه : به کار گیری افراد در گروه های تبلیغاتی خیلی مهم است زیرا افرادی که تنها به انجام وظایف خود می پردازند و توانایی فعالیت در کار گروهی را ندارند تنها یک هزینه را به تبلیغات شرکت اضافه می کنند. گاهی مشاوره تبلیغات افراد متعهد و خلاقی را استخدام می کنند اما این افراد از تجربه و تخصص کافی برخوردار نیستند در این زمان است که تجربه و آموزش مشاور تبلیغاتی به کمک می آید و گروهی حرفه ای را تشکیل می دهد.

 

ویژگی های یک مشاور حرفه ای برای موفقیت یک کسب و کار

 

  1. انتخاب روش های تبلیغاتی متناسب با کسب و کار شرکت: در دنیای گسترده تبلیغات روش های تبلیغاتی زیادی وجود دارند اما استفاده از همه این روش ها برای یک شرکت مناسب نیستند به عنوان مثال یک شرکت که مخاطب آن افراد با سن بالا هستند مسلماً در زمین تبلیغات ایمیلی موفقیت نخواهد داشت. یک مشاور تبلیغات باید بتواند با توجه به بازار هدف و مخاطبان شرکت چند روش تبلیغاتی متناسب انتخاب کند. مشاوران تبلیغاتی شرکت طرح هرم می توانند شما را در انتخاب، طراحی و اجرای تبلیغات مورد نظرتان یاری نمایند.

  2. ارتباط قوی و مؤثر با مخاطبان و مشتریان شرکت: یکی از مهم‌ترین ویژگی های مشاوران تبلیغاتی صحبت و داشتن ارتباط با مخاطبان و مشتریان شرکت است. مسلماً تبلیغات برای شرکت در ذهن مخاطب سؤالاتی را به وجود می آور و اولین تماس مخاطب با قسمت تبلیغات است، زمان بازخورد گرفتن از تبلیغات است اگر با مخاطبان و مشتریان به درستی صحبت نشود و صبورانه آن‌ها را قسمت های مربوطه ارجاع ندهند نتیجه گیری از تبلیغات با شکست مواجه شده و زحمات مشاور تبلیغات و تیم تبلیغاتی به هدر می رود.

در آخر یادآور می شوم که تبلیغات و کسب موفقیت در آن کاری کوتاه مدت نیست و نیاز به زمان، هزینه، پشتکار، اعتماد به نفس و برنامه ریزی منظم دارد و یک مشاور تبلیغات حرفه ای در اولین اقدام خود توانایی های خود در تبلیغات را نشان می دهد.