طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

نقش مشاوران تبلیغاتی در افزایش فروش یک شرکت

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

در این مقاله به نقش مشاوران تبلیغاتی در افزایش فروش یک شرکت خواهیم پرداخت، در مطالب قبلی دانستیم که  چرا مشاوره تبلیغاتی مهم است و مشاور تبلیغاتی کیست؟  به نظر شما بهترین مشاور تبلیغاتی چه کسی است؟ و شرکت های تبلیغاتی مانند شرکت تبلیغاتی طرح هرم چگونه می توانند به توسعه نام برند تجاری شما و در کنار آن به فروش بیشتر و ایجاد حس وفاداری به برند کمک کنند؟

نقش مشاوران تبلیغاتی در افزایش فروش یک شرکت

شرکتی را در نظر بگیرید که در زمینه کاری دارای موفقیت هایی است و در زمینه تبلیغات نیز به حداقل هایی دست پیدا کرده است اما برای افزایش فعالیت های خود و داشتن ایده های تبلیغاتی نیازمند کمک می شود. به صورت کلی تر می شود گفت ایده ای برای تبلیغات در شرکت وجود ندارد و تبلیغات به صورت کپی شده و تکراری می شوند. تجربه و اطلاعات مشاور تبلیغات به کمک این شرکت ها می آید و باعث بهره برداری بیشتر از تبلیغات شده و باعث افزایش فروش در شرکت می شود.

 

نقش مشاوران تبلیغاتی در افزایش فروش یک شرکت

 

حال می خواهیم بررسی کنیم ببین یک مشاور تبلیغاتی چگونه با برنامه خود باعث افزایش فروش در شرکت می شوند:

مشاوران به تجزیه و تحلیل عملکرد شرکت می پردازند

گاهی شرکت ها حتی اطلاعات دقیقی از کسب و کار خود نداشته و داده های درستی برای تحلیل کار خود ندارند. مشاوران تبلیغاتی داده های مهم را از داده های غیر مهم شرکت جدا کرده و اطلاعات صحیح و واقعی از عملکرد شرکت در اختیار مدیران قرار می دهند بر اساس این داده ها شرکت می تواند برای افزایش فروش خود استفاده کرده و به موفقیت برسند.

خلاقیت در تبلیغات از مهمترین ویژگی های یک مشاور تبلیغاتی است

ایده های جدید و خلاق یک شرکت را در کانون توجه مخاطبان قرار می دهد. این خلاقیت و نوآوری یک کار تیمی و گروهی می باشد. اما چه طور مشاوران تبلیغاتی با خلاقیت به فروش بیشتر محصول کمک می کنند؟ مشاوران تبلیغاتی شرکت تنها به پیش بینی رفتار ها و سلایق مشتریان می پردازند. مشاوران تبلیغاتی به تبلیغات، کمپین ها و خلاقیت های شرکت های رقیب پرداخته و با استفاده از آنها رفتار مخاطب را بررسی و عملکردشان را تجزیه و تحلیل می کنند.

شناسایی مدیران موفق شرکت های فعال و مشتری پسند از مزیت های استفاده از مشاور تبلغاتی است و تحلیل رفتار این رقبا و دادن اطلاعات و داده به شرکت باعث می شود نقاط ضعف و قوت شرکت برای مدیران آشکارتر گردد و فعالیت شرکت مطابق با رفتار و سلیقه مخاطبان و مشتریان باشد که این انطباق با سلایق مشتری افزایش فروش را برای شرکت به همراه دارد.

تهیه و تولید محتوای شخصی شده توسط مشاوران تبلیغاتی باعث افزایش فروش می گردد

مشاوران تبلیغاتی از این موضوع اطلاع دارند که محتوا های شخصی سازی شده حداکثر 6 برابر بیش از محتواهای معمولی و کپی شده در مخاطب اثر می گذارند. جالب است بدانید که 60 درصد شرکت ها از محتواهای شخصی سازی نشده استفاده می کنند. محتوای شخصی سازی شده اگر توسط یک مشاور تبلیغاتی همچون طرح هرم با برنامه مدون طراحی و اجرا گردد تأثیر گذاری بیشتری بر مخاطب داشته و افزایش فروش را برای شرکت به همراه خواهد داشت.

 

نقش مشاوران تبلیغاتی در افزایش فروش یک شرکت

 

بهره وری و اندازه گیری نتایج توسط یک مشاور تبلیغاتی باعث افزایش فروش می شود

گاهی تبلیغاتی زمانی اثر بخش می شوند که در یک محدوده زمانی خاص اجرا شود و یک شرکت بدون کمک یک مشاور مدت زیادی را صرف بررسی و برنامه ریزی برای آن تبلیغات کند در این زمان فرصت تبلیغات منقضی شده و شرکت به فروش بالا نمی رسد. تبلیغات در زمان مشخص مؤثرتر و سریع تر انجام شده و در بازار رقابتی باعث پیشی گرفت شرکت از رقبا می شود و افزایش فروش را به همراه دارد.

ویژگی هایی که در بالا ذکر شده به میزان زیادی باعث افزایش درآمد و کاهش هزینه های تبلیغاتی شرکت می شود و این موضوع اهمیت مشاوران تبلیغاتی را بیش از پیش نمایان می کند. انتخاب یک مشاور حرفه ای، با تجربه همراه با اطلاعات دقیق برای تمامی کسب و کارها ضروری است زیرا افزایش فروش و افزایش درآمد شرکت اولین و مهمترین اهداف هر شرکتی است.