طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

نقش مشاور تبلیغاتی در یک شرکت تازه تأسیس

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

مشاوران تبلیغاتی افرادی هستند که در زمینه تبلیغات دارای تخصص هستند. مشاوران تبلیغاتی در غالب یک شرکت تبلیغاتی مانند شرکت تبلیغاتی طرح هرم  فعالیت دارند. چه زمانی یک شرکت به مشاور تبلیغاتی نیازمند است؟ اولین مرحله ای که یک کسب و کار نیاز به مشاور تبلیغاتی دارد، زمان راه اندازی و شروع فعالیت شرکت است. یکی از خدماتی که مشاوران تبلیغاتی ارائه می دهند راه اندازی کسب و کار است. مشاوران تبلیغاتی با استفاده از دانش و تجربه خود زمان شروع کار، پلن ها و مسیر تبلیغات شرکت را ترسیم می کنند و اهداف تبلیغاتی شرکت با این پلن ها جلو می رود. تمامی کسب و کار هایی که به تازگی راه اندازی می شوند نا شناس هستند. این جمله دو وجه دارد: هم صاحب کسب و کار از بازار رقابتی و مشتریان و مخاطبان خود اطلاعات کمی دارد و هم مخاطبان و رقبا راجع به شرکت تازه تأسیس اطلاعات کافی ندارند.   

 

نقش مشاور تبلیغاتی در یک شرکت تازه تأسیس

 

نقش مشاور تبلیغاتی در یک شرکت تازه تأسیس

یک مشاوره تبلیغاتی در قدم اول هدف از تبلیغات را مشخص می کند که در شرکت های تازه تأسیس هدف از تبلیغات افزایش فروش در کوتاه مدت نیست، بلکه مهم‌تر از آن معرفی کسب و کار و پیدا کردن مخاطبانی است که از وجود شرکت آگاه شوند و با کالا و خدمات شرکت آشنایی پیدا کنند. هر چه این آگاهی و آشنایی دقیق تر و قوی تر انجام شود تبدیل شدن مخاطب به مشتری نیز بیشتر می شود. یک مشاوره تبلیغاتی در قدم اول یک انطباق بین بازار و شرکت ایجاد می کند و ثبات را بر شرکت حکم فرما می کند. امروزه تبلیغات و پیام های تبلیغاتی به قدری زیاد شدند که مخاطبان کمترین توجه را به آن‌ها دارند در اینجاست که نقش مشاور تبلیغاتی پر رنگ تر می شود و استفاده از شیوه های بازاریابی متفاوت و جدید به کمک کسب و کار های تازه تأسیس می آید.

مشاوره تبلیغاتی موفق

یک مشاوره تبلیغاتی موفق زمانی شکل می گیرد که مشاوران تبلیغاتی با شناخت بازار و مخاطبان محصول و یا خدمات شرکت تازه تاسیس روش های مفید و موثر تبلیغاتی را پیشنهاد نمایند که هم در کوتاه مدت به نتیجه برسد و موجب ثبات شرکت گردد و هم اینکه در طولانی مدت موجبات پیشرفت برند و جلب اعتماد مشتری و در نهایت وفاداری به برند را تضمین نماید. تاثیر مشاور تبلیغاتی در برند سازی بسیار مهم است و می تواند مسیر تبلیغاتی یک شرکت را تبیین نماید.

 

نقش مشاور تبلیغاتی در یک شرکت تازه تأسیس

 

شرکت های تازه تأسیسی که کالایی برای ارائه دارند معمولاً زمان ارائه محصول جدید نیاز به مشتریانی دارند که از آن استفاده کنند و نظرشان را در رابطه با کالا ارائه دهند. اعتماد به یک برند و محصول جدید کار راحتی نیست در این زمان مشاوران تبلیغاتی به دنبال مشتریانی هستند که علاقه دارند یک محصول را قبل از دیگران استفاده کنند، این مشتریان به عنوان مشتری مرجع شناخته می شوند. مشتریان مرجع همواره به دنبال چیزهای نو و تازه هستند و به عنوان وفاداران یک برند شناخته می شوند و تجربه و نظر خود را به مشتری بعدی انتقال می دهند. مشتریان مرجع مانند یک بازاریاب برای شرکت هستند و در فروش شرکت کاملاً تأثیرگذار هستند. مشاوران تبلیغاتی از مشتریان مرجع به عنوان موتور محرک مشتریان واقعی استفاده می کنند و تبلیغات را تأثیرگذار می کنند. زیرا در شرکت های تازه تأسیس تبلیغات معمولاً بر مشتری واقعی اثرگذار نیست و افراد معمولاً نسبت به تبلیغات پاسخ نمی دهند.

نقش مشاوره تبلیغاتی در برخورد با مشتریان مرجع چیست؟ پیدا کردن مشتریان هدف همیشه کار راحتی نیست اما نقش مشاوره تبلیغاتی تنها شناسایی این مشتریان مرجع نیست بلکه نحوه برخورد با مشتریان مرجع مهم‌ترین بخش است. مشتریان مرجع پلی برای رسیدن به مشتریان هدف هستند پس نظر مشتریان مرجع راجع به خدمات و محصولات شرکت بسیار حائز اهمیت است پس محصولات و خدماتی که به این مشتریان ارائه می شود باید باکیفیت بالا و بی نقص باشد. مشتریان مرجع پیام شما را باید به خوبی درک کنند تا بتوانند به دیگران انتقال دهند، مشاوران تبلیغاتی با طراحی و انجام به موقع تبلیغات در درک این پیام به مشتریان مرجع کمک می کنند. مشاوران تبلیغاتی در مواجه با مشتریان مرجع هر اقدامی انجام می دهند تا آن‌ها از خدمات شرکت و محصولاتش راضی باشند زیرا کلید موفقیت شرکت در دست این مشتریان است.